03-578-0555 dgfhytjyku

מגזין MEDRAFT

MEDRAFT שלי

החוויה האישית של מירל’ה ויורם חסיד

מירל’ה ויורם הם נוסעים ותיקים ובעלי ניסיון. הם נסעו כבר ברחבי העולם. עשר פעמים יצאו לטיולים של חברת MEDRAFT. בתחילת השיחה עימם הם משחזרים במהירות את היעדים אליהם נסעו: “הטיול הראשון שלנו היה לקצ’קר בטורקיה. אחר כך נסענו לבולגריה, גאורגיה, רומניה, יוון ההררית ואז המשכנו עם טיולים למונטנגרו, להרי הפירנאים בספרד, לארמניה, לסלובקיה ולבסוף, הטיול האחרון עד עכשיו היה בשנה שעברה לקירגיזסטן.”

רוצים להשתתף בפרוייקט MEDRAFT שלי? נשמח לקבל את הפרטים שלכם למייל omerb@medraft.co.il 

 

%d7%98%d7%99%d7%99%d7%95-%d7%9c%d7%a4%d7%99%d7%a8%d7%99%d7%a0%d7%90%d7%99%d7%9d-%d7%99%d7%95%d7%a0%d7%99-2012-190-2

למה דווקא ג’יפים?

“ג’יפ מאפשר לנו להגיע למקומות הכי יפים וליהנות בדיוק עם האנשים שאנחנו אוהבים. כאשר נוסעים באוטובוס אתה שוהה בלית ברירה במשך כל הטיול עם קבוצה גדולה יותר של אנשים. בטיול ג’יפים אתה יכול לבלות רוב שעות היום בדיוק עם האנשים שמוצאים חן בעיניך. אם גם החברים האחרים בקבוצה נראים לנו נחמדים נבחר לבלות יותר שעות במסגרת רחבה של פגישות קבוצתיות, אבל המסגרת האינטימית של הג’יפ מתאימה לנו יותר. מבחינתנו זה בונוס גדול”.

איזה אנשים נוסעים בטיולים האלה?

בדרך כלל יש לנו ניסיון מצוין עם משתתפי הטיולים. הקבוצות די קטנות, ברוב המקרים בין 12 ל-20 חברים. זה מאוד מקל. האווירה נינוחה בטיולי ג’יפים ועל פי הניסיון שלנו מגיעים אליהם אנשים מצוינים, כאלה שקל ומהנה לשהות במחיצתם. אלה אנשים שלא מאחרים, לא צריך לחכות להם, מה שיכול מאד לעצבן בנסיעות בקבוצות מאורגנות. הם מתעניינים בדרך כלל בתחומים דומים לשלנו, כך שהאווירה טובה.

איזה ניסיון יש לכם עם המדריכים?

ברוב הגדול של המקרים הניסיון שלנו מצוין. היה מקרה חריג אחד, אבל גם הוא נפתר בקלות. אנחנו מעדיפים מדריכים מבוגרים יותר. יש על פי הניסיון שלנו שני מרכיבים חשובים בעבודת ההדרכה – הידע של המקום בו מטיילים, ההיכרות עם העבר שלו ועם ההיסטוריה של האתרים, אבל גילינו שלא פחות חשובה גם היכולת של המדריך לאלתר, לארגן, להסתדר עם בעיות לא צפויות ולהבין לנפשם של המשתתפים. בטיולי ג’יפים זאת מיומנות חשובה. הם צריכים להיות משופשפים, למצוא דרך חדשה, לדעת לאן כדאי לפנות במזג אוויר קשה, דברים מהסוג הזה. כאשר הם מיומנים זה פשוט נפלא ומניסיוננו דווקא הוותיקים שכבר רכשו ניסיון וחוו דברים – טובים יותר.

מה הכי מהנה אתכם בטיולים של MEDRAFT?

מירל’ה: אין בכלל ספק שאלה הנופים. אני מסתכלת עכשיו בחלק מהתמונות שצילמתי בטיולים האחרונים. פשוט לא יאומן באיזה מקומות יפים היינו. התנאי הראשון בטיולים כאלה הוא כמובן בחירת המקומות שאליהם נוסעים. מבחינתנו הבחירה הטובה ביותר היא לטייל בטבע. אנחנו פחות אוהבים ערים. הגענו בטיולים האלה למקומות מדהימים, עם נופים נהדרים. זה אוצר.

מי נוהג?

מירל’ה: יורם נוהג מצוין והוא אוהב לנהוג. אני מצלמת המון, אז זאת חלוקה טובה בינינו. תמיד שואלים אותי אם אחרי כל כך הרבה טיולי ג’יפים לא כואב לי הגב ואני עונה – אם תיסעו עם יורם תבינו שאפשר ליהנות מכל רגע בג’יפ.

יורם: אני נוהג לאט ובזהירות רבה. אין הרי מה למהר בטיול. אני מודע לכך שהדרכים לפעמים קצת מסוכנות וחשוב לשים לב. אני אוהב מאוד לנהוג אחרון בשיירה, קצת בגלל תחושת האחריות וגם בגלל שאז אני קובע את הקצב.

איפה לנים?

אנחנו לא מפונקים. אין לנו עניין גדול במלונות מפוארים. הניסיון שלנו בטיולי הג’יפים מלמד שהחברה בוחרת מקומות שתמיד נקיים וזה מבחינתנו הכי חשוב. יש מלונות כפריים וזה מאוד מתאים לנו. בכמה מקרים נהנינו במיוחד מלינה במקומות שונים ומשונים – כמו ביורטה בלב השטח. אלה חוויות מהנות עבורנו.

מה הרגעים המיוחדים שאתם אוהבים?

יורם: בטיול ג’יפים נוסעים באופן טבעי די הרבה ואנחנו אוהבים מאוד את ההפסקות, כאשר עושים קפה באמצע הדרך ומדברים קצת עם החבר’ה, או כאשר עושים לבד צהריים בצד הדרך, באיזו קרחת יער נעימה.

מירל’ה: אלה הרגעים שבהם יורם מכין שקשוקה לכולם. אלה רגעים של אושר פשוט. כיף לשבת ככה ביחד. יש גם מקרים שבהם הרגעים האלה פחות נעימים, אנשים לא תמיד יודעים שחשוב לחכות עד שכל האוכל מוכן ומוגש. הם רעבים ונוטים לפעמים להתחיל לאכול לפני כולם. אבל זה חלק מן הנסיעה בקבוצה.

למה דווקא MEDRAFT?

הם מקיימים הבטחות. כל מה שנאמר לפני הטיול מתקיים. מילה זו מילה ואמינות כזו היא הדבר החשוב ביותר. לזה צריך להוסיף את הבחירה במסלולים, ההדרכה והאווירה שנוצרת בטיולים. המכלול כולו מוביל מבחינתנו למסקנה ברורה.

מכל היעדים שבהם ביקרתם, איזה הכי הרשים אתכם?

שנינו מסכימים שקירגיזסטן היא היעד המעניין והססגוני ביותר. הנופים שם מדהימים, האנשים מסבירי פנים, השווקים נהדרים, זה לא טיול קל אבל נהנינו ממנו מאוד.

מה היעד הבא שלכם?

יורם: אני רוצה לנסוע למרוקו ומירל’ה עדיין חוששת קצת, אתה יכול אולי לדבר אתה על זה? מירל’ה צוחקת ברקע. אחר כך היא אומרת שאולי תסכים, היא עוד צריכה לחשוב על זה.

 🙂 תודה ענקית למירל’ה ויורם על התמונות ועל הכתבה המקסימה

רוצים להשתתף בפרוייקט MEDRAFT שלי? נשמח לקבל את הפרטים שלכם למייל omerb@medraft.co.il 

%d7%94%d7%a0%d7%96%d7%99%d7%a8-%d7%95%d7%90%d7%a0%d7%99-1

%d7%aa%d7%a2%d7%95%d7%93%d7%aa-%d7%96%d7%94%d7%95%d7%aa-%d7%99%d7%95%d7%a8%d7%9d-212-92

img_4187

הירשמו למגזין MEDRAFT
לבירורים
נוספים חייגו
03-578-0555