נמיביה

נמיביה היא ארץ של מרחבים ריקים ופראיים. מרחבים עצומים מהמדבר ועד לחופי האוקיינוס האטלנטי במערב, נהר הקוננה בצפון ומישורי הסוואנה במזרח. זוהי ארץ גדולה וייחודית בחלקה הדרום מערבי של אפריקה. שטחה פי 4  לערך משטח מדינת ישראל, אולם על כל השטח הזה מתגוררים רק כשני מיליון תושבים! אין ספק שבנמיביה האדם הוא בעל חיים נדיר למדי.  

טיול הג'יפים של מדרפט בנמיביה עובר בין מראות הטבע המרשימים של אפריקה, החל מדיונות החול הגבוהות ונופי הצוקים של מדבר נמיב, המפרצים היפים של האוקיינוס האטלנטי, אזורי דאמארלנד וקוואריב, מרחבי הקאוקולנד, שבטי ההימבה, מפלי אופופה ונופי נהר הקוננה שעל גבול אנגולה. ולקינוח –שמורת בעלי החיים הענקית אטושה וכן בשמורה הפרטית אירינדי- בין פילים, אריות, ברדלסים ועוד..

מדבר נמיב ממוקם לאורך החוף הדרום מערבי של אפריקה, בעיקר בגבולות נמיביה, אך משתרע גם לחלקים של אנגולה ודרום אפריקה. פירוש שמו, "נמיב", הוא "מקום עצום" בשפת הנמה המקומית, תיאור הולם של השטח הנרחב והשומם שלו, והוא בן כ55 מיליון שנים ונחשב למדבר העתיק בעולם. אחד המאפיינים האיקוניים ביותר של מדבר נמיב הוא דיונות החול האדומות המתנשאות שלו, במיוחד באזור סוסובלי. הדיונות, שמגיעות לרוב לגבהים של יותר מ-300 מטר, נוצרות על ידי תזוזה מתמדת של חול שנישא על ידי רוחות מדבר חזקות. הגוון האדום מגיע מתכולת תחמוצת הברזל בחול.

לאורך חלקו הצפוני של מדבר נמיב, קו החוף ידוע כ"חוף השלד" בשל ספינות טרופות רבות המנקדות את החוף. זהו אזור מרוחק ושומם הידוע בתנאים הקשים ובחיים הימיים הייחודיים שלו.

המדבר הוא ביתם של שבטים ילידים, כמו ההימבה והדמארה, שחיו בהרמוניה עם הסביבה המדברית המאתגרת במשך דורות. במהלך הטיול תינתן לנו  הזדמנות ללמוד על התרבויות והמסורות שלהם. 

 

הירשמו בחינם למגזין MEDRAFT

  ...לפני שאתם הולכים

  הירשמו למגזין מדרפט

  מגזין על כל יעד, כתבות וטיפים, אצלכם במייל

   אינדי. חבילות טיול למטייל העצמאי.
   להיות עצמאי בשטח אבל אף פעם לא לבד.

   הבנתי! תחזיר אותי חזרה לעמוד
   Design: Ayala Eylath Develped by: EOI - Web Like This!