077-996-8720 dgfhytjyku

מגזין MEDRAFT

רומן סוער עם רומניה

**לחווית קריאה מהנה בניידים כדאי לסובב את המכשיר למצב אופקי**

המסע המופלא שלנו ברומניה מוביל אותנו אל כמה מן הפינות הנסתרות והיפות ביותר באירופה. יערות הענק, רכס הקרפטים הגבוה והיפהפה, הכפרים הקטנים והאנשים הנפלאים שמאפשרים לנו לחוות את הטבע באופן הפשוט, הישיר והטהור ביותר. אין כמו טיול ג’יפים בנוף הפראי והבראשיתי כדי לנקות את הראש ולפתוח את הנשימה.

 לפרטים נוספים לחצו כאן>>

מפסגת הבוצ’ג, לצד הפארק הלאומי הגדול ביותר ברומניה, אפשר לצפות בצורות המופלאות שפיסל הטבע בסלעים. אחד הרכסים זכה לכינוי “הזקנות”, סלע אדיר אחר נקרא ה”ספינקס” ורק כדי לראות את הנוף הייחודי הזה כדאי לנסוע לקרפטים.

הדרך מובילה אותנו אל העיר העתיקה ברשוב. אנחנו חוצים את ההרים בלב יערות עבותים, קצת חשוכים, גבוהים ומרשימים. היערות ברומניה נחשבים בין אחרוני יערות הבראשית ביבשת. יד אדם כמעט ולא פגעה בהם. במקומות רבים הם נותרו במצבם הטבעי ביותר במשך מאות שנים.

טיפוס על הר טמפה מוביל אותנו לתצפית יפה אל העיר ברשוב ולמפגש עם כמה מן הצוענים שעדיין חיים ברומניה. המוזיקה שלהם, האוכל ובעיקר האלכוהול שהם מכבדים בו את האורחים החביבים עליהם – כל אלה הם נכס בו זוכה מי שמגיע לביקור אצל הצוענים כידידם.

למחרת ממתין לנו קניון זרנשט היפהפה, שאורכו כארבעה קילומטרים וגובה הקירות שמתנשאים מעליו יותר ממאתיים מטר. מכאן, כדי ללגום קפה קטן וחזק מול הנוף המרהיב נטפס עם הג’יפים לאוכף של מגורה ופשטרה ומשם נמשיך וניסע בצירים הצרים והנהדרים שנוצרו עבור כורתי עצים באזור דומבוויצ’וארה. ככה זה כאשר מטיילים במדינה ששלושה רבעים משטחה מכוסים עדיים ביער.

זה הרגע לפינוק ואין פינוק מתוק וטעים יותר מקיורטוש רומני אורגינל – בדיוק במקום בו המציאו את הנכס החשוב הזה.

ההרפתקה שלנו ברומניה מובילה אותנו אל הכפר ויסקרי, בו ניצבות עדיין שבע כנסיות מבוצרות, נכס תרבות עולמי ומבנה מדהים. השימור של הכפר הזה שנוסד כבר בימי הביניים המוקדמים מאפשר לנו לערוך היכרות קרובה עם עבודות היד הרומניות, עם נכסי הפולקלור המקומי ועם כמה מן המעדנים הכי טובים שהכנסנו לפה אי פעם.

סיגישוארה היא אחת הערים החשובות והמרכזיות בטרנסילבניה. כאן נשמרה תרבות ימי הביניים במיטבה, כולל תשעה מגדלים מבוצרים. אין כמו סיגישוארה לחוות את אווירת ימי הביניים וליהנות מן המיטב שבה.

יערו עצי אלון ענקיים מלווים אותנו אל דרך שזוכה להיכלל ברשימת הדרכים היפות בעולם. אנחנו מטפסים בכביש הטרנספאגרש המפותל וכדי להירגע קצת מן הדרך צועדים למפלי בלאה. משם נמשיך לאגם וידרארו המוקף ביערות.

סיומו של המסע הרומני הוא כמובן בבוקרשט שזוכה לכינוי “פריס הקטנה” ומפתיע לגלות עד כמה היא מצדיקה אותו בזכות המסעדות המעולות, הרים הקטנים, כמה מן הסמטאות הצרות ושווקים מסקרנים.

כאשר שבים מן הטיול ברומניה חוזרת על עצמה מסקנה אחת ברורה – הדימוי שהיה לנו בראש על רומניה והמציאות ובעיקר הנופים והטבע בארץ היפה הזו – שונים לחלוטין.

הטיולים שלנו ברומניה:

תאריכים קרובים לטיולי ג’יפים: (8 ימים) –  7.6, 19.7, 2.8, 16.8

תאריכים קרובים לטיולי משפחות: (6 ימים) –  29.7, 12.8 , 19.8

תאריכים קרובים לטיולי הליכה (חדש!!): (6 ימים)  20.6, 29.7, 12.8

תאריכים קרובים לטיולי אופניים: (6 ימים) 21.7, 29.7, 12.8

 טיולים עצמאיים עם המדריך הוירטואלי של MEDRAFT

עצמאי GPS – ג’יפים (6/8 ימים) – תאריכים גמישים

עצמאי GPS – ג’יפים חדש!! מסלול צפוני (8 ימים) – תאריכים גמישים

 

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

דרכי שטח בין כפרים שהזמן עצר בהם מלכת לבין הנופים האדירים של רכס הקרפטים

 

ברשוב – העיר העתיקה והכנסייה השחורה

 

רומניה מפתיעה בנופיה הקסומים

 

הממליגה על האש!

 

קשה להתעלם מהנופים בדרכי השטח בלב טרנסילבניה

 

צויקה או שפריץ (יין עם סודה) לבחירתכם – הכל בייצור בייתי מסורתי

 

ביקור בכפר ויסקרי, בתי הסקסונים , נסיעה בעגלות רתומות לסוסים, נפח ועוד..

 

הנוף מארוחת הצהריים בבית של ג’יקה

 

נסיעה בעגלת רתומות לסוסים בכפר הסקסוני ויסקרי

 

אגם בלאה “האגם היפה” במרומי רכס הטרנס פאגאראש

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

הירשמו למגזין MEDRAFT
לבירורים
נוספים חייגו
077-996-8720