סרילנקה

סרי לנקה היא מדינת אי הממוקמת בין מפרץ בנגל לים הערבי, ומדרום לתת-היבשת ההודית. 

סרי לנקה היא גן עדן לחובבי טבע, ויש בה הכל מהכל. מחופים בתוליים ועד לרמות גבוהות שופעות. אין בעולם מקום ירוק יותר מסרילנקה. היערות הטרופיים מעניקים לצבע משמעות חדשה. לצידם פרושים מטעי התה והתבלינים העצומים, ההרים המכוסים ירוק, ולבסוף מגיעים אל החופים שמקיפים את האי ציילון. גם לאורכם דומה שהירוק מתמודד בכבוד עם הכחול והטורקיז העמוק. הטיול המקיף והאיכותי שלנו בסרילנקה מכיל עוד הרבה יותר מכך: תרבות עשירה של אי באוקיינוס ההודי, כפרי הדייגים, המקדשים ומעל הכול – ההרפתקה המרגשת של טיול ג'יפים בנהיגה עצמית בארץ טרופית כה יפה. 

מטעי התה

סרי לנקה ידועה במטעי התה הרבים השוטפים את המדינה. מטעי התה פרושים בגבעות הירוקות- עד ומעבר ליופיים יש להם משמעותית תרבותית רבה. הקשר של סרי לנקה לתה מתחיל במאה ה-19 כאשר הבריטים הפכו את גבעות האי למרחבים מוריקים של מטעי תה. האקלים הקריר של האזור והאדמה הפורייה התגלו כאידיאליים לטיפוח צמחי התה, וכיום מופקים בו כמה מסוגי התה הטובים בעולם.

החופים הציוריים

בסרילנקה תמצאו כמה  מהחופים היפים ביותר בעולם. עם רצועות של חולות זהובים, דקלים מתנודדים ברוח הקלה ומים צלולים, החופים של סרי לנקה קורצים למטיילים להתפנק בגן עדן על החוף המשלב יופי טבעי, עושר תרבותי ואירוח חמים. כפרי דייגים מסורתיים פזורים בקו החוף, ומספקים הצצה אותנטית למורשת הימית של האי, ולטכניקת הדייג הייחודית לסרי לנקים.

הדייגים הסרי לנקים

בכפרי החוף הציוריים של סרי לנקה, נהוגה במשך דורות טכניקת דיג ייחודית המכונה דיג כלונסאות. המהות של דיג כלונסאות טמונה בבניית מבנים פשוטים אך חזקים הדומים לכלונסאות עץ העולות מהמים. מבנים אלה ממוקמים באופן אסטרטגי באזורי חוף רדודים, ומספקים פלטפורמה מוגבהת לדייגים להתיישב עליה תוך השלכת חוטיהם לים. הכלונסאות מועברות לרוב בדורות, כאשר כל משפחה שומרת ומתקנת את מבנה הדיג הייחודי שלה.

המקדשים הבודהיסטים

סרי לנקה, המכונה לעתים קרובות "אי הדהרמה", משופעת במורשת בודהיסטית, עם מגוון ענק של מקדשים הממלאים את נופיה. במקדשים המרכזיים, מתקיימים פסטיבלים המהווים מוקד משיכה לבודהיסטיים מכל רחבי העולם. מלבד המקדשים הבודהייסטים, ניתן למצוא במדינה גם מקדשים של בני הדת ההינדית, אשר מהווים כ15% מהאוכלוסייה.

שמורת מינאריה

שמורת מינאריה היא שמורת הטבע הגדולה ביותר במדינה והיא ממוקמת במרכזה של סרי לנקה. אחד הדברים המדהימים ביותר בשמורת מינאריה הוא "התכנסות הפילים" השנתית.  במהלך העונה היבשה, המים הנסוגים חושפים עשב טרי בשמורה, ומושכים עדרים גדולים של פילים מהאזורים שמסביב. בעוד הפילים שולטים בנוף, שמורת מינאריה היא גם ביתם של מגוון חיות בר אחרות. ניתן להיתקל שם בנמרים חמקמקים, באיילים מנומרים חינניים ובדוב העצלן המיוחד של סרי לנקה.

טיול הג'יפים שלנו בסרי לנקה הוא הרפתקה קסומה שבה פותחים את סודות סרי לנקה, תכשיט באוקיינוס ​​ההודי שמחכה להתגלות.

הירשמו בחינם למגזין MEDRAFT

  ...לפני שאתם הולכים

  הירשמו למגזין מדרפט

  מגזין על כל יעד, כתבות וטיפים, אצלכם במייל

   אינדי. חבילות טיול למטייל העצמאי.
   להיות עצמאי בשטח אבל אף פעם לא לבד.

   הבנתי! תחזיר אותי חזרה לעמוד
   Design: Ayala Eylath Develped by: EOI - Web Like This!