03-578-0555dgfhytjyku

מגזין MEDRAFT

שנה חדשה בפסגות הפירנאים

טיול בפירנאים הוא הזמנה למסיבה הגדולה של הטבע. יש שם כל מה שאנחנו אוהבים – הרים גבוהים, גשרים צרים, יערות רחבים, דרכי עפר שמעוררות את החשק לדהור, שבילי הליכה והרפתקאות אדרנלין לכל המשפחה שקוראים לנו למתוח קצת את השרירים. יש שם נהרות נפלאים לרפטינג, שקוראים לנו ליהנות ויש את כל הפינוקים שספרד וצרפת יכולות להציע – עם אוכל פנטסטי, יינות משובחים ומוסיקה טובה ויש גם בילוי עירוני לקינוח.

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

להתעורר לבוקר קסום בכפרי הפירנאים

 

כמה שעות לאחר הנחיתה אנחנו כבר בלב ההרים, נוסעים, נהנים מהתחושה של החופש שמעניקים לנו הג’יפים, מתחילים לטעום את התענוג שבנסיעה בהרים, כאשר שבוע שלם של הנאה מחכה לנו.

קניונים, בהם אנו עומדים ומרגישים זעירים מול העוצמה של הטבע שמתנשא מעלינו, הם בדיוק מסוג המקומות שאנחנו מחפשים והפירנאים נדיבים אלינו מאוד בעניין הזה.

רכס הפירנאים הנמוכים הוא מקום טוב להתחיל בו. הוא שוכן בלב שמורת טבע יפה שם נצא לנסיעת שטח לאגם המלאכותי שיוצר סכר מונטרביי נוכל לעצור ולטבול במים הקרירים והמזמינים של האגם. משם נמשיך לסכר העצום לתצפית מרהיבה שמזמינה אותנו להליכה קצרה. בואו נוסיף לכך להקת נשרים גדולה שמרחפת מעלינו ואת מי האגם הטורקיזיים מתחתינו וההצגה מושלמת.

במרחק לא גדול מסכר מונטרביי, נפגש לראשונה עם כפרי הפירנאים ביניהם העיר העתיקה של איינסה והיפה מביניהם, גולת הכותרת טיול על חומות העיר העתיקה ותצפית מרהיבה על אגם ריו צ’ינקה. נמשיך לקניון האדיר – האניסקולו, שהוא חלק מן השמורה המופלאה אורדסה. כאן מחכים לנו כמה מן הפלאים האחרים של הפירנאים – מפלי המים למשל. כמה מהם שוצפים בקניון אניסקולו בעוצמה גדולה, שמשאירה אותנו בפה פעור.

דרך המבריחים לאנדורה – דרכי שטח בנופים עוצרי נשימה

 

דרכי הרים פתלתלות מובילות אותנו דרך המעבר המפורסם קול דה סאון מאזור שמורת אורדאסה לעמק באנסקה. במעבר נעצור לתצפית על הר פרדידו הגבוה שבשמורת אורדסה ומצידו השני הר אנטו הגבוה בשפסגות הפירנאים (3,404 מ’) אל תקלו בכך ראש – זו תרבות אחרת, מסורת שונה ואוכל אחר בטעמים חדשים שגורמים לנו התרגשות ממשית.

הדרכים הקטנות בהרים מובילות אותנו לכמה תצפיות נהדרות ולעמק אראן הייחודי. כאן יש תרבות מקומית, שפה שונה שרק כמה מאלפי התושבים המקומיים מדברים בה בעולם כולו ובעיקר נופים נהדרים ורחבי ידיים.

הדרכים שחוצות את ההרים נקראות באזור זה “דרכי החופש”. יש להן היסטוריה ארוכה ומפוארת – בשנות השלושים נמלטו בהן הרפובליקנים צפונה מפני צבאו של פרנקו ואחר כך, במלחמת העולם השנייה, נמלטו בהן יהודים רבים מצרפת הכבושה בידי הגרמנים דרומה. הדרך מובילה למונטגארי (Montgarri), קובץ בקתות הרים וכנסייה, ששמשה לפני כשבעים שנה מקלט ליהודים רבים.

היהלום שבכתר של הפירנאים – שמורת הטבע אגואס טורטס. כאן יש 300 אגמים ומקווי מים, ערוצי נחלים, שבילים וגשרים קטנים מחברים ביניהם. כל אלה יוצרים עבורנו את הטיול המושלם, שגורם לנו בכל פעם מחדש להתאהב באמא טבע.

 אזור הפירנאים, מצטיין בהרפתקאות לכל המשפחה – אין ספק שגולת הכותרת היא חווית הרפטינג – שמתאימה גםלמבוגרים וגם למשפחות. אחת מהן היא זו שבנהר נוגארה פיירסה (Noguera Pallaresa), למרגלות האיגואסטורטאס. פה צפויות לכם 3 שעות של שפריצים קרירים לפרצוף, צחוקים, קצת צרחות ובעיקר הרבה כיף. הרפתקאות אדרנלין נוספות לכל המשפחה: קניונינג (סנפלינג במפלים זורמים), ויה פרטה, מזחלת הרים אלפינים הארוכה ביותר בעולם, פארק חבלים ואומגות, טיולי אופניים ועוד.

בטיולים העצמאיים, מי שיכול להאריך את שהותו, יוכל להנות גם מאזורים נוספים בפירנאים כמו קרקס גוורני באזור הצרפתי, נסיכות אנדורה וחבל הבסקים באזור החוף האטלנטי.

אחרי כל אלה הגיע הזמן להירגע וברצלונה היא העיר הכי מתאימה לכך בעולם. עם השדרות הרחבות, השווקים, קניונים מן הסוג האחר ואוכל טוב – אין סיום טוב יותר למסיבה של הטבע.

הטיולים שלנו בפירנאים הספרדיים (ג’יפים, הליכה, אופניים, עצמאי, משפחות)

 תאריכים קרובים לטיולי ג’יפים: (7 ימים) –  16.6,  9.7, 6.8, 8.9, 11.10

 תאריכים קרובים לטיולי משפחות: (7 ימים) 24.6, 14.7, 13.8, 14.10

 תאריכים קרובים לטיולי הליכה: (7 ימים) 16.6, 7.7, 23.7, 6.8

לאינדי – חבילות טיול למטיילים העצמאים (משפחות, זוגות וחברים) בספרד והפירנאים – לחצו כאן >>

 

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

הרפטינג הכי טוב באירופה, שוצף וגועש כל השנה – חוויה אדירה

 

לגעת בשמיים – מעבר הרים סובב שמורת אגוואס טורטאס

 

אגמים אלפינים ומסלולי טיול בין מפלים שוצפים- שמורת האגוואס טורטס

 

בכל מקום שנוסעים ברכס הפירנאים הנופים פשוט נפלאים

 

מזחלת ההרים הארוכה בעולם

 

פיקניקים טעימים לאורך פלגי מים

 

הג’יפים לוקחים אותנו למקומות היפים ביותר ולפינות קסומות ברכס פירנאים

 

פנים מול פנים עם הלהקות האדירות של נשרי הפירנאים שמלווים אותנו לאורך הדרך

 

להתעורר בכפרי הפירנאים העתיקים

 

יצירות של גאודי, שופינג וטאפאסים בדוכני רחוב – ברצלונה לקינוח

 

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

הירשמו למגזין MEDRAFT
לבירורים
נוספים חייגו
03-578-0555
03-578-0555