יוון זה השטח שלנו

שתף
WhatsAppEmailFacebook

רכיבת שטח ביוון ההררית היא התגשמות חלומו של כל מי שיישב אי פעם על אופני הרים. המרחבים הגדולים, הדרכים הצרות בלב ההרים הירוקים, הפסגות המושלגות, הקניונים הצרים והעמוקים והתצפיות עוצרות הנשימה, כל אלה הם חלומו של כל חובב טיולי שטח, טבע ונוף. הטיול ביוון ההררית הוא גם חלומו של כל מי שנהנה לבקר בכפרים קטנים, שבתיהם מכוסים בגגות אדומים והטברנות המסורתיות שלהם מגישות את המנות היווניות הטעימות ביותר. עם כוסית קטנה של אוזו האביב היווני, הפריחה, המנזרים והנהרות השופעים מים נראים בדיוק כמו ההרפתקה שעליה חלמנו.

האביב הוא העונה הטובה מכון לבקר בצפון יוון. הנהרות בתקופה הזאת שוצפים יותר מאשר בכל חודש אחר בשנה. הפשרת השלגים מזרימה בהם כמויות אדירות של מים. גשר אבן צר שנשען על קשת גדולה בת מאות שנים חוצה את הנהר. אין נפש חיה מסביב. עלי היער מרשרשים ולצד הנהר מעליו חוצה הגשר פורחים אלפי פרחים כתומים, יפהפיים. זה הרגע הנכון לעצור את האופניים. להוציא את ערכת הקפה ולהתענג על היום. זה הרגע להתענג על כך שהגענו לאחד המקומות היפים ביותר ביוון ההררית ויש האומרים אפילו באירופה כולה – חבל אברטניה.

טיול אופניים של  Medraftbiking בצפון יוון מאפשר לנו לחוות רכיבת שבילים XC בפינות הנסתרות של הרי הפינדוס, את הנהרות העצומים שזורמים כאן באביב במלוא עוצמתם, את הכפרים הקטנים כמו מגאלו חוריו ואחרים שבהם שורה ארוכה של קשישים חובשי כובעי מצחייה מתבוננים היטב בכל מבקר שמגיע לרחובו הראשי והיחיד של הכפר. מעט מקומות שימרו את הרעננות, האותנטיות, המסורת והנוף כמו כפרי חבל אבריטניה. אין מקומות שבתים בני מאות השנים השתמרו כה טוב וכמובן שאין עוד מקום בעולם כולו כאזור מטאורה – בו אפשר לראות את המנזרים המדהימים התלויים-עומדים בראש צוקים אנכיים.

הכפר הקטן קרפניסי (Karpenissi), 200 קילומטרים צפון מערבית לאתונה, הוא שער הכניסה לטיולי האביב הנהדרים בחבל אבריטניה (Evrytania). הרכיבה באופניים מאפשרת לנו לנסוע בדרכי עפר צרות, בלב ההרים, הרחק מן הציוויליזציה ומיוון שהכרתם. כאן שולטים עדרי הצאן ומכאן רואים את המראות המופלאים של האגמים בצבע טורקיז עז, הפסגות הגבוהות, כנסיות הרריות מבודדות ושלוות קניוני ומפלי מים שוצפים. רק בצפון יוון אפשר לבקר במקומות כמנזר פרוסוס (Proussos) שבנוי על הסלע, טחנות קמח עתיקות וגשרים שצורתם קשת מושלמת והם בנויים אבן וחוצים כבר מאות שנים את הנהרות.

מאבריטניה נמשיך צפונה לאגרפה, האיזור הלא רשום כך קוראים לו היוונים. הרכיבה לאורך נהר האגרפיוטיס כששדרות של עצי דולב ענקיים מלווים אותנו היא חוויה שכל רוכב אופניים היה רוצה לחוות. במרכז הכפר אנחנו נתמקם במלון משפחתי, שם נשמע את הסיפור המיוחד של הכפר בעבר ובהווה ונכין את עצמנו ליום המחרת בו נרכב לאחד ממעברי ההרים המרהיבים ביותר ביוון ההררית אשר יוביל אותנו החוצה מחבל אברטניה לאגם פלסטירה שבין רכסי ההרים.

גולת הכותרת של כל אלה מגיעה לקראת סיום – ביקור במנזרי מטאורה (Meteora), שניצבים בראש צוקי סלע בגובה מאות מטרים ובמשך שעות ארוכות אפשר לעמוד מולם, להתבונן בהם פעורי פה ולתהות שוב ושוב איך הצליחו הנזירים לבנות את המנזרים המדהימים האלה בראש הצוקים שעליהם הם ניצבים. בלי חשמל, במכניקה בסיסית וברצון בלתי נלאה.

את הביקור במטאורה נקנח ברכיבה מגניבה בסינגל היורד בתוך יער אלונים בין מצוקי האבן העצומים של מטאורה.

הירשמו בחינם למגזין MEDRAFT

  ...לפני שאתם הולכים

  הירשמו למגזין מדרפט

  מגזין על כל יעד, כתבות וטיפים, אצלכם במייל

   אינדי. חבילות טיול למטייל העצמאי.
   להיות עצמאי בשטח אבל אף פעם לא לבד.

   הבנתי! תחזיר אותי חזרה לעמוד
   Design: Ayala Eylath Develped by: EOI - Web Like This!