תאריכים קרובים לטיולים בארמניה

טיולי ג'יפים בחו טיולי ג'יפים בחו"ל החלק ימינה

יעד תאריך יציאה תאריך חזרה מס' ימים שם הטיול שם המדריך סטטוס
ארמניה ארמניה 27.06.2024 04.07.2024 8 פסגות מערב אסיה ועמק האררט צחי גלובין הטיול מלא
ארמניה ארמניה 28.06.2024 05.07.2024 8 פסגות מערב אסיה ועמק האררט מ. מקומי הטיול מלא
ארמניה ארמניה 13.09.2024 20.09.2024 8 פסגות מערב אסיה ועמק האררט בהרשמה
ארמניה ארמניה 14.10.2024 21.10.2024 8 פסגות מערב אסיה ועמק האררט בהרשמה
ארמניה ארמניה 15.11.2024 22.11.2024 8 פסגות מערב אסיה ועמק האררט בהרשמה

ארמניה

ארמניה שוכנת בדרום מערב אסיה וגובלת בגיאורגיה, אזרבייג’ן, איראן וטורקיה. זו מדינה הררית בעלת נופים מגוונים וניתן למצוא בה מדבריות ופסגות הרים לצד יערות, מפלים ועמקים מוריקים, הניזונים מ- 200 הנהרות הזורמים במדינה. בנוסף לאפשרויות הבילוי הרבות בטבע, ארמניה היא ארץ אטרקטיבית עבור אלו שמעוניינים לחוות שפע של אתרים היסטוריים מתקופות שונות ומגוונות. 

טיול הג'יפים של מדרפט בארמניה מעניק אפשרות נדירה לראות ולהכיר את הרי הקווקז של ארמניה, את הערים, השווקים, הנופים הפראיים והמנזרים שבדרך. זאת הזדמנות נהדרת לטעום מן המעדנים של המטבח הארמני, לצעוד אל האגמים ולעלות למבצרים. אחר כך נשיק כוסיות ונטעם את הברנדי הכי טוב בעולם. מה עוד אפשר לבקש?

הארמנים אוהבים לקרוא לארצם “אי של הרים”. יש להם סיבות טובות. הם חיים במדינה שהגובה הממוצע בה הוא 1800 מטרים והפסגה הגבוהה ביותר מתנשאת ליותר מ-4000 מטר. לא קל להגיע לכל המקומות האלה אבל טיול הג’יפים של מדרפט בארמניה, שדוהר בדרכי ההרים המתפתלות, חולף בין הפסגות ושועט לצד האגמים, מאפשר לנו לערוך את ההיכרות בתנאים הטובים ביותר.

מסע גילויה של ארמניה מתחיל, באופן טבעי בירוואן הבירה מאפשרת לנו לטעום ולהכיר את השווקים הנהדרים, המטבח הארמני המופלא, הריח והטעם המשכר של הירקות הטריים, הבשר הצלוי על האש, הריבות הטבעיות, תבשילי החיטה המלאה והפירות. כאן אפשר גם ליהנות מן המוזיקה המקומית, הריקודים העממיים והברנדי שהארמנים אומרים שהוא הכי טוב בעולם.

 הדרכים מובילות אותנו לאוצרות הטבע של ארמניה: מפלים שופעי מים, הרכס הגעשי העצום אוחטאסר, הערוץ מדהים של נהר וורוטאן – ערוץ השטן, ערוצו העצום של נהר וורטן, יערות עבותים ואגם סוואן  שנחשב ליפה באגמי ארמניה, ובעיני רבים לאחד האגמים היפים בעולם. הר האררט, המקום בו נחה תיבתו של נוח וסמלה של ארמניה, נמצא מעבר לגבול – בשטחה של טורקיה, אבל כיוון שהוא גבוה מאוד (5148 מטר מעל פני הים) ובולט באופן נהדר מעל האזור כולו – רואים אותו היטב גם משטחה של ארמניה.

כדי להבין את הארץ המיוחדת הזו חייבים להכיר מעט את האנשים. הכנסת האורחים יוצאת הדופן, קבלת הפנים בבתיהם של תושבי הכפרים והנכונות שלהם לשתף אותנו בחייהם – כל אלה הופכים את הביקור בארמניה לייחודי כל כך. אחד משיאיה של החוויה הביתית מגיע בסדנת הבישול שמתקיימת באחד הכפרים. כאשר מלמדים אותנו איך אופים את הלחם ואיך מזקקים את הוודקה – רק אז אנחנו מרגישים שארמניה נכנסה לנו אל הלב.

טיולי הג'יפים של מדרפט בארמניה.

הירשמו בחינם למגזין MEDRAFT

  ...לפני שאתם הולכים

  הירשמו למגזין מדרפט

  מגזין על כל יעד, כתבות וטיפים, אצלכם במייל

   אינדי. חבילות טיול למטייל העצמאי.
   להיות עצמאי בשטח אבל אף פעם לא לבד.

   הבנתי! תחזיר אותי חזרה לעמוד
   Design: Ayala Eylath Develped by: EOI - Web Like This!