03-578-0555dgfhytjyku

מגזין MEDRAFT

7 המופלאים של הפירנאים

רכס הפירנאים הארוך מכיל מאות אתרים מרתקים. אם אנו רוצים להצביע על שבעה בולטים במיוחד, כאלה שלמענם כדאי לנסוע עד לקצה הצפוני של ספרד או לקצה הדרומי של צרפת – אלה הם המקומות שאנחנו הכי אוהבים בפירנאים. כל אחד מהם – יהלום.

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

נהר הפיירסה

נהר הפיירסה (Noguera Pallaresa) הוא אחד הנהרות הגדולים ועזי הזרימה בצפון ספרד. הוא זורם מזרחה, נשפך לנהר הסגרה ויחד איתו זורם אל הים התיכון. אורכו כ-60 קילומטרים ובשנים האחרונות התפרסם הפיירסה בעיקר כחלומם של חובבי הרפטינג. שיט בנהר הוא חוויה שאסור להחמיץ. אורך מסלול השיט הפופולרי ביותר הוא 12 קילומטרים. סירות הגומי מרחפות במורד הנהר, עוברות כמה עיקולים ומדרגות לא גבוהות. השטים נרטבים, מתרגשים ובעיקר נהנים מכל שנייה.

נהר הפיירסה - טיול עם מדרפט

שמורת אגואס טורטס

שמורת אגואס טורטס (Parc Nacional D’Aiguestortes I Estany De Sant Maurici) נחשבת בצדק לאחת היפות בעולם. יש בה 300 אגמים ולגונות בצבע טורקיז, יערות ואפרים ירוקים, עדרי צבאים, שבילים הרריים, נוף פסגות שמקיפות את השמורה וכמה מפלים עוצרי נשימה. אפ/ר לבלות בה שעות או ימים. הזמן נעלם מול היופי של המים שמתפזרים בין ההרים.

שמורת אגואס טורטס - טיולים עם מדרפט

קרקס גווארני

קרקס גווארני ((Cirque de Gavarnie בעברו הצרפתי של רכס הפירנאים הוא עמק קרחוני ענק, ובו מפל המים הגבוה ביותר באירופה. זה אחד מאותם מקומות שבשבילם שווה לצאת מהבית. הענק נוצר כשריד גאולוגי של הקרחונים שכיסו פעם את האזור. הקרחונים נסוגו ואחריהם נותרו עמקים גדולים ועגולים. הכפרים צרפתיים בעמק מגישים גבינה חריפה, יינות משובחים ועבורנו זו הזדמנות נהדרת לחצות לזמן קצר את הגבול מספרד לצרפת ולטעום טעמים אחרים.

קרקס גווארני - טיול עם מדרפט

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

קניון מונטרביי

קניון מונטרביי, או כפי שהוא נקרא לפעמים קונגוסט דה מונט רביי (Congost de Mont Rebei), הוא שמורת הטבע נפלאה וכלל לא מוכרת לרוב המבקרים באזור. היא שוכנת 85 קילומטר מצפון לעיר ליידה וכאשר הולכים בה הליכה קצרה חוצים גשר תלוי נהדר ומגיעים לקניון צר, שצוקים גבוהים סוגרים עליו משני הצדדים ויוצרים נקיק צר ומרשים מאוד. נשרים ענקיים, שמקננים באזור זה בקביעות, מרחפים מעל ראשינו. צבע מי הנהר שזורם בתחתית הקניון טורקיז עז והם נהפכים לאגמים גדולים ויפים, שעצים שצומחים במרכזם.

קניון מונטרביי - טיול עם מדרפט

דרכי החופש

הדרכים שחוצות את ההרים באזור שמורת האגואס טורטס מכונות מאז מלחמת האזרחים הספרדית שהתחוללה כאן בשנות השלושים “דרכי החופש”. תחילה נמלטו בהן הרפובליקנים צפונה מפני צבאו של פרנקו ואחר כך, במלחמת העולם השנייה, נמלטו בהן יהודים רבים מצרפת הכבושה בידי הגרמנים דרומה. האזור פראי ויפה להפליא. בכמה מקומות חוצים את הדרכים פלגי מים וחוויית הנסיעה מושלמת. הדרך מובילה למונטגארי (Montgarri), קובץ בקתות הרים וכנסייה, ששמשה לפני כשבעים שנה מקלט ליהודים רבים. סיפור טוב על המקום משלים את המראה הנהדר.

קניון מונטרביי - טיול עם מדרפט

אנדורה

שופינג הוא הפעילות החשובה והמרכזית ביותר למענה מגיעים לאנדורה. הנסיכות הקטנה מציעה למבקרים בה יותר מאלפיים חנויות פטורות ממכס וממסים. קשה מאוד להתמודד עם הפיתוי. החנויות פתוחות כמעט ללא הפסקה, גם במהלך חגים וסופי השבוע. לכל המותגים המפורסמים יש נציגות ברחוב המרכזי של אנדורה לה וולה.

אנדורה - נוף מדהים - טיול עם מדרפט

עמק אראן

עמק אראן הוא אזור ייחודי ומרתק. הוא פונה למדרונות הצפוניים של הפירנאים. הנהרות שחוצים אותו זורמים כולם אל האוקיינוס האטלנטי וגם מזג האוויר הנוח בעמק מושפע בעיקר מן האוקיינוס. העמק נחשב גן העדן של חובבי ההליכה בהרים וביערות. האזור כולו מצטיין במסורות עתיקות שנובעות מן הבידוד היחסי של האזור ומן השפה שדובריה מתגוררים כולם בעמק אראן. אם זוכרים שרק 7000 תושבים מתגוררים בעמק הקטן – אפשר להבין עד כמה המקום מיוחד במינו.

עמק אראן

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

הירשמו למגזין MEDRAFT
לבירורים
נוספים חייגו
03-578-0555
03-578-0555