קירגיזסטן – תראה מה שג'יפים יודעים לעשות

שתף
WhatsAppEmailFacebook

המסע בקירגיזסטן הוא הרפתקה גדולה, שמובילה אותנו אל מרחבים אדירים, אל אנשים שנוגעים בנשמה, אל השווקים הכי נפלאים בעולם, האוכל שאפשר למצוא רק על דרך המשי והתחושה שנדמה היה שכבר אבדה לנו – שאנחנו יכולים להגיע ולגעת גם במקומות הנסתרים והנידחים ביותר. והשנה MEDRAFT מציעה לכם מסלול חדש ואיכותי יותר בקירגיזסטן, שלוקח אותנו לכמה פנינים שאיש אינו מכיר.

קירגיזסטן היא היעד המושלם לאוהבי השטח, הג׳יפים והמרחבים הפתוחים. כאן הג’יפים מאפשרים לנו, פשוטו כמשמעו, להכיר את הארץ. הם מאפשרים ליהנות עד תום מנהיגת השטח, מן הנוף שמתגלה מעבר לפסגה. רבים יגידו שרק בשביל כל אלה שווה להרחיק ולנסוע, אבל אנחנו יודעים שיש עוד סיבות רבות לבחור בקירגיזסטן. הנה כאן רשימה קצרה של כמה סיבות נוספות, כל אחת טובה מקודמתה.

שחר על נהר קוקו מרין, בין הנופים ההרריים ותצורות הסלע האדומות. האגם ההררי הקטן אק קול. טעימה קטנה מחלב הסוסות החמוץ. לילה בו ישנים באוהלי הנוודים המסורתיים – היורטות – בגובה 3000 מטר, לחופו של אגם סונקול. אלה הן רק כמה מן הסיבות למה כדאי לבוא איתנו לקירגיזסטן. רוצים עוד – הנה טעימה קטנה נוספת. הפעם מן היום החמישי למסע המופלא:

מופע “אולאק טרטיש” מעין משחק רוגבי על סוסים שהנוודים משחקים כבר מאות שנים. או אירוח בבתים כפריים, אצל תושבי המקום מכניסי האורחים. התנאים אמנם בסיסיים, זה לא מלון פאר, אבל החוויה פנטסטית.

כדי להרגיש ולחוות את המקום נטייל ברגל למפל יפה בקניון קוק יארטי. לאחר פיקניק בחיק הטבע, נצא אל נתיב הראשי של דרך המשי, בואך נארין, עיירה חשובה על דרך המשי – דרך המסחר האגדית, שכאן היא מציאות יומיומית ממשית ביותר – העולה אל מעבר ההרים טורוגארט שברכס טאי שאן, שער המעבר לארץ סין.

נצא לנהיגת שטח קצרה במעלה הנהר ונמשיך ברגל אל האגם הנעלם קיל סו החבוי בלב ההרים. האגם הקניוני המרהיב אוסף את מי הפשרת השלגים והקרחונים שעל פסגות ההרים. נטייל ברגל בסביבת האגם כדי ליהנות מכמה תצפיות מרהיבות. נצא גם (במזג אוויר מתאים) לשיט בין המצוקים על האגם.

לכל אלה כדאי להוסיף ברשימה ארוכה חוויות נהדרות נוספות כמו טבילה במעיין חם, נהיגת שטח אתגרית והררית שמובילה אל מעבר ההרים המרשים טוסור ואל תצפיות נוף מרהיבות. נסיעה במשאית שטח בעזרתה אפשר להכיר נופים קצת אחרת, ומפגש עם ימת איסיקול שאין דומה לה. נצא לטיול רגלי בקניון סקאזקא (קניון הפיות), נמצא תבליט נסתר של בודהיסאטווא, עדות להשפעה של דרך המשי. נראה מפל גדול נוחת אל הקרקע מגבהים עצומים ואנדרטה לזכרו של יורי גגרין, האדם הראשון שטס לחלל. מבחינתנו גם המסע לקירגיזסטאן הוא קצת כמו טיסה לחלל.

 

MEDRAFT הירשמו בחינם למגזין

  ...לפני שאתם הולכים

  הירשמו למגזין מדרפט

  מגזין על כל יעד, כתבות וטיפים, אצלכם במייל

   אינדי. חבילות טיול למטייל העצמאי.
   להיות עצמאי בשטח אבל אף פעם לא לבד.

   הבנתי! תחזיר אותי חזרה לעמוד
   Design: Ayala Eylath Develped by: EOI - Web Like This!