03-578-0555dgfhytjyku

מגזין MEDRAFT

7 המופלאים של מונטנגרו

הבחירה בשבעה מקומות במונטנגרו קשה מאוד. רשימת היעדים היפים, המסקרנים והמרגשים במדינה ארוכה פי כמה, אבל אם חייבים להתמקד – אלה שבעה המקומות שהם קצת יותר נחבאים ומסתוריים, שלא כולם מכירים, לא כולם ביקרו בהם, אבל אנחנו יודעים שדווקא בהם ההתרגשות ממלאת את הלב והאוויר הנקי מלא את הריאות.

 לפרטים נוספים לחצו כאן>>

אגם ריקאבצקו

האגם Rikavacko במזרח מונטנגרו, קרוב מאוד לגבול עם אלבניה, אינו אחד היעדים המוכרים ביותר, ודווקא בשל כך יש לו קסם רב. ההגעה אליו כלל אינה פשוטה והיא כרוכה בהרפתקה. הדרך לאגם ריקאבצקו מופיעה ובצדק מוחלט ברשימת “הדרכים המרהיבות בעולם” זו דרך עפר מפותלת, שעולה ומטפסת בהרי קומובי (Komovi) עד לגובה 1330 מטר. את 700 המטרים האחרונים עד לאגם צועדים בשביל הליכה צר. האגם ההררי שאורכו כ-500 מטר נוצר עם המסת קרחון קדום וגם היום אפשר עדיין לראות את שרידי הקרחון נמסים ויוצרים מפלי מים שיורדים אל ריקאבצקו. הנוף הפראי, הריחוק של האגם, התחושה שהגענו לראש ההר ולסוף העולם – אלה בדיוק הדברים למענם אנחנו יוצאים מהבית.


shutterstock_366375971

 אגם פלאב

האגם הקרחוני Plav בצפון מזרח מונטנגרו הוא אחד המקומות היפים ביותר במדינה, אבל הוא עדיין תעלומה לא נודעת לרוב המטיילים. יש בו שילוב רגוע מאוד של מים כחולים, שבילי הליכה ארוכים, נתיבי רכיבה על אופניים ותצפיות נהדרות על מעיינות רבים שפורצים מן האדמה. הטיול לאורך גדת האגם מבהיר היטב מדוע זוכה מונטנגרו לכינוי “המדינה האקולוגית”. אורכו של האגם כשני קילומטרים והוא פרוש כשטיח כחול ורגוע בגובה אלף מטר. המעיינות הקרובים לאגם, שנחשבים בין המקומות הנעימים ביותר לטבול בהם, נקראים מעיינות עלי פאשה.

IMG_3082

 קניון קומרניצה

קניון קומרניצה (Komarnica) כעשרים קילומטרים מדרום לז’בליאק ולשמורת דורמיטור הוא אחד המקומות היפים ביותר במונטנגרו. יש בו שילוב נפלא של נהר בצבע טורקיז עז, קירות סלע זקופים שסוגרים על אפיק הנהר פיבה ויוצרים קניון מרשים וצר, הרים גבוהים שמקיפים את המקום ותצפית אחת נהדרת, שמי שמכיר משתוקק לחזור אליה בכל שנה. אורכו של הקניון המדהים 33 קילומטר ועומקו, מראש המצוקים לאפיק הנהר 1200 מטר. לא רחוק מכאן, כדי לייצר חשמל, נבנה סכר בגובה 220 מטר. כיום זהו אחד הסכרים הגדולים באירופה ולצידו נוצר אגם פיבה.

IMG_3405

 קניון טארה

קניון טארה (Tara) הוא קרוב לוודאי אחד האתרים הכי מפורסמים במונטנגרו, אבל אי אפשר הרי להרכיב רשימה כזו, של פלאי טבע, בלעדיו. אורכו המפותל 82 קילומטר ובמקום העמוק ביותר ניצבים קירות סלע שגובהם מגיע ל-1300 מטר והם אנכיים כמעט לחלוטין. נתונים אלה מציבים אותו ברשימת הקניונים העמוקים והיפים בעולם. כל עמדת תצפית על הקניון של נהר הטארה נפלאה, אבל יש דרך טובה יותר ליהנות ממנו – רפטינג במורד הנהר יוצר את אחת החוויות הכי מסעירות שתזכו להן.

2115 - Copy

 הכפר נייגושי

הכפר נייגושי (Njegusi) שוכן מעל הפיורד של קוטור. השילוב בין שני אלה – כפר מסורתי קטן ויפה מעל מפרץ ארוך וצר, שנחשב אחד היפים באירופה יוצר מקום ייחודי. אבל כמו תמיד במונטנגרו – יש עוד קצפת על העוגה ועליה דובדבן. נייגושי זוכה למוניטין ולמבקרים גם בזכות העובדה שמייצרים בו את הפרושוטו והנקניקים והגבינות מהטובים ביותר ביבשת. הכל נעשה עדיין בטכניקות מסורתיות, התושבים מכניסי אורחים וחייכנים וכאשר יושבים על אחד הספסלים הצופים אל הפיורד ונוגסים במעדנים המקומיים מבינים מדוע בחר המשורר הלאומי של מונטנגרו – נייגוש, על שמו נקרא המקום, לחיות דווקא כאן.

shutterstock_532685113

 שמורת ביוגרדסקה גורה

היער הנהדר של שמורת ביוגרדסקה גורה (Biogradska Gora) הוא אחד משלושת היערות הבתוליים האחרונים באירופה. ב-1872 גילה ניקולה מלך מונטנגרו חזון נדיר והחליט להגן בחוק על אזור היער כשמורה למען הדורות הבאים. המלך קבע שאסור לכרות את עצי היער או לגרום לו נזק כלשהו. שביל הליכה יפה מקיף את האגם הגדול בביוגרדסקה גורה. הגובה יותר מאלף מטר והאוויר הוא הכי טוב שהכנסתם לריאות שלכם אי פעם.

shutterstock_304674911

 אגם סקאדר

הגבול בין מונטנגרו לאלבניה עובר במרכזו של אגם סקאדר (Skadar). האגם הוא הגדול ביותר בבלקנים ובדרום אירופה. כוח המשיכה העיקרי שלו כיו הוא העובדה שנהפך גן עדן לעופות ולציפורים. מדיניות עקבית ונבונה של שמירת טבע מאפשרת לעופות רבים, חלקם נדירים מאוד, לחיות כאן בשלווה. אורכו של האגם כארבעים קילומטרים ורוחבו כעשרה. המרחב העצום הזה מאפשר למצוא בו פינות חבויות רבות, שצמחייה צפופה צומחת בהן, ושמשמשות נקודות תצפית נפלאות למעקב אחר העופות באגם.

 לפרטים נוספים לחצו כאן>>

 

הירשמו למגזין MEDRAFT
לבירורים
נוספים חייגו
03-578-0555
03-578-0555