קבלו את יוון ההררית. יאסו!

שתף
WhatsAppEmailFacebook

יוון ההררית נהדרת ועם הטיול העצמאי שלנו היא נפלאה פי כמה. רקמנו עבורכם מסלול שמתאים במיוחד למשפחות והוא משכר חושים. בין המנזרים ההרריים, הטברנות הכי טובות, דרכי ההרים המפותלות שעושות לנו טוב והכפרים הפנטסטיים של חבל זגוריה. רבים מסכימים איתנו שזו יוון במיטבה – יש כאן את האוכל הכי טעים, הנופים הכי יפים, האווירה הייחודית של כפרים קטנטנים על צלע ההר וכמה מן האתגרים המשפחתיים הכי משמחים ומגבשים שאפשר להמציא.

הכפרים של זגוריה בצפון מערב יוון הם פנינה מיוחדת במינה. הדרכים שמובילות אליהם מתפתלות בין ההרים ומכילות פנינים מופלאות שקל מאוד לחלוף על פניהן מבלי להיות מודע בכלל לקיומן. רוצים דוגמא? גשר קוקורי, קצת לפני ההגעה לכפר קיפי (Kipi) הוא דוגמא נהדרת. גשר קוקורי הוא גשר אבן שנמתח בקשת מושלמת מעל ערוץ אחד הנחלים. קל מאוד לחלוף על פניו ולהחמיץ את הפיקניק הכי כיפי שעשיתם בחיים. אינדי, המדירך הוירטואלי שלנו יבקש ממכם בנימוס לעצור, לרדת מן הג’יפ ולראות את גשר קוקורי. הרווחתם בגדול!.

הטורקים השאירו בזגוריה יותר מעשרה גשרי אבן נהדרים כאלה. הם בנו אותם לפני יותר ממאתיים שנה. גשר קאלוגריקו הוא המפורסם ביותר מבין הגשרים האלה והכי קרוב לכפר קיפי. יש לו שלוש קשתות אבן, הוא חוצה ערוץ מקביל לכביש ונחל עם מים צלולים זורם תחתיו.

המסלול שלנו כולל נסיעות שטח מרהיבות, מעברי הרים, והרפתקאות מיוחדות במינן שמיועדות לכל המשפחה – טיפוס על יתדות בקניון אבן עצום, הליכה במים למפלי “הגשם הנצחים” וביקור במנזרים, בטחנות קמח ובכפרים. יש גם שייט עם אופני מים באגם ותחרות חץ וקשת מקצועית וכמובן גם רפטינג משגע בנהר האליקיומטיקס. עם מגוון כזה – כולם – מבוגרים וילדים כאחד – מסתובבים עם חיוך ענק על הפנים.

מונודנדרי (Monodhendhri) הוא הכפר הנודע ביותר בחבל זגוריה וזכה כבר לתואר “הכפר היפה ביותר באזור”. יש בו המון מסעדות נהדרות ובתי קפה. זה הרגע לנוח קצת עם סלט יווני טוב, גבינה משובחת שיצרו כאן בכפר, נזיד נהדר של כבש מבושל או כמה שיפודים של סופלאקי טרי טרי ואי אפשר לסיים בלי קצת אוזו ומוזיקה יוונית אמתית.

מונודנדרי ניצב על גבול שמורת הטבע “ויקוס–אאוס” – אחת השמורות הגדולות ביוון. קניון ויקוס זוכה ביוון לתואר “העמוק ביותר בעולם”. הנוף מרהיב ורק למען רגעים כאלה אנחנו אוהבים לנסוע.

את הקצפת של המסלול העצמאי הזה שמרנו לסוף: מטאורה היא פשוט מקום חלומי. כשעומדים מול מנזרי מטאורה משפשפים את העיניים ואומרים – לא יכול להיות. לא יכול להיות שזה אמתי. לא יכול להיות שלא הגענו לכאן קודם לכן ולא יכול להיות שעכשיו צריך לחזור הביתה.

MEDRAFT הירשמו בחינם למגזין

  ...לפני שאתם הולכים

  הירשמו למגזין מדרפט

  מגזין על כל יעד, כתבות וטיפים, אצלכם במייל

   אינדי. חבילות טיול למטייל העצמאי.
   להיות עצמאי בשטח אבל אף פעם לא לבד.

   הבנתי! תחזיר אותי חזרה לעמוד
   Design: Ayala Eylath Develped by: EOI - Web Like This!