03-578-0555dgfhytjyku

מגזין MEDRAFT

הסודות הכמוסים של הקרפטים

יש סודות שרק אנחנו מכירים. רכס הקרפטים ברומניה הוא אחד מהם. ההרפתקה הזו שונה מכל מה שהכרתם עד עכשיו. יש בה את הפשטות הבסיסית של ההרים, היערות, הנהרות שזורמים במהירות וכמה מהתצפיות הכי יפות שעמדתם בהן אי פעם. יש בהרפתקה הזו חוויות מרגשות לכל המשפחה ויש את הטרנס-פאגאראש – אחת הדרכים ההרריות הכי יפות באירופה. הטיול שלנו בקרפטים מאפשר לכם לקחת נשימה עמוקה של אוויר הרים צח ולהבין שאתם אוהבים את החיים.

 לפרטים נוספים לחצו כאן>>

אפוסן – ההרים בהם השמש שוקעת”. האזור הדרום מערבי ברכס הקרפטים הוא הגבוה ביותר ברומניה. הפסגות מגיעות כאן ל-2000 מטר והרכס כולו נחשב ליפה ביותר ברומניה. המאפיינים הבולטים ביותר ברכס הם הבידוד שלו, הריחוק מן הערים הגדולות, מהרעש ומההמולה. כמה דרכי נוף משגעות ביופין חוצות את האפוסן באינספור פיתולים. כל מי שאוהב לנהוג ובעצם כל מי שאוהב לנסוע לא יוכל להפסיק להתפעל. מאפיין נוסף של האפוסן הן 400 המערות הטבעיות שנפערו כאן בהרים. ביקור בכמה מהן הוא חלק מן החוויה המקומית.

הנהר ז’יו – עוצמת הטבע בעמק הנהר ז’יו מעניקה לנו את אחת החוויות הכי מרגשות. אורכו הכולל של הנהר 340 קילומטרים והוא נשפך אל הדנובה. אין כבר כמעט נהרות טבעיים כאלה באירופה. אין כבר נהרות כה נקיים, שאין לצידם בנייה או פיתוח. אורך הקטע בו אפשר לשוט בבטחה ובהנאה אבל גם במהירות שמזריה את הדם הוא כ-40 קילומטרים. מפלי מים קטנים, זרימה מהירה למדי ונופים נפלאים יוצרים כאן הרפתקה מרגשת שמיועדת לכל המשפחה ושאי אפשר לשכוח.

מעדני המטבח הרומני – רומניה, ובייחוד רכס הקרפטים, יוצרים את אחד המטבחים הכי מעניינים באירופה. יש בו שילוב של המטבח הבלקני לצד אוכל טורקי וכל אלה יוצרים חגיגה קולינרית נהדרת. הירקות טריים וטעימים, כמו שרבים מאיתנו עוד זוכרים מפעם, הבשר פשוט נפלא ואין עד מקום בו יודעים להכין קציצות כה טעימות על האש. אין, פשוט אין, מתחרים לקבב הרומני המופלא. לצידו מגיעים ירקות כבושים שמכינים בצנצנות גדולות וחמוצים שטעמם מעורר תאבון. בכל אחד מן הכפרים הקטנים בהם נעבור תזכו למעדנים האלה ולעוד גרסאות רבות, מקומיות, טריות ואיכותיות. ובסוף בסוף מגיע הפפנאש – סופגניה שמוגשת עם שמנת ורוטב דובדבנים.

המוזיקה הרומנית – צריך להקשיב למוזיקאים מקומיים, כלל לא מפורסמים, שמנגנים במסעדה קטנה, או בבר באחד הכפרים את “הדוינה” (doina) מעין “בלוז” רומני וצורה מוזיקלית שארגון אונסק”ו הכריז עליה כנכס תרבות עולמי. כאשר מאזינים לדוינה יחד עם כוסית של צויקה ביד (ראו סוד 7) החיים נראים לפתע שונים לגמרי. לפתע מתחשק לך לחבק את כל מי שנמצא בחדר או לצאת בריקוד איטי ומסתחרר. אלה הרגעים שאנחנו אוהבים.

טרנס-פאגאראש – רבים סבורים שהדרך הזו המובילה בפיתולים לאגם בלאה היא אחת הדרכים היפות בעולם. אל תחשבו שאנחנו מגזימים – זו באמת אחת הדרכים היפות בעולם כולו. תחילת בנייתה כגחמה מטורפת של הנשיא הרומני צ’אושסקו. המבצע ההנדסי היה מורכב אבל התוצאה פשוט מסחררת. כאשר מגיעים אל האגם היפה בראש הדרך – אגם בלאה – נדמה שקשה קצת להחזיר את הנשימה לקצב הרגיל.

צויקה יש רק אחת – צויקה היא הברנדי הרומני, שזכה לפרסום בעולם כולו. המשקה המסורתי, טעים להפליא, מופק מהתססה של שזיפים ומזיקוק. בדרך כלל הוא מכיל בין 30 ל-40 אחוז אלכוהול. הצויקה שקופה ושותים אותה בכוסיות קטנות. מצב הרוח משתפר מאוד מיד לאחר מכן. ערבים ארוכים של מוסיקה, שירה, ברכות וריקודים מבוססים בדיוק על כמה כוסיות זעירות כאלה. יש שאומרים שרק בשביל כוסית אחת כזו שווה לנסוע לרומניה.

הטיולים הקרובים: 

טיולי הג’יפים הקרובים שלנו: 15.7, 12.8

טיולי המשפחות הקרובים שלנו: 12.7, 5.8

טיולי הליכה הקרובים שלנו: 18.7, 8.8

טיול אינדי עצמאיים בתאריכים גמישים

 לפרטים נוספים לחצו כאן>>

 לפרטים נוספים לחצו כאן>>

 

הירשמו למגזין MEDRAFT
לבירורים
נוספים חייגו
03-578-0555
03-578-0555