03-578-0555dgfhytjyku

10 סיבות טובות לנסוע איתנו לטנזניה

למה טנזניה? למה עכשיו? למה האריות נעלמים? למה דווקא עם MEDRAFT? למה חשוב כל כך לצרף מדריך מקומי שיודע איפה מסתתרים הפילים? למה נעלם השלג על הקילימנג’רו? כאן תקבלו תשובות פשוטות וברורות לכל השאלות המורכבות האלה. קצר וקולע.

 לפרטים נוספים לחצו כאן>>

מה הייחוד של טנזניה?

טנזניה היא המדינה היחידה בעולם בה הוגדר שטח שגודלו יותר מרבע מן המדינה כשמורת טבע. אם מחברים את שטחן של כל השמורות בטנזניה מתקבל שטח שגדול מגרמניה ובלגיה ביחד. סרנגטי ונגורונגורו הן השמורות המפורסמות במדינה והמקומות הכי טובים בעולם לצפות בהם בחיות בר. אין עוד ארץ בה קל כל כך ויפה כל כך לראות אריות, פילים, זברות, ג’ירפות, ועוד מאות בעלי חיים נפלאים שמשוטטים בסביבתם הטבעית. שמורת סלוס (Selous) היא השמורה הגדולה ביותר באפריקה. שטחה כפול משטחה של מדינת ישראל.

למה דווקא עם MEDRAFT?

הטיול העצמאי והחדשני של MEDRAFT בטנזניה מאפשר ליהנות מכל העולמות. אנחנו מארגנים עבורכם את הג’יפ, את המסלול, את אתרי הביקור, כולל כניסה לשמורות. אנחנו מצמידים אליכם מדריך צמוד שמכיר היטב את השמורות, יודע בדיוק לאן כדאי לנסוע כדי למצוא את בעי החיים הכי מעניינים, איפה יש עכשיו אקשן, איפה כדאי לחכות ועל מה מוטב לוותר. הביקור בשמורות עם מדריך כזה הופך את החוויה כולה מרגשת פי מאה. אנחנו גם מארגנים עבורכם את מקומות הלינה בלודג’ים איכותיים ואת כל מה שכרוך בביקור באפריקה. יש לנו אפילו משרד עם עובדים דוברי עברית שיסייעו לכם בכל בעיה או שאלה שתתעורר במהלך הביקור בטנזניה. אבל, וזה חשוב נורא, אתם עצמאיים לחלוטין לנסוע בקצב שלכם, עם האנשים שאתם אוהבים, בלי המגבלות המובנות מאליהן של קבוצה מאורגנת. אם אתם אוהבים ג’ירפות תוכלו להתעכב כדי להתבונן בהן מבלי שהקבוצה תאיץ בכם להמשיך. אין דרך טובה יותר לצאת לטנזניה.

למה כדאי בכלל לבקר בטנזניה? (1)

הסיבה הראשונה היא שיש בה את הריכוז הגדול בעולם של חיות בר. יותר מארבעה מיליון חיות בר משוטטות בטנזניה ובסך הכול יש במדינה 430 מיני בעלי חיים. אין מקום טוב יותר בעולם לצאת בו למסע ספארי ולראות בעלי חיים ובני שבטים מסורתיים.

למה טנזניה (2)

הר הקילימנג’רו המתנשא בשטחה של טנזניה, סמוך לגבול עם קניה, הוא ההר הגבוה ביותר באפריקה. גובהו 5895 מטר. זה ההר הכי הגבוה בעולם – אם מודדים את גובהו לעומת השטח בו הוא ניצב (ולא יחסית לגובה פני הים). החוקרים מצביעים על כך שבעוד זמן קצר ייעלם מעט השלג שיש עדיין על פסגת הקילימנג’רו. כדאי למהר ולנסוע כבר עכשיו.

למה טנזניה (3)

האי זנזיבר, חלק מטנזניה, הוא אחד האיים הכי יפים ומעניינים בעולם. יש לו היסטוריה מרתקת מתקופת העבדות ויש בו חופים פנטסטיים, עם חול לבן ומים כחולים וצלולים.

למה בני המסאי קופצים?

צעירים בני שבט המסאי מתמודדים עם טקסי חניכה מורכבים וממושכים. בעבר נדרשו לצוד אריה כדי להוכיח את הגבריות שלהם ולעתים אף התגוררו תקופות ממושכות בנפרד מן השבט כדי להוכיח שהם יכולים לשרוד. הקפיצות הגבוהות שהן חלק מריקוד מסורתי מסאי הן אחד השרידים האחרונים ללטקסי החניכה בני מאות השנים.

למה אוהבים את המינגווי בטנזניה?

הסופר האמריקאי וחתן פרס נובל ארנסט המינגווי ביקר בטנזניה כמה פעמים ואף כתב עליה את אחד מסיפוריו הראשונים שנקרא “שלגי הקילימנג’רו”. הפרסום שהעניק המינגוויי למדינה הפך אותו לדמות אהובה מאוד בקרב התושבים.

מאיפה באנו?

בעמק אולדובאי בטנזניה נמצאו כמה מן השרידים החשובים והמעניינים ביותר של האדם הקדמון. בין היתר נמצאה בעמק אולדובאי אחת הגולגלות הקדומות ביותר על ככדור הארץ. חוקרים רבים מכתירים את אולדובאי בתואר החשוב “ערש המין האנושי”.

מי הם הטנזנים?

האוכלוסייה בטנזניה היא פסיפס ענק שמורכב מ-120 שבטים וקבוצות אתניות. אף אחת מן הקבוצות האלה לא מייצגת יותר מעשירית מן האוכלוסייה. בני הסוקומה נחשבים לשבט הגדול ביותר והם חיים בצפון מערב המדינה, מדרום לאגם ויקטוריה.

הטנזנים מדברים אנגלית וסווהילית כשפות רשמיות. רבים מהם מדברים לשונות בנטו. כשני שליש מהתושבים יודעים קרוא וכתוב. באופן מדהים – גם היום רק מחצית מן הילדים בטנזניה זוכים לחינוך בבית הספר היסודי. האחרים פשוט אינם לומדים בבתי ספר.

האמונה הדתית מגוונת. שליש נוצרים, שליש מוסלמים המרוכזים באי זנזיבר ולאורך החוף. שליש מן האוכלוסייה מחזיקים באמונות מסורתיות מקומיות.

איפה הכי כדאי לצאת לקניות?

השוק המרכזי בעיר זנזיבר (Darajani Market) הוא אחד המקומות המרגשים ביותר באי. יש בו פעילות בלתי פוסקת, עם עשרות חנויות תבלינים ענקיות. הריחות פשוט משגעים. לצד התבלינים מוכרים דגים ענקיים, מאכלים אקזוטיים, סנדלים, טלפונים ניידים וכל דבר שאפשר להעלות על הדעת. ברחוב קנגה (Kanga) הסמוך לשוק מוכרים ציורים נהדרים, הדפסים ובדים יפהפיים וצבעוניים מאוד.

 לפרטים נוספים לחצו כאן>>

 לפרטים נוספים לחצו כאן>>

הירשמו למגזין MEDRAFT
לבירורים
נוספים חייגו
03-578-0555
03-578-0555