איסלנד – אל לב הקרח והאש

אינדי ג׳יפיםאיסלנד | 12 ימים

שתף
WhatsAppEmailFacebook

אינדי ג'יפים באיסלנד – טיול שטח עצמאי חווייתי, במסלול ייחודי משני צידיו של קו השבר הגדול – המקום היחיד בעולם בו הרכס המרכז אוקייני, המפריד בין הלוחות הטקטוניים של אמריקה מחד ויורו-אסיה ואפריקה מאידך, מתרומם מעל לפני הים.  נחווה את מרחבי הפרא עטורי הרי געש, קרחונים, אגמים, מעיינות חמים ומפלי מים ונתמסר לחגיגת הטבע והנוף במיטבה.

מוקדי עניין

 • ריקיאוויק ואתר הפרלמנט העתיק (מעגל הזהב)
 • שמורת הטבע הייחודית של לאקי
 • הר הגעש אסקיה ליבה הפועם של איסלנד
 • מפלי גודאפוס המרשימים אליהם מתנקזים מים מן המדבר האיסלנדי
 • ביקור בגייסר פעיל
 • דרכי שטח בנופי בראשית
 • שמורת סקאפטאפל לגונת הקרחונים
 • למסלולי הליכה מרתקים ויפים לאורך קו הגבול בין שני חלקיו של האוקיאנוס האטלנטי

מסלול הטיול

יום מספר 1 תל אביב - ריקאוויק

נחיתה בשעות הערב, סיור ולינה בריקאוויק.

יום מספר 2 קרחון מירדאל, עמק ת'ורסמורק וצוקים בחוף

נצא מוקדם וניסע מזרחה על כביש 1 לעבר עמק ת'ורסמורק, שם נצא למסלול הליכה בנוף הפראי שלרגלי קרחון מירדאל. בהמשך נטייל למפלי סלאיילאלנד וסקוגאר מהם ניתן לצפות לעבר הר הגעש שהתפרץ לפני 7 שנים ושיתק את כל התעופה האזרחית באירופה. בהמשך נמשיך על כביש החוף אל הנקודה הדרומית ביותר באי ונסיים את היום בטיול רגלי בין המצוקים של חופי דירהוליי. בסוף היום נגיע לאזור העיירה ויק הסמוכה, ללינה.

יום מספר 3 בדרכי שטח בשמורת לאקאגאגיר וקניון פיאדרה

הבוקר ניסע אל אחת השמורות המרשימות באיסלנד –  לאקיגאגיר. ניכנס לשטח בדרך העפר ונחצה מספר ערוצים בדרכנו אל אחד האזורים בהם הייתה הפעילות הוולקנית האלימה ביותר בהיסטוריה המוכרת של איסלנד. נעצור במפל סגרי. לאחר שנגיע לאזור לאקי, נערוך מספר מסלולי הליכה לנקודות תצפית אל מרחבי כיפת הקרח ווטנהיוקול. נמשיך ונטייל ברגל בגיחות קצרות מהג'יפים לתוך לועות הקונוס המסודרים בטור אחד ארוך ונציץ גם לאגם לוע מקסים. בדרכנו חזרה נעצור לטיול רגלי בקניון פיאדרה ובמפל שבו לתצפיות על אחת הפינות היפות באיסלנד.

 

יום מספר 4 חגיגת קרחונים בשמורת סקאפטאפל ולגונת יוקולסרון

כביש מספר 1 ייקח אותנו מזרחה, אל דרום האי, לעבר הקרחון הגדול ביותר באיסלנד (ואף הגדול ביותר באירופה) – קרחון סקאפטאפל הגולש מכיפת הקרח וטנהיוקול. עם ההגעה נצא למסלול הליכה לעבר המפל השחור – מפל מרהיב המוקף בסלעי בזלת שחורים שהתקררו כמשושים מרשימים באופן מיוחד. נמשיך מזרחה לאזור אגם יוקולסארלון ונצפה על שברי קרחונים הצפים במי האגם הקרחוני. נצא על גבי רכבים אמפיביים לשיט חווייתי בין גושי הקרח. בהמשך היום, אם הזמן יאפשר זאת, ניסע אל עבר שלוחות הקרחון העצום במספר מקומות.

 

יום מספר 5 אל שמורת לנדמנאלאוגר

נצא לעומק השטח אל אחד האזורים הנידחים והיפים ביותר באיסלנד – לנדמנאלאוגר ("המקום שמעבר להרים"), אזור של טוף וולקני שחור שזור בשרידי הרי געש ונוף ביתרונות עגלגל. השטח כולו עוטה בשכבת ירק חד שנתי שיוצר "שמיכה" ירוקה ודקיקה בנוף בראשית אמיתי. עם הגיענו למרכז השמורה נצא למסלול רגלי של מספר שעות בינות לזרמי לבה מרשימים, מדרונות סלעי ריאוליט צבעוניים ולועות מעלי קיטור הנקראים בפי הוולקנולוגים פומרלות. אם יאפשר לנו הזמן יוכלו המעוניינים לטבול במעיינות החמים שבמקום. אחה"צ נצפה אל עבר הר הגעש הקלה שהתפרץ באלימות בשנת 1991. מסביבנו נופים געשיים טריים בחבל ארץ שבו "אלוהים לא סיים את העבודה". נבקר במספר אגמי לוע געשיים יפים וצבעוניים בדרכנו ללינה באזור הצומת המרכזית של הדרכים החוצות את האי.

יום מספר 6 יום שטח "חוצה איסלנד"

ניסע באחת מדרכי העפר הנידחות של איסלנד ונחצה את האי לכיוון צפון לאורך המתווה העיקרי של קו השבר והרכס המרכז אוקייני. בדרכנו נעבור את קו פרשת המים של האי בין קרחוני הענק –  וטנהיוקול והופסיוקול, נסייר מעט ברגל, ככל שיאפשר לנו הזמן, ונעצור לתצפית על אחד המפלים הנסתרים של איסלנד, מפל משושים מרשים. בהמשך נרד מן הרמה האיסלנדית אל עבר אזור הפיורדים והחופים שבצפון האי. נבקר במפל גודאפוס ונתמקם ללינה באזור אגם מיוואטן או אחת העיירות בסביבה ל-2 לילות.

יום מספר 7 הר הגעש אסקיה - ליבה הפועם של איסלנד

מוקדם בבוקר נצא דרומה וניכנס אל מרכז האי, לעבר הר הגעש אסקיה, בארץ של נופי גבעות בגוונים שונים, אל אחד המקומות היפים והייחודיים באיסלנד.

בדרכנו נחצה ערוצי נחל שוצפים בתוך נופי טוף מיוחדים. עם הגיענו להר הגעש אסקיה נצא למסלול הליכה אל תוך הקלדרה הענקית של ההר שבתוכה קלדרה משנית ובה אגם לוע ענקי שצמוד אליו אגם לוע קטן (וויטי). לאחר שנגיע אל אגם הלוע יוכלו המעוניינים לרדת אל האגם הקטן לרחוץ במימיו החמים. בדרכנו חזרה נצפה על הר הגעש, שהמקומיים מכנים אותו "מלכת איסלנד", ונחצה חבלי ארץ קשים למעבר ומיוחדים במינם בעולם. נערוך ארוחת פיקניק בבקתת המטיילים שלמרגלות ההר ולאחריה נצא למסלול רגלי קצר אל תוך הקניון השחור והמרשים שלמרגלותיו, עד למפל הנסתר. בתום הביקור המדהים נשוב ללינה באזור אגם מיוואטן. היום הוא ארוך במיוחד אך שווה כל רגע!

יש לקחת בחשבון שלעתים נסגרת הגישה לאזור המסלול הרגלי באתר עקב תנאי  מזג אוויר קשים. במקרה כזה נקיים תכנית חליפית מתאימה.

יום מספר 8 קניון יוקולסה, מפלי המים הגדולים ועיר הנמל הוסאביק

ניסע לאורך ערוצו הקניוני של נהר היוקולסה האדיר והמרשים בעוצמתו. נסייר לאורך הקניון בנקודות תצפית על מפל דטיפוס ונצא למסלולי הליכה קצרים. נרד לסיור בתוך הקניון הבזלתי המרשים. הנהר עלה לכותרות "הירוקים" בעולם ומהווה את אחד הנושאים השנויים ביותר במחלוקת בשיח הציבורי האיסלנדי. בדרכנו במורד הנהר נטייל ברגל אל סלעי המשושים ונעצור לטיול רגלי נוסף באתר המפל בפרסת אסברגי. בדרכנו חזרה דרך החוף הצפוני של האי נעצור לביקור בעיירת הדייגים הוסאוויק שהתפרסמה כעיר הנמל לציד הלווייתנים האינטנסיבי שהיה כאן לפני שנים. נבקר במוזיאון הלווייתנים ונטייל ליד הנמל הציורי. נלון באזור הנמל.

יום מספר 9 "מוזיאון" געשי סביב אגם מיוואטן

יום זה יוקדש כולו לאחד מהאתרים הגיאולוגיים והגיאומורפולוגיים המרתקים באיסלנד – אגם מיוואטן. נצפה על האגם ועל האזור המרתק שסביבו, נטייל ברגל באתר דימבורגי, אל מבוך מדהים של צורות ודמויות שונות שיצרו הסלעים הוולקניים, נבקר בבריכות בוץ ומים רותחים המבעבעים מתחת לפני האדמה ובין הרי געש, וכל אלה – במקום בו קרום כדור הארץ הוא הדק ביותר בעולם!

נצא למסלול הליכה באזור תחנת הכוח קראפלה שמצפון לאגם, בין קילוחי לבה צעירה ומסביב לאגם לוע ציורי. לפנות ערב נהנה מבילוי במרחצאות לגונה חמה הצמודה לתחנת כוח גאותרמית – אחות תאומה ללגונה הכחולה. בסוף היום נשים פעמינו אל אזור הפיורדים הצפוניים ללינה באזור עיירת הקיט אקוררי, העיר היפה ביותר באיסלנד, השוכנת במעמקי פיורד יפה ומצוקי. אם ייוותר לנו זמן נבקר בגנים הבוטניים בעירה. נלון באקוררי.

יום מספר 10 בדרכי שטח אל "משולש הזהב" האיסלנדי

בבוקר ניסע בחלק הצפוני של כביש 1, הכביש הטבעתי שסובב את כל האי, לעבר דרך העפר השנייה החוצה את איסלנד דרך קיולור – דרך F 35, וניסע בה דרומה לכיוון מפלי גולפוס שבאזור "משולש הזהב" האיסלנדי. בדרכנו נעצור לטבילה במעיינות חמים, נטייל באזורי פרא בלב האי ונצפה בתצורות גאולוגיות מרשימות באתר של קרלינגארפיוקטל. האזור הוא פנינת טבע של מרכז איסלנד ומציע נופים ייחודיים של פעילות וולקנית פעילה, קרחונים, בריכות מבעבעות, מערות קרחוניות ותצורות סלע בגוונים רבים.

לאחר שנחזור לדרך הראשית נעלה על אחת הגבעות הצופות על קו השבר הגדול ועל נופי הקרחונים הבולטים – קרחון הופס וקרחון לאנג. מכאן נמשיך דרומה ונסיים את היום ליד נהר ההויטה ומפלי גולפוס המדהימים. נלון באזור.

יום מספר 11 מהגייזרים לחצי האי רייקיאנס

את הבוקר נקדיש לביקור בגייזרים שליד העיירה גייזר שעל שמה קיבלו הגייזרים בכל העולם את שמם. משם נמשיך לביקור באתר הפרלמנט האיסלנדי שבטינגוויליר השוכן גם הוא, איך לא, בסדק גיאולוגי מרשים לאורך אחת הזרועות של הרכס המרכז אוקייני. לאחר ביקור וטיול רגלי קצר, נמשיך לכיוון חצי האי רייקיאנס ונטייל לאורך החופים המצוקיים. נלגום מראות אחרונים של יופי ונסיים בעירה קפלביק שליד שדה התעופה

בהתאם לשעת הטיסה, נסע לשד"ת לטיסה חזרה לישראל

 

€2440
 • המחיר לאדם בחדר זוגי
 • המחיר לאדם לפי 4 אנשים בג'יפ
הטיול כולל
 • כלכלה ע"ב א. בוקר
 • לינות בבתי מלון וחוות מדרגת תיירות טובה
 • ג'יפים מקטגוריית טויוטה לנד קרוזר או דומה לו
 • מידע מפורט על ההכנות לטיול, מסלול הטיול, טיפים של מדריכי MEDRAFT ונקודות עניין לאורך המסלול
 • צוות MEDRAFT יהיה זמין במרחק שיחת טלפון, לכל שאלה והתייעצות
 • מפגש מקדים
הטיול אינו כולל
 • טיסות
 • ביטוח החזר השתתפות עצמית במקרה של נזק בג'יפ
 • שייט אמפיבי בלגונה הקרחונית
 • תוספת קיץ 190€
 • הוצאות אישיות (שתייה קלה בארוחות, מזכרות וכדו').
 • תוספת לחצי פנסיון - 590€ למטייל
 • תוספת 2 בג'יפ - 668€ למטייל
 • תוספת 3 בג'יפ - 224€ למטייל
 • פעילויות שאינן תחת הסעיף "המחיר כולל"
הערות
 • יתכנו שינויים בלוחות הזמנים אשר לא יפגעו בטיול אך יתכן וישנו את סדר הפעילויות.
 • הג'יפים איתם נטייל מושכרים מחברת השכרה מקומית וחלים עליהם כול הוראות השלטונות המקומיים, הג'יפים מבוטחים בביטוח המכסימלי האפשרי במדינה. ההשכרה באחריות המטיילים וכל פגיעה ברכב תגרור השתתפות עצמית. בעת השכרת הרכב יתנו המטיילים את כרטיס האשראי שלהם כביטחון לחברת ההשכרה כמקובל בכל העולם.
 • במידה ואחד או יותר מהטיילים ירצו לחרוג ממסגרת הזמנים של הטיול יחויבו החורגים בתוספת על כרטיס הטיסה (Divide).

MEDRAFT הירשמו בחינם למגזין

  ...לפני שאתם הולכים

  הירשמו למגזין מדרפט

  מגזין על כל יעד, כתבות וטיפים, אצלכם במייל

   אינדי. חבילות טיול למטייל העצמאי.
   להיות עצמאי בשטח אבל אף פעם לא לבד.

   הבנתי! תחזיר אותי חזרה לעמוד
   Design: Ayala Eylath Develped by: EOI - Web Like This!