אי הקרח והאש

טיולי ג'יפיםאיסלנד | 12 ימים

שתף
WhatsAppEmailFacebook

עונה
מומלצת

 • קיץ

איסלנד, "אי הקרח והאש" שוכן בצפון האוקיינוס האטלנטי. האי כמעט ריק מאנשים – חיים בו רק מעט יותר מ-300 אלף תושבים, ולא בכדי. שדות הבזלת המשוננים, הרי הגעש הפעילים, ורעשי האדמה התכופים הופכים את האי לקשה עורף וחמור סבר.

כמו אבני חן על גוף שחור בוהקים בו הקרחונים והלועות הפעורים שבמשטחי האבן והטוף יורקים קיטור ומים רותחים. רצועות כסופות של נהרות סוערים ומפלי מים רועמים מבתרים את נופי האי אל מול קליידוסקופ של מגוון צבעוני של סלעים וולקניים. מול חופי האוקיינוס ניצבים צוקים ענקיים עטורי מושבות ענק של עופות ים. כתמים של צמחיה מיוחדת ליבשה קרה ורותחת, מבותרת וחולית עוטפים את השחור הוולקני של ארץ הישימון השחורה והפרועה הזאת. פה ושם מופיעים גם רועים מעטים בחוות מבודדות, בהירי שיער וגבוהי קומה, אשר ירשו מאבותיהם הוויקינגים את יכולת ההישרדות המופלאה בתנאים קשים מנשוא.

נצא לטיול שטח חווייתי, במסלול ייחודי משני צידיו של קו השבר הגדול – המקום היחיד בעולם בו הרכס המרכז אוקייני, המפריד בין הלוחות הטקטוניים של אמריקה מחד ויורו-אסיה ואפריקה מאידך, מתרומם מעל לפני הים. בטיול ג'יפים באיסלנד, נחווה את מרחבי הפרא עטורי הרי געש, קרחונים, אגמים, מעיינות חמים ומפלי מים ונתמסר לחגיגת הטבע והנוף במיטבה.

מוקדי עניין

 • מפרצים מרהיבים בין צוקי חוף
 • שייט ברכב אמפיבי בין גושי קרח בלגונה הקרחונית
 • מעיינות חמים בחיק הטבע ורחצה בלגונה חמה
 • הר געש אסקיה - ליבה הפועם של איסלנד
 • שמורת לנדמנלאוגר "המקום שמעבר להרים"
 • גייזרים חמים מתפרצים מן הקרקע
 • מפלי מים אדירים
 • חגיגה של תצורות נוף געשיות
 • טיולים רגליים בקניונים תצפיות על קרחונים ואגמי לוע צבעוניים
 • סוסי פרא ושפע של עופות מים
 • קרחון הענק - וואטנהייוקול והקרחון המרשים הופסייוקול

תאריכים קרובים החלק ימינה

עונהתאריך יציאהתאריך חזרהמס' ימיםשם המדריךסטטוס
קיץ
24.06.2022 05.07.2022 12 גלעד תלם בהרשמה
קיץ
22.07.2022 02.08.2022 12 גלעד תלם בהרשמה
קיץ
19.08.2022 30.08.2022 12 גלעד תלם בהרשמה
קיץ
09.09.2022 20.09.2022 12 גלעד תלם בהרשמה

מסלול הטיול

יום מספר 1 ת"א – קפלוויק

נמריא בשעות הבוקר מנתב"ג ונטוס בטיסה עם עצירת ביניים לריקיאוויק וננחת בשעות אחה"צ , בשדה הבינ"ל של איסלנד. לאחר נחיתה נחתום על כלי הרכב ונצא משדה התעופה לעיר הבירה ריקיאוויק. נעצור לתצפית יפה על הבירה ולביקור במרכז העיר שליד הנמל. נלון באזור ריקיאוויק.

יום מספר 2 קרחון מירדאל, עמק ת'ורסמורק וצוקים בחוף הדרומי

נצא מוקדם וניסע מזרחה על כביש 1 לעבר עמק ת'ורסמורק, שם נצא למסלול הליכה בנוף הפראי שלרגלי קרחון מירדאל. בהמשך נטייל למפלי סלאיילאלנד וסקוגאר מהם ניתן לצפות לעבר הר הגעש שהתפרץ לפני 7 שנים ושיתק את כל התעופה האזרחית באירופה. בהמשך נמשיך על כביש החוף אל הנקודה הדרומית ביותר באי ונסיים את היום בטיול רגלי בין המצוקים של חופי דירהוליי. בסוף היום נגיע לאזור העיירה ויק הסמוכה, ללינה.

יום מספר 3 בדרכי שטח בשמורת לאקאגאגיר וקניון פיאדרה

הבוקר ניסע אל אחת השמורות המרשימות באיסלנד –  לאקיגאגיר. ניכנס לשטח בדרך העפר ונחצה מספר ערוצים בדרכנו אל אחד האזורים בהם הייתה הפעילות הוולקנית האלימה ביותר בהיסטוריה המוכרת של איסלנד. נעצור במפל סגרי. לאחר שנגיע לאזור לאקי, נערוך מספר מסלולי הליכה לנקודות תצפית אל מרחבי כיפת הקרח ווטנהיוקול. נמשיך ונטייל ברגל בגיחות קצרות מהג'יפים לתוך לועות הקונוס המסודרים בטור אחד ארוך ונציץ גם לאגם לוע מקסים. בדרכנו חזרה נעצור לטיול רגלי בקניון פיאדרה ובמפל שבו לתצפיות על אחת הפינות היפות באיסלנד. בסוף היום נמשיך למקום הלינה שלנו ליד העיירה קירקה.

 

יום מספר 4 חגיגת קרחונים בשמורת סקאפטאפל ולגונת יוקולסרון

כביש מספר 1 ייקח אותנו מזרחה, אל דרום האי, לעבר הקרחון הגדול ביותר באיסלנד (ואף הגדול ביותר באירופה) – קרחון סקאפטאפל הגולש מכיפת הקרח וטנהיוקול. עם ההגעה נצא למסלול הליכה לעבר המפל השחור – מפל מרהיב המוקף בסלעי בזלת שחורים שהתקררו כמשושים מרשימים באופן מיוחד. נמשיך מזרחה לאזור אגם יוקולסארלון ונצפה על שברי קרחונים הצפים במי האגם הקרחוני. נצא על גבי רכבים אמפיביים לשיט חווייתי בין גושי הקרח. בהמשך היום, אם הזמן יאפשר זאת, ניסע אל עבר שלוחות הקרחון העצום במספר מקומות. נשוב ללינה באזור קירקה.

יום מספר 5 אל שמורת לנדמנאלאוגר

נצא לעומק השטח אל אחד האזורים הנידחים והיפים ביותר באיסלנד – לנדמנאלאוגר ("המקום שמעבר להרים"), אזור של טוף וולקני שחור שזור בשרידי הרי געש ונוף ביתרונות עגלגל. השטח כולו עוטה בשכבת ירק חד שנתי שיוצר "שמיכה" ירוקה ודקיקה בנוף בראשית אמיתי. עם הגיענו למרכז השמורה נצא למסלול רגלי של מספר שעות בינות לזרמי לבה מרשימים, מדרונות סלעי ריאוליט צבעוניים ולועות מעלי קיטור הנקראים בפי הוולקנולוגים פומרלות. אם יאפשר לנו הזמן יוכלו המעוניינים לטבול במעיינות החמים שבמקום. אחה"צ נצפה אל עבר הר הגעש הקלה שהתפרץ באלימות בשנת 1991. מסביבנו נופים געשיים טריים בחבל ארץ שבו "אלוהים לא סיים את העבודה". נבקר במספר אגמי לוע געשיים יפים וצבעוניים בדרכנו ללינה באזור הצומת המרכזית של הדרכים החוצות את האי.

יום מספר 6 יום שטח "חוצה איסלנד"

ניסע באחת מדרכי העפר הנידחות של איסלנד ונחצה את האי לכיוון צפון לאורך המתווה העיקרי של קו השבר והרכס המרכז אוקייני. בדרכנו נעבור את קו פרשת המים של האי בין קרחוני הענק –  וטנהיוקול והופסיוקול, נסייר מעט ברגל, ככל שיאפשר לנו הזמן, ונעצור לתצפית על אחד המפלים הנסתרים של איסלנד, מפל משושים מרשים. בהמשך נרד מן הרמה האיסלנדית אל עבר אזור הפיורדים והחופים שבצפון האי. נבקר במפל גודאפוס ונתמקם ללינה באזור אגם מיוואטן או אחת העיירות בסביבה ל-2 לילות.

יום מספר 7 הר הגעש אסקיה - ליבה הפועם של איסלנד

מוקדם בבוקר נצא דרומה וניכנס אל מרכז האי, לעבר הר הגעש אסקיה, בארץ של נופי גבעות בגוונים שונים, אל אחד המקומות היפים והייחודיים באיסלנד.

בדרכנו נחצה ערוצי נחל שוצפים בתוך נופי טוף מיוחדים. עם הגיענו להר הגעש אסקיה נצא למסלול הליכה אל תוך הקלדרה הענקית של ההר שבתוכה קלדרה משנית ובה אגם לוע ענקי שצמוד אליו אגם לוע קטן (וויטי). לאחר שנגיע אל אגם הלוע יוכלו המעוניינים לרדת אל האגם הקטן לרחוץ במימיו החמים. בדרכנו חזרה נצפה על הר הגעש, שהמקומיים מכנים אותו "מלכת איסלנד", ונחצה חבלי ארץ קשים למעבר ומיוחדים במינם בעולם. נערוך ארוחת פיקניק בבקתת המטיילים שלמרגלות ההר ולאחריה נצא למסלול רגלי קצר אל תוך הקניון השחור והמרשים שלמרגלותיו, עד למפל הנסתר. בתום הביקור המדהים נשוב ללינה באזור אגם מיוואטן. היום הוא ארוך במיוחד אך שווה כל רגע!

יש לקחת בחשבון שלעתים נסגרת הגישה לאזור המסלול הרגלי באתר עקב תנאי  מזג אוויר קשים. במקרה כזה נקיים תכנית חליפית מתאימה.

יום מספר 8 קניון יוקולסה, מפלי המים הגדולים ועיר הנמל הוסאביק

ניסע לאורך ערוצו הקניוני של נהר היוקולסה האדיר והמרשים בעוצמתו. נסייר לאורך הקניון בנקודות תצפית על מפל דטיפוס ונצא למסלולי הליכה קצרים. נרד לסיור בתוך הקניון הבזלתי המרשים. הנהר עלה לכותרות "הירוקים" בעולם ומהווה את אחד הנושאים השנויים ביותר במחלוקת בשיח הציבורי האיסלנדי. בדרכנו במורד הנהר נטייל ברגל אל סלעי המשושים ונעצור לטיול רגלי נוסף באתר המפל בפרסת אסברגי. בדרכנו חזרה דרך החוף הצפוני של האי נעצור לביקור בעיירת הדייגים הוסאוויק שהתפרסמה כעיר הנמל לציד הלווייתנים האינטנסיבי שהיה כאן לפני שנים. נבקר במוזיאון הלווייתנים ונטייל ליד הנמל הציורי. נלון באזור הנמל.

יום מספר 9 "מוזיאון" געשי סביב אגם מיוואטן

יום זה יוקדש כולו לאחד מהאתרים הגיאולוגיים והגיאומורפולוגיים המרתקים באיסלנד – אגם מיוואטן. נצפה על האגם ועל האזור המרתק שסביבו, נטייל ברגל באתר דימבורגי, אל מבוך מדהים של צורות ודמויות שונות שיצרו הסלעים הוולקניים, נבקר בבריכות בוץ ומים רותחים המבעבעים מתחת לפני האדמה ובין הרי געש, וכל אלה – במקום בו קרום כדור הארץ הוא הדק ביותר בעולם!

נצא למסלול הליכה באזור תחנת הכוח קראפלה שמצפון לאגם, בין קילוחי לבה צעירה ומסביב לאגם לוע ציורי. לפנות ערב נהנה מבילוי במרחצאות לגונה חמה הצמודה לתחנת כוח גאותרמית – אחות תאומה ללגונה הכחולה. בסוף היום נשים פעמינו אל אזור הפיורדים הצפוניים ללינה באזור עיירת הקיט אקוררי, העיר היפה ביותר באיסלנד, השוכנת במעמקי פיורד יפה ומצוקי. בסוף היום נבקר בגנים הבוטניים בעירה. נלון באקוררי.

יום מספר 10 בדרכי שטח אל "משולש הזהב" האיסלנדי

בבוקר ניסע בחלק הצפוני של כביש 1, הכביש הטבעתי שסובב את כל האי, לעבר דרך העפר השנייה החוצה את איסלנד דרך קיולור – דרך F 35, וניסע בה דרומה לכיוון מפלי גולפוס שבאזור "משולש הזהב" האיסלנדי. בדרכנו נעצור לטבילה במעיינות חמים – קרחון הופס וקרחון לאנג. מכאן נמשיך דרומה ונסיים את היום ליד נהר ההויטה ומפלי גולפוס המדהימים. נלון באזור.

יום מספר 11 מהגייזרים לחצי האי רייקיאנס

את הבוקר נקדיש לביקור בגייזרים שליד העיירה גייזר שעל שמה קיבלו הגייזרים בכל העולם את שמם. משם נמשיך לביקור באתר הפרלמנט האיסלנדי שבטינגוויליר השוכן גם הוא, איך לא, בסדק גיאולוגי מרשים לאורך אחת הזרועות של הרכס המרכז אוקייני. לאחר ביקור וטיול רגלי קצר, ניסע לשדה התעופה הבינ"ל השוכן בסמוך לעיירה, נחזיר את הרכבים ונצא בטיסת בוקר בחזרה לארץ. הנחיתה בארץ ביום מספר 12 לפנות בוקר

€4485
 • המחיר לאדם בחדר זוגי
 • המחיר לפי 4 מטיילים בג'יפ
הטיול כולל
 • טיסות
 • ג'יפים מסוג טויוטה לנד קרוזר או דומה לו.
 • כלכלה חצי פנסיון - מארוחת ערב ביום 1 ועד ארוחת בוקר ביום 11.
 • לינות בבתי מלון וחוות מדרגת תיירות
 • דלק לג'יפים לכל ימי הטיול.
 • מכשירי קשר לכל ג'יפ.
 • מדריך שטח ישראלי מצוות MEDRAFT.
 • כניסה לאתרים ולשמורות.
 • שייט אמפיבי בלגונה הקרחונית
 • מים מינרלים במסלולי הטיול.
 • טיפים לנותני שירותים מקומיים.
 • מפגש קבוצה.
הטיול אינו כולל
 • ביטוח נסיעות אישי.
 • ביטוח החזר השתתפות עצמית במקרה של נזק בג'יפ.
 • הוצאות אישיות (שתייה קלה בארוחות, מזכרות וכדו').
 • תוספת קיץ וסוכות 170 € למטייל
 • טיפ למדריך.
 • פעילויות שאינן תחת הסעיף "המחיר כולל"

MEDRAFT הירשמו בחינם למגזין

...לפני שאתם הולכים

הירשמו למגזין מדרפט

מגזין על כל יעד, כתבות וטיפים, אצלכם במייל

אינדי. חבילות טיול למטייל העצמאי.
להיות עצמאי בשטח אבל אף פעם לא לבד.

הבנתי! תחזיר אותי חזרה לעמוד
Design: Ayala Eylath Develped by: EOI - Web Like This!