שבעת פלאי הטבע של ארמניה

שתף
WhatsAppEmailFacebook

הטבע הפראי והפתוח של ארמניה מספק לנו כמה מן החוויות המרגשות ביותר. הסתיו הוא העונה הכי מתאימה ליהנות ממנו. בחודשים ספטמבר-אוקטובר אפשר לראות את ארמניה במיטבה. הנה לפניכם שבעת פלאי הטבע של ארמניה. אלה המקומות אליהם אנחנו הכי רוצים לקחת אתכם.

אגם סוואן

אגם סוואן הוא מקווה המים הגדול ביותר במדינה. בגובה 2000 מטר ובשטח של כרבע ממדינת ישראל. יש לו חשיבות עצומה בעיני הארמנים שמכנים אותו “היהלום”. קל להבין את היחס המיוחד לו זוכה האגם הגדול במדינה שאין לה מוצא אל הים. לאורך חופי האגם הוקמו כמה אתרי תיירות באיכות טובה והדגים שלו נחשבים למעדן שמגיעים ממרחקים כדי לטעום ממנו.

הר הגעש אוחטאסאר

דרך עפר תלולה מובילה אותנו לגובה 3000 מטר ואל ראשו של הר הגעש אוחטאסאר. אין בגובה הזה עצים אבל באביב המרחב כולו ירוק והמראה מרנין. סביבנו שרידי שלוגיות שנותרו מן החורף ובכמה מקומות אפשר למצוא כאן ציורי סלע מרשימים ביותר מן העת העתיקה. אלה מזכירים לנו שאנחנו לא הראשונים על פסגת ההר, אבל התחושה היא של הישג נהדר. ההרים פרושים לפנינו ואנחנו יכולים לחבק אותם.

המעיינות החמים של ג’רמוק

ג’רמוק (Jermuk) היא עיירת ספא שנהנית כבר מאות שנים מן האוצר הגדול שנתן לה הטבע – המעיינות החמים בגובה 2000 מטר שמושכים לכאן מבקרים סקרנים במשך כל השנה. יערות עצומים של עצי אלון מקיפים את העיירה. במרחק קצר נראה את מפל המים המרשים שניתך מגובה 70 מטר. הנוף כולו אלפיני, טהור, עם האוויר הכי נקי שאפשר לנשום ועם המרחבים הגדולים והבריכות החמימות והנעימות שעונג גדול לטבול בהן.

קניון נהר הווראטאן

בארמניה קוראים לו “הגרנד קניון שלנו” והם לא בהכרח טועים. קניון הנהר וורוטאן (Vorotan) מגיע במקומות הצרים והעמוקים ביותר שלו לגובה 100 מטר. הקירות זקופים ונישאים מעל עמק הנהר שאורכו 180 קילומטרים. כמה מן הקטעים בנהר שזורם בעומקו של הקניון נחשבים בין אתרי הרפטינג הטובים בעולם. הצבעים פשוט מהממים, המים צלולים והאדרנלין גועש גם כאשר עומדים על גדת הקניון ומתבוננים מטה.

שערי סיסיאן

מעבר ההרים שערי סיסיאן הוא דרך נפלאה שמגיעה בשיאה לגובה 2400 מטר. אזור זה בדרום ארמניה מתויר ומוכר פחות מאזורים אחרים. מעט מבקרים מגיעים לכאן והתושבים המקומיים מצטיינים בהכנסת האורחים ובחום שלהם. ממרומי מעבר סיסיאן אפשר לצפות אל האזור כולו והמראה נהדר. בתקופת האביב נפרשים כאן מרבדים של פרחים בשלל צבעים.

היערות הגדולים

יערות עד מכסים את המרחבים העצומים בצפון ארמניה. הדרך מובילה אותנו אל הקניון העמוק של נהר הדבד, אל הסרפנטינות המתעקלות של דרכי העפר, אל הפריחה האביבית, אל התצפיות היפות שמעל גיומרי ואל ספל קפה קטן ששותים אי שם, במקום שאין לו שם אבל הוא הכי יפה בעולם.

 

סימפוניית הסלעים

מצוקיו של קניון גרני בנויים מעמודי בזלת בצורת משושים. כמה מהם יוצרים מראה מפתיע ומרתק שזכה לכינוי ‘סימפוניית האבנים’. לא רחקו מכאן שוכן מנזר המערות Geghard הממוקם בנוף הררי נהדר וירוק לצד נחלים שזורמים בקניון עמוק ותלול.

MEDRAFT הירשמו בחינם למגזין

  ...לפני שאתם הולכים

  הירשמו למגזין מדרפט

  מגזין על כל יעד, כתבות וטיפים, אצלכם במייל

   אינדי. חבילות טיול למטייל העצמאי.
   להיות עצמאי בשטח אבל אף פעם לא לבד.

   הבנתי! תחזיר אותי חזרה לעמוד
   Design: Ayala Eylath Develped by: EOI - Web Like This!