גאורגיה

טיול הג'יפים העצמאי שלנו- אינדי ישאיר אתכם  בפה פעור. יש בו הכול ומהטוב ביותר החל מהמסלולים שמומחי  MEDRAFT  תכננו, עיצבו ומגישים לכם, נופים יפים, ג'יפים חדישים, המון אדרנלין ואוכל משובח. הייחוד של הטיול – כל היתרונות של קבוצה מודרכת – אבל אתם עצמאיים בשטח, עם מכשיר GPS ובו טעונות מפות היעד, מסלולי הטיול ומדריך וירטואלי. הסידורים עלינו – ההנאה עליכם.

הרי הקווקז בגאורגיה אינם דומים לשום מקום אחר שהכרתם. הפסגות המושלגות, הכפרים הקטנים, עדרי הצאן וכרי המרעה העצומים – הכול מפתיע, לבן בפסגות וירוק בעמקים. ואין כמו טיול הג'יפים העצמאי שלנו לטיול נהיגת שטח אמיתית, בתנאים מעניינים ומסעירים במיוחד, לצד נופי הנחלים מלאי המים ומעברי ההרים הגבוהים מושלגים. הכנסת האורחים הגאורגית שוברת שיאים. אין כמו האוכל הגאורגי שגורם לנו ללקק את האצבעות ואין כמו היין שמוגש בכוסות גדולות. לחיי הימים הבאים בהרים.

הטיול בגאורגיה משלב בחובו היסטוריה, כמו זאת שפוגשים בעיר גורי, שעיקר פרסומה בא לה בזכות יוסף סטאלין, יליד העיר, המנהיג המפורסם ביותר והשנוי במחלוקת של ברית המועצות אבל בעיקר מצטיין הטיול בנופי טבע מרהיב, של הרים אדירים, שפסגותיהם גבוהות יותר מאלה של הרי האלפים.

הבולט שבהם הוא בלי ספק ההר קאזבגי (Kazbegi) שמתנשא לגובה 5033 מטר. ההר, שפסגתו מושלגת כל השנה, צופה על עיירה בשם דומה, שבעבר נודע לה שם של עיירת מבריחים והיום היא מרכז לטיולים בקווקז הגבוה ומקום יפהפה. הכנסייה שניצבת על צלע ההר מספקת כמה מן הנופים היפים באזור. לא רחוק מקאזבגי, לצד הדרך, ניצבת אנדרטת האחווה המעוגלת, שהוקמה בעבר כדי לציין את הקשר האמיץ בין גאורגיה לרוסיה. הקשרים בין המדינות כבר לא טובים אבל האנדרטה צופה עדיין על נופים מרהיבים, שקושרים בין עמקים, נהרות והרים גבוהים.

וכמו שיודעים לתכנן ולבצע רק בטיולים של Medraft  גם כאן מחכות לנו הפתעות קטנות, שהופכות את הטיול כולו לחוויה שלא שוכחים – למשל סדנת בישול גאורגית –לארוחת צהריים שאין כמוה. כי חשוב לזכור – האוכל הוא חלק בלתי נפרד מהחוויה הגאורגית והוא מוגש כמובן עם היין, שהגאורגים טוענים בתוקף שהומצא ויוצר לראשונה בארצם. אחר קנקן או שניים – קל הרבה יותר להשתכנע. בתום ארוחת הצהריים קל מאוד להבטיח שנשוב לגאורגיה עוד פעמים רבות.

 

הירשמו בחינם למגזין MEDRAFT

  ...לפני שאתם הולכים

  הירשמו למגזין מדרפט

  מגזין על כל יעד, כתבות וטיפים, אצלכם במייל

   אינדי. חבילות טיול למטייל העצמאי.
   להיות עצמאי בשטח אבל אף פעם לא לבד.

   הבנתי! תחזיר אותי חזרה לעמוד
   Design: Ayala Eylath Develped by: EOI - Web Like This!