פיתוי בגן העדן של ההולכים

שתף
WhatsAppEmailFacebook

גן העדן הסלובקי הוא אחד המקומות היפים ביותר שחובבי ההליכה והטבע באירופה יכולים לחלום עליהם. מלבד ההברקה הגאונית לכנות כך את שמורת הטבע המופלאה בלב הרי הטטרה, הנופים, השבילים והחוויות מצדיקים את הבחירה בשם השמימי. כיאה לגן עדן – גם השמורה הסלובקית עדיין נסתרת מן העין. לא רבים מגיעים אליה והעובדה הזאת כמובן מגדילה את הקסם. חדוות הגילוי אופפת את הביקור. טיול ההליכה של MEDRAFT בשבילי הרי הטטרה מכיל המון יתרונות וייחוד רב. אנחנו דואגים לכל המעטפת, הלוגיסטיקה, העברת החפצים ונושא הלינה. אתם הולכים, נושמים עמוק ונהנים מכל רגע.

טיול הליכה בסלובקיה הוא הזמנה לחוויה מרגשת במיוחד. השילוב המוצלח קושר בין הרי הטטרה הסלובקיים הירוקים, שמי נחלים ופלגים זורמים בהם מכל עבר, לבין מסלולי ההליכה, שמובילים אותנו אל המקומות היפים ביותר ומאפשרים לנו לחוות את הטבע באופן הקרוב והחושני ביותר. דרגת הקושי מותאמת ליכולתם של הצועדים ובכל יום הולכים כמה שעות בשבילים הכי יפים שראיתם, מול הנופים שהנשימה נעצרת בגללם. אחר כך טובלים בבריכה כפרית, אוכלים מעדנים סלובקיים מקומיים, כאלה שמשביעים את התיאבון העז שהתעורר בשעות ההליכה, ובערב לוגמים קצת יין מקומי משובח.

יתרונות טיול הליכה של MEDRAFT  בולטים לעין. הטיול נעשה בקבוצות קטנות שמונות בין שמונה ל-14 משתתפים בלבד. כל קבוצה מלווה בידי מדריך ישראלי דובר עברית. אנחנו דואגים לכל המעטפת – כלומר מעבירים את הציוד מכפר אחד לשני, מובילים אתכם עד לתחילת מסלול ההליכה, דואגים לאוכל וללינה ביעד הבא, מחכים לכם בערב עם ארוחה חמה ומטפלים בכל נושא ההסעות והלוגיסטיקה. רק כך אתם פנויים ליהנות מן ההליכה עצמה ונשארים עם הקצפת – הולכים בשבילים מסודרים, נהנים מן הטבע ונושמים אוויר פסגות. טיול ההליכה בסלובקיה מאפשר לנו להכיר חבל ארץ שזכה בצדק גמור בכינוי “גן העדן הסלובקי” וליהנות מן התחושה הנפלאה שיום הליכה מעניק לגוף ולנפש. ועוד לא אמרנו כלום על הרפטינג, והרכיבה ושעשועים אחרים שעושים לנו טוב.

300 קילומטרים של שבילי הליכה מסומנים חוצים את גן העדן הסלובקי. הגבהים לא דרמטיים – בין 500 מטר בעמקים לכ-1500 מטר בפסגות, אבל נקיקי הסלע צרים, עמוקים ותלולים. הנתיב חוצה יער עבות ומים זורמים כמעט בכל מקום. נקיקי הסלע פיאצ’קי (Piecky) וסוצ’ה בלה הם דוגמאות נהדרות לשבילי שמורת הטבע הסלובקית. בכל אחד מהם צועדים במשך כארבע שעות לאורך שישה קילומטרים. השביל חוצה את הנחלים מאות פעמים ובכל פעם בצורה מעניינת ושונה – פעם מדלגים הצועדים מעל הערוץ בגשר עץ, במקום אחר חוצים על גזע כרות שהוטל לרוחב הנחל. לפעמים אלה לוחות עץ שמשמשים כגשר. לאחר כשעה הליכה מגיעים למפלי מים עצומים, בגובה כארבעים מטר. לצידם, צמוד לסלע, ניצבים סולמות מתכת שראשם בשמיים. גווני הירוק של העצים, השרכים, הסלעים והמים מתחרים זה בזה ממלאים את הנפש בשמחה עצומה.

שבילי הליכה נוספים מקיפים את אגם דדינקי או מובילים לכפר הזעיר גראבי. מסלולי ההליכה מובילים את כפרים קטנים נוספים, בכמה מהם אפשר לאכול מן המעדנים הכפריים שמבשלים שם, לשתות קצת תה טטרה, שפירושו בעיקר וודקה מצוינת שמחממת את הבטן וליהנות מן הנוף השליו והיפה. האטרקציה המרכזית בדרום השמורה היא מערת הקרח דובשינסקה (Dobsinska) – אתר נפלא ובו מסלול באורך 500 מטר לתוככי מערת קרח ייחודית. דובשינסקה היא המפורסמת ביותר ממערכת של כמה מאות מערות שפזורות ברחבי השמורה.

מסלול הליכה נוסף מוביל לתצפית טומשבסקי (Tomasovsky vyhlad) – מרפסת סלע טבעית וחשופה, בגובה 150 מטר מעל התהום, שצופה על כמה עמקי נהרות עצומים. כאשר עומדים שם בקצה הצוק

MEDRAFT הירשמו בחינם למגזין

  ...לפני שאתם הולכים

  הירשמו למגזין מדרפט

  מגזין על כל יעד, כתבות וטיפים, אצלכם במייל

   אינדי. חבילות טיול למטייל העצמאי.
   להיות עצמאי בשטח אבל אף פעם לא לבד.

   הבנתי! תחזיר אותי חזרה לעמוד
   Design: Ayala Eylath Develped by: EOI - Web Like This!