מונטנגרו

אינדי- טיול הג'יפים העצמאי שלנו- ישאיר אתכם בפה פעור. יש בו הכול ומהטוב ביותר. החל מהמסלולים שמומחי MEDRAFT תכננו על בסיס הכרות מעמיקה של היעדים, ג'יפים חדישים, מקומות לינה איכותיים, המון אדרנלין ואוכל משובח.  כל היתרונות של קבוצה מודרכת – עם תוספות: גמישות מבחינת תאריכים,  תוכנית טיול מפורטת ומותאמת אישית  בטאבלט ייעודי ,  טיפים ששווים זהב בזמן אמיתי מבוססי מיקום וזמינות מלאה 24/7 של צוות מקומי וישראלי לכל שאלה ובעיה. הסידורים עלינו – ההנאה עליכם.

מונטנגרו נראית לנו לפעמים כמו תפריט מעדנים במסעדה איכותית. הרים גבוהים? אגמים בצבע טורקיז? נהרות שמזמינים אותנו לשיט חוויתי? חופי ים יפים? כל אלה הם המרכיבים הבסיסיים של הטיול שלנו במונטנגרו, אל מול נופים דרמטיים ומראות מרגשים שמתגלים בדרכים הצדדיות ובין הרכסים.

המרחקים הקצרים מאפשרים לנו ליהנות מארוחת הטעימות הזאת במשך שבוע אחד רווי תענוגות והרפתקאות. השילוב בין הנסיעה בג’יפים להליכות קצרות ביער או סביב האגמים היא הדרך המושלמת לגלות שמונטנגרו – "ההר השחור" – מעולם לא היה ירוק יותר.

אתרי הטבע הנפלאים של מונטנגרו סוחפים את החושים. שמורת הטבע הגדולה דורמיטור היא אוצר ירוק וכחול ובו יערות, נהרות וקניונים. קניון טארה – הקניון השני הכי עמוק בעולם, אחרי הגרנד קניון האמריקאי – חוצה את השמורה במרכזה ומספק לנו נופים שמותירים אותנו נפעמים.

העיירה ההררית ז’בליאק משמשת כבסיס יציאה לכל הטיולים הנפלאים שנערוך בדורמיטור. האטרקציה העיקרית באזור הם 18 האגמים הקטנים, כולם שרידי קרחונים, שנקראים כאן “עיני ההרים”. האגם הגדול ביותר הוא האגם השחור. השביל בלב היער מקיף את האגם השחור ומציע תצפיות יפות על הפסגות הסמוכות, המים הכהים והיערות שסוגרים על האגם. מכאן אפשר לפלס דרך בנסיעה לאגמים מרוחקים יותר כאגם הנחשים, אגם השטן ואגם הדגים.

הכיף הגדול ביותר מגיע בדיוק כאן: רפטינג רגוע על מימיו הכחולים של נהר טארה, בתחתית הקניון העמוק. קירות הסלע זקופים מעלינו, המים הכחולים תחתנו והנהר סוחף אותנו בעדינות ובנעימים במורד הזרם.

אבל זה כמובן לא הכל – היער הנהדר של שמורת ביוגרדסקה גורה אינו יער רגיל. הוא עבות, אפלולי, ירוק ונפלא. זה אחד משלושת היערות הבתוליים האחרונים באירופה. כמאה מיני עצים, חלקם בגובה חמישים מטר ובני 500 שנה מתנשאים ביער. טיול רגלי שחוצה את היער מעניק לנו מושג איך ומדוע צמחו כאן סיפורי אגדות רבים כל כך.

אנחנו נפגשים עם אנשי ההרים ב"קוטונים" – בקתות הקיץ שלהם להכרות וארוחה  כשההרים הנישאים והמרחבים הירוקים משמשים כתפאורה מושלמת.

אחד היתרונות הגדולים בטיול העצמאי של MEDRAFT במונטנגרו טמון באפשרות לשלב בין היכרות עם ההרים של מונטנגרו לשהייה מענגת ושלווה בחופי הים האדריאטי.

הטיול העצמאי מאפשר את הגמישות בהחלטה אם להשאיר את הנופש על קו החוף האדריאטי לסוף הטיול או לחילופין דווקא להתחיל אתו.

כך או כך מובטחת לכם חווית חיים שלא תשכח במהרה.

הירשמו בחינם למגזין MEDRAFT

  ...לפני שאתם הולכים

  הירשמו למגזין מדרפט

  מגזין על כל יעד, כתבות וטיפים, אצלכם במייל

   אינדי. חבילות טיול למטייל העצמאי.
   להיות עצמאי בשטח אבל אף פעם לא לבד.

   הבנתי! תחזיר אותי חזרה לעמוד
   Design: Ayala Eylath Develped by: EOI - Web Like This!