טיולי ג'יפים בגיאורגיה

אגדה עתיקה מספרת שכשאלוהים חילק את האדמות לעמים השונים, הגאורגים הגיעו הרבה אחרי כולם, קצת מתנדנדים, שרים שירים שמחים וסה"כ נראים די מרוצים. כששאל אותם אלוהים – "עכשיו נזכרים? כבר חילקתי את כל האדמות לכל העמים", ענו לו- "היינו עסוקים בלאכול טוב ולשתות יין לחגוג את גדולתך". 

אלוהים שאהב את התשובה ענה להם: "עם מיוחד אתם.. לכם אתן את חלקת האדמה שייעדתי לעצמי, את גן העדן הפרטי שלי", וכך קוראים הגאורגים עד היום למדינתם- גן העדן של אלוהים . 

הרי הקווקז בגאורגיה אינם דומים לשום מקום אחר שהכרתם. הפסגות המושלגות, הכפרים הקטנים, עדרי הצאן וכרי המרעה העצומים – הכול מפתיע- לבן בפסגות וירוק בעמקים.  

הטיול בגאורגיה משלב בחובו היסטוריה, כמו זאת שפוגשים בעיר גורי, שעיקר פרסומה בא לה בזכות יוסף סטאלין, יליד העיר, המנהיג המפורסם ביותר והשנוי במחלוקת של ברית המועצות אבל אין ספק שגולת הכותרת של טיול הג'יפים בגאורגיה הם נופי הטבע המרהיבים, של הרים אדירים, שפסגותיהם גבוהות יותר מאלה של הרי האלפים.

וכמו שיודעים לתכנן ולבצע רק בטיולים שלנו, גם כאן מחכות לנו הפתעות קטנות, שהופכות את המסע כולו לחוויה שלא שוכחים . למשל, סדנת בישול גאורגית – לארוחת צהריים שאין כמוה, כי חשוב לזכור – האוכל הוא חלק בלתי נפרד מהחוויה הגאורגית והוא מוגש כמובן עם היין, שהגאורגים טוענים בתוקף שהומצא ויוצר לראשונה בארצם. אחרי קנקן או שניים – קל הרבה יותר להשתכנע. 

 הגאורגים מאמינים ש“האורח הוא מתנה מאלוהים”, ובמהלך הטיול שלנו תחוו את האירוח הנדיב, השמח של הגאורגים,  נשתה איתם את הצ’צ’ה, משקה חריף מחמם קרביים ונטעם את שלל מטעמי המטבח הגיאורגי המפורסם. הגאורגים מאמינים שאירוח כיד המלך ובנדיבות של אורחים בביתם, הוא מצווה ומי שנכח באירוח שכזה לא במהרה יישכח אותו. גם לא אתם..

נופים עוצרי נשימה, הרי הקווקז הגבוה המתנשאים לגבהים אדירים ורמות הקווקז ה"נמוך", דרכים היסטוריות, מצודות ומנזרים ציוריים המתנשאים אל על וצופים על חמדת הארץ, אוכל מיוחד וחשוב מכל- אנשים מכניסי אורחים, יין משובח וריקודים. כל אלה- ועוד הרבה יותר צפויים להתגלות לכם, בטיול הייחודי והמרתק שלנו בגאורגיה, ארץ גיזת הזהב.

 יעדים נוספים של טיולי ג'יפים בחו"ל.

הירשמו בחינם למגזין MEDRAFT

  ...לפני שאתם הולכים

  הירשמו למגזין מדרפט

  מגזין על כל יעד, כתבות וטיפים, אצלכם במייל

   אינדי. חבילות טיול למטייל העצמאי.
   להיות עצמאי בשטח אבל אף פעם לא לבד.

   הבנתי! תחזיר אותי חזרה לעמוד
   Design: Ayala Eylath Develped by: EOI - Web Like This!