הברברים במרוקו

שתף
WhatsAppEmailFacebook

הברברים הם קבוצה אתנית של אנשים אשר נחשבים לילידים המקוריים של צפון אפריקה. במרוקו, הברברים מהווים חלק ניכר מהאוכלוסייה, כאשר על פי ההערכות כמעט 40% מהמרוקאים הם ממוצא ברברי. הברברים ידועים במנהגים והתרבות הייחודית שלהם שמאפיינת אותם.

השפה של הברברים נקראת טאמזיגת. לטאמזיגת יש כתב והגייה ייחודיים משלה, והיא חלק בלתי נפרד מהזהות הברברית. בנוסף לטאמזיגת, ברברים רבים מדברים גם ערבית, שהיא השפה הרשמית של מרוקו.

אחד המנהגים הבולטים של הברברים הוא תחושת הקהילה החזקה שלהם. המשפחה והקהילה זוכים להערכה רבה, ומפגשים חברתיים הם חלק חשוב מהחיים הברברים. הברברים מייחסים חשיבות רבה גם לאירוח, ומקובל שמציעים לאורחים תה וחטיפים עם ההגעה. היבט חשוב נוסף בחייהם של הברברים הם החתונות שלהם. אחד הדברים שמאפיינים את החתונות הברבריות הן ההכנות לפני החתונה. שבועות לפני החתונה, הכלה וקרובותיה מתאספות להתכונן לחתונה. הן עושות קעקועי חינה על הידיים והרגליים, מקשטות את בתיהם בפרחים ומכינות מאכלים מסורתיים כמו קוסקוס וטג'ין. ביום החתונה החתן ומשפחתו נוסעים לכפר הכלה, שם מקבלים את פניהם בני משפחתה וחבריה של הכלה. 

הברברים לרוב חיים בכפרים מקומיים, הכפרים ממוקמים בכמה מהאזורים הנידחים והיפים ביותר של מרוקו, ובנויים בדרך כלל מחומרים מקומיים, כמו בוץ, אבן ועץ. רבים מהכפרים יושבים על צלע הרים, ומספקים נופים עוצרי נשימה של העמקים למטה. לכפרים הללו יש מנהגים ומסורות ייחודיים משלהם, והביקור בהם הוא דרך מצוינת לחוות את אורח החיים הברברי האותנטי.

המטבח הברברי ידוע בשימוש שלו במרכיבים מקומיים ובתבלינים מלאי טעם. אחד מאבני היסוד של המטבח הברברי הוא הקוסקוס, הקוסקוס הברברי מוגש בדרך כלל עם ירקות, בשר ומרק מנה ברברית פופולרית נוספת היא טאג'ין, שהוא תבשיל בבישול איטי, המיוצר בדרך כלל עם עוף או כבש, ומתובל בתערובת של עשבי תיבול ותבלינים. לברברים יש גם קינוחים פופולריים כמו מאפים ספוגים בדבש ועוגות שקדים.

הירשמו בחינם למגזין MEDRAFT

  ...לפני שאתם הולכים

  הירשמו למגזין מדרפט

  מגזין על כל יעד, כתבות וטיפים, אצלכם במייל

   אינדי. חבילות טיול למטייל העצמאי.
   להיות עצמאי בשטח אבל אף פעם לא לבד.

   הבנתי! תחזיר אותי חזרה לעמוד
   Design: Ayala Eylath Develped by: EOI - Web Like This!