10 סיבות לנסוע איתנו לטנזניה

שתף
WhatsAppEmailFacebook

למה דווקא בטנזניה דרוש מדריך בשמורות? למה עכשיו? למה האריות נעלמים? איפה מסתתרים הפילים? למה נעלם השלג על הקילימנג’רו? כאן תקבלו תשובות פשוטות וברורות לכל השאלות המורכבות האלה. קצר וקולע

.

מה הייחוד של טנזניה?

טנזניה היא המדינה היחידה בעולם בה הוגדר שטח שגודלו יותר מרבע מן המדינה כשמורת טבע. אם מחברים את שטחן של כל השמורות בטנזניה מתקבל שטח שגדול מגרמניה ובלגיה ביחד. סרנגטי ונגורונגורו הן השמורות המפורסמות במדינה והמקומות הכי טובים בעולם לצפות בהם בחיות בר. אין עוד ארץ בה קל כל כך ויפה כל כך לראות אריות, פילים, זברות, ג’ירפות, ועוד מאות בעלי חיים נפלאים שמשוטטים בסביבתם הטבעית. שמורת סלוס (Selous) היא השמורה הגדולה ביותר באפריקה. שטחה כפול משטחה של מדינת ישראל.

למה דווקא עם MEDRAFT?

הטיול שלנו בטנזניה מאפשר לכם להכיר באופן הטוב ביותר את היעד המורכב הזה. אתם יכולים לבחור בין מדריך שטח מקומי מצוות MEDRAFT לבין טיול אינדי עצמאי. בשני המקרים תזכו למידע מפורט ומקצועי, לליווי שיקל על הביקור ובעיקר לבעל מקצוע שיודע איפה אפשר לראות הכי הרבה בעלי חיים (גם בטיול העצמאי מתלווה מ.מקומי בשמורות) הביקור בשמורות עם מדריך מקומי כזה הופך את החוויה כולה מרגשת פי מאה. אנחנו גם מארגנים עבורכם את מקומות הלינה בלודג’ים איכותיים ואת כל מה שכרוך בביקור באפריקה. כל זה נעשה בקבוצות קטנות, בגישה אינטימית ובמקרים רבים – עם קבוצה של חברים שאיתם אתם פשוט אוהבים לבלות. הביקור באפריקה יספק לכם נושאים לשיחות בעשור הקרוב.

למה כדאי בכלל לבקר בטנזניה? (1)

הסיבה הראשונה היא שיש בה את הריכוז הגדול בעולם של חיות בר. יותר מארבעה מיליון חיות בר משוטטות בטנזניה ובסך הכול יש במדינה 430 מיני בעלי חיים. אין מקום טוב יותר בעולם לצאת בו למסע ספארי ולראות בעלי חיים ובני שבטים מסורתיים.

למה טנזניה (2)

הר הקילימנג’רו המתנשא בשטחה של טנזניה, סמוך לגבול עם קניה, הוא ההר הגבוה ביותר באפריקה. גובהו 5895 מטר. זה ההר הכי הגבוה בעולם – אם מודדים את גובהו לעומת השטח בו הוא ניצב (ולא יחסית לגובה פני הים). החוקרים מצביעים על כך שבעוד זמן קצר ייעלם מעט השלג שיש עדיין על פסגת הקילימנג’רו. כדאי למהר ולנסוע כבר עכשיו.

למה טנזניה (3)

האי זנזיבר, חלק מטנזניה, הוא אחד האיים הכי יפים ומעניינים בעולם. יש לו היסטוריה מרתקת מתקופת העבדות ויש בו חופים פנטסטיים, עם חול לבן ומים כחולים וצלולים.

למה בני המסאי קופצים?

צעירים בני שבט המסאי מתמודדים עם טקסי חניכה מורכבים וממושכים. בעבר נדרשו לצוד אריה כדי להוכיח את הגבריות שלהם ולעתים אף התגוררו תקופות ממושכות בנפרד מן השבט כדי להוכיח שהם יכולים לשרוד. הקפיצות הגבוהות שהן חלק מריקוד מסורתי מסאי הן אחד השרידים האחרונים ללטקסי החניכה בני מאות השנים.

למה אוהבים את המינגווי בטנזניה?

הסופר האמריקאי וחתן פרס נובל ארנסט המינגווי ביקר בטנזניה כמה פעמים ואף כתב עליה את אחד מסיפוריו הראשונים שנקרא “שלגי הקילימנג’רו”. הפרסום שהעניק המינגוויי למדינה הפך אותו לדמות אהובה מאוד בקרב התושבים.

מאיפה באנו?

בעמק אולדובאי בטנזניה נמצאו כמה מן השרידים החשובים והמעניינים ביותר של האדם הקדמון. בין היתר נמצאה בעמק אולדובאי אחת הגולגלות הקדומות ביותר על ככדור הארץ. חוקרים רבים מכתירים את אולדובאי בתואר החשוב “ערש המין האנושי”.

מי הם הטנזנים?

האוכלוסייה בטנזניה היא פסיפס ענק שמורכב מ-120 שבטים וקבוצות אתניות. אף אחת מן הקבוצות האלה לא מייצגת יותר מעשירית מן האוכלוסייה. בני הסוקומה נחשבים לשבט הגדול ביותר והם חיים בצפון מערב המדינה, מדרום לאגם ויקטוריה.

הטנזנים מדברים אנגלית וסווהילית כשפות רשמיות. רבים מהם מדברים לשונות בנטו. כשני שליש מהתושבים יודעים קרוא וכתוב. באופן מדהים – גם היום רק מחצית מן הילדים בטנזניה זוכים לחינוך בבית הספר היסודי. האחרים פשוט אינם לומדים בבתי ספר.

האמונה הדתית מגוונת. שליש נוצרים, שליש מוסלמים המרוכזים באי זנזיבר ולאורך החוף. שליש מן האוכלוסייה מחזיקים באמונות מסורתיות מקומיות.

איפה הכי כדאי לצאת לקניות?

השוק המרכזי בעיר זנזיבר (Darajani Market) הוא אחד המקומות המרגשים ביותר באי. יש בו פעילות בלתי פוסקת, עם עשרות חנויות תבלינים ענקיות. הריחות פשוט משגעים. לצד התבלינים מוכרים דגים ענקיים, מאכלים אקזוטיים, סנדלים, טלפונים ניידים וכל דבר שאפשר להעלות על הדעת. ברחוב קנגה (Kanga) הסמוך לשוק מוכרים ציורים נהדרים, הדפסים ובדים יפהפיים וצבעוניים מאוד.

MEDRAFT הירשמו בחינם למגזין

  ...לפני שאתם הולכים

  הירשמו למגזין מדרפט

  מגזין על כל יעד, כתבות וטיפים, אצלכם במייל

   אינדי. חבילות טיול למטייל העצמאי.
   להיות עצמאי בשטח אבל אף פעם לא לבד.

   הבנתי! תחזיר אותי חזרה לעמוד
   Design: Ayala Eylath Develped by: EOI - Web Like This!