סרי לנקה – האי הכי אקזוטי בעולם

שתף
WhatsAppEmailFacebook

האי סרי לנקה מדרום להודו מכיל את כל פלאי המזרח. אין מקום בו האקזוטיקה של מזרח אסיה מוצאת ביטוי ברור ויפה כל כך. חופים מדהימים,  מקדשים ומטעי תה עצומים, פילים גדולים לצד יערות טרופיים. טיולי הג’יפים של MEDRAFT  חוזרים לסרילנקה בתנופה ואין דרך טובה יותר להכיר את פלאי האי.

הרגע שרבים כל כך ציפו לו מגיע – הפעילות של MEDRAFT  בסרילנקה חוזרת לפעילות מלאה ואחד מן הטיולים החלומיים והיפים ביותר שאפשר לשאוף אליהם נמצא כרגע בהישג יד. ויש למה לחכות.

משמעות השם סרי לנקה היא “האי הקדוש” ואפשר לפגוש בו כמה מן התרבויות הכי מרתקות בעולם, כמה מן המקדשים היפים ביותר, שמורות טבע מדהימות, גני תבלינים נהדרים, ומטעי תה שמשתרעים מאופק לאופק, ירוקים וריחניים. רק כאשר נוסעים בג’יפ עם עבירות גבוהה אפשר להגיע אל הפינות הנסתרות של האי, להכיר את הכפרים הקטנים, התושבים המעניינים, נקודות התצפית המרהיבות והחופים הכי הכי יפים.

כדי להבין עד כמה החלום של ביקור בסרילנקה נכון כדאי להתבונן באתר המופלא דאמבולה (Dambulla). כאן נמצאת מערכת מערות המקדש המצוירות הגדולה ביותר בעולם. הן הוכרו כנכס עולמי של אונסק”ו ומושכות תשומת לב רבה של חוקרים ומבקרים, אבל הן בכל זאת עדיין תעלומה ומעט ידוע לנו על זהות המציירים והבונים של המערות הקסומות. המקדש המוזהב של דאמבולה נחשב אתר עליה לרגל מרכזי כבר יותר מאלפיים שנה. הציורים הבודהיסטיים מתפרסים על פני יותר מאלפיים מטרים רבועים. 157 הפסלים הענקיים מותירים את המבקרים פעורי פה. ההערכה המקובלת היא שהמקדש הוקם כבר במאה השלישית לפני הספירה ולא נעזב מאז אפילו ליום אחד.

דאמבולה היא כמובן רק דוגמא אחת להדר הקדום של סרי לנקה. מצודת סיגיריה (Sigiriya) יפה ומרשימה לא פחות. משמעות השם היא “סלע האריה” והארמון של סיגיריה, אותו רואים ממרחקים, הוא אחת העדויות המרשימות ביותר לתרבות של האי המופלא הזה. לפני 1600 שנים ניצבה כאן בירת הממלכה העתיקה. מצודת סיגרייה היא דוגמא טובה לתכנון עירוני קדום וזהו האתר הפופולרי ביותר בסרי לנקה.

האפשרויות הנוספות רבות, טובות וכולן מופיעות בתכנון המסע שלנו: אגם באטאלאגודה (Batalagoda) היפהפה, אחת הפנינים הנהדרות של סרי לנקה, או אגם האבראנה (Habarana), שמורת טבע בה רוכבים על פילים בלב צמחייה טרופית עשירה. לאלה כדאי מאוד להוסיף את שמורת סינהאראג’ה (Sinharaja), בה צומח אחד היערות היפים באי ויש האומרים בכל אסיה.

בין השמורות כדאי להתפנק קצת בערים והערים של סרי לנקה מפנקות במיוחד – כך זה בקורונגאלה (Kurunegala), בקאנדי (Kandy) בה שוכן הגן הבוטני הענק, שניטע לפני למעלה ממאה שנים ובו עצים וצמחים מרהיבים ביופיים, וכמובן בעיר הבירה קולומבו.

התמונה המפורסמת ביותר של סרי לנקה מציגה את הטראסות הירוקות והאינסופיות עליהן מגדלים מטעי תה עצומים. הבריטים שתלו אותם, הם עדיין מחזיקים בבעלות על רבים מהם והאווירה והתרבות של מטעי וחוות התה היא חלק מיוחד מאוד מכל ביקור בסרי לנקה.

רוב המבקרים שמגיעים לסרי לנקה עושים זאת כדי ליהנות מהחופים המפורסמים שלה. בואו נציץ רק באחד – חוף אונאוואטונה (Unawatuna) הוא אושר אמיתי – יש בו הכל – דקלים גבוהים, חול לבן, קוקטיילים טעימים שמשפרים מאוד את מצב הרוח לצד אפשרות להתבודד ולהרגיש כמו רובינזון קרוזו על האי שלו. חוף מסוג זהמאפשר לנו להגשים חלומות. בדיוק כך חלמנו על האי הטרופי שלנו. ברוכים הבאים לסרילנקה.

 

MEDRAFT הירשמו בחינם למגזין

  ...לפני שאתם הולכים

  הירשמו למגזין מדרפט

  מגזין על כל יעד, כתבות וטיפים, אצלכם במייל

   אינדי. חבילות טיול למטייל העצמאי.
   להיות עצמאי בשטח אבל אף פעם לא לבד.

   הבנתי! תחזיר אותי חזרה לעמוד
   Design: Ayala Eylath Develped by: EOI - Web Like This!