צור קשר
03-578-0555
מגזין MEDRAFT

שנה חדשה בפסגות הפירנאים

טיול בפירנאים הוא הזמנה למסיבה הגדולה של הטבע. יש שם כל מה שאנחנו אוהבים – הרים גבוהים, גשרים צרים, יערות רחבים, דרכי עפר שמעוררות את החשק לדהור, שבילי הליכה ומסלולי רכיבה שקוראים לנו למתוח קצת את השרירים. יש שם נהרות נפלאים לרפטינג, שקוראים לנו ליהנות ויש את כל הפינוקים שספרד וצרפת יכולות להציע – עם אוכל פנטסטי, יינות משובחים ומוסיקה טובה ויש גם בילוי עירוני לקינוח.

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

כמה שעות לאחר הנחיתה אנחנו כבר בלב ההרים, נוסעים, נהנים מהתחושה של החופש שמעניקים לנו הג’יפים, מתחילים לטעום את התענוג שבנסיעה בהרים, כאשר שבוע שלם של הנאה מחכה לנו.

קניונים, בהם אנו עומדים ומרגישים זעירים מול העוצמה של הטבע שמתנשא מעלינו, הם בדיוק מסוג המקומות שאנחנו מחפשים והפירנאים נדיבים אלינו מאוד בעניין הזה.

קניון מונטרביי (Mont Rebei) הוא מקום טוב להתחיל בו. הוא שוכן בלב שמורת טבע יפה ומזמין אותנו להליכה קצרה. שביל צר מוביל על גשר כבלים ארוך, שנמתח מעל הנהר וברגע שאנחנו חוצים אותו – בדיוק כמו באגדות – הגענו לארץ אחרת. על הגדה השנייה מחכה לנו קניון צר, עם צוקים גבוהים שיוצרים נקיק צר ונוף דרמטי. בואו נוסיף לכך להקת נשרים גדולה שמרחפת מעלינו ואת מי הנהר הטורקיזיים מתחתינו וההצגה מושלמת.

מונטרביי הוא מקום טוב להתחיל בו כי הוא מבהיר על פני מרחק קצר כמה הפתעות טומנים לנו הפירנאים. עמק תמים למראה נהפך בזמן קצר לדרמה טבעית ונהדרת, וזוהי כאמור רק ההתחלה.

במרחק לא גדול ממונטרביי אפשר לערוך השוואה עם קניון אחר, לא פחות מרשים – האניסקולו, שהוא חלק מן השמורה המופלאה אורדסה. כאן מחכים לנו כמה מן הפלאים האחרים של הפירנאים – מפלי המים למשל. כמה מהם שוצפים בקניון אניסקולו בעוצמה גדולה, שמשאירה אותנו בפה פעור.

אין לנו הרבה זמן להשתאות כי הדרכים, בייחוד אלה שבהן עובר כמעט בכל שנה הטור דה פראנס המפורסם, קוראות לנו. אנו חוצים את הגבול לצרפת כדי להעיף מבט על הפירנאים מצידו השני של הגבול. התחרות אינה קלה כי בצד הצרפתי ממתין לנו העמק הקרחוני קרקס גברני שבעיני חובבי הטבע המושבעים נחשב לאחד המראות הפלאיים באירופה. פעם היה כאן קרחון, אבל, הוא, כמו שקורה לקרחונים רבים, נסוג והותיר עמק יפהפה ועגול.

עכשיו ההתלבטות קשה – מה אנו רוצים לעשות קודם – לראות את המפל הגבוה ביותר באירופה או לטעום מן הגבינות החריפות והנפלאות שתושבי הכפרים הקטנים מכינים במסורות שעוברות כבר מאות שנים במשפחה. כדי לעזור בהתלבטות מוטב ללגום גם קצת יין מקומי שתמיד מסדר את הראש.

דרכי הרים פתלתלות מובילות אותנו דרך המעבר המפורסם קול דה סאון בחזרה לצידו הספרדי של הגבול והפעם אנו ממשיכים מקטלוניה, המזרחית יותר, לאראגון המערבית. אל תקלו בכך ראש – זו תרבות אחרת, מסורת שונה ואוכל אחר בטעמים חדשים שגורמים לנו התרגשות ממשית.

הדרכים הקטנות בהרים מובילות אותנו לכמה תצפיות נהדרות ולעמק אראן הייחודי. כאן יש תרבות מקומית, שפה שונה שרק כמה מאלפי התושבים המקומיים מדברים בה בעולם כולו ובעיקר נופים נהדרים ורחבי ידיים.

הדרכים שחוצות את ההרים נקראות באזור זה “דרכי החופש”. יש להן היסטוריה ארוכה ומפוארת – בשנות השלושים נמלטו בהן הרפובליקנים צפונה מפני צבאו של פרנקו ואחר כך, במלחמת העולם השנייה, נמלטו בהן יהודים רבים מצרפת הכבושה בידי הגרמנים דרומה. הדרך מובילה למונטגארי (Montgarri), קובץ בקתות הרים וכנסייה, ששמשה לפני כשבעים שנה מקלט ליהודים רבים.

את שני הפלאים הגדולים ביותר של הטיול בפירנאים, שמרנו בתבונה לחלקו האחרון של הטיול. תחילה נבלה זמן איכות ברפטינג על נהר הפיירסה. הנהר, שנחשב אחד ממסלולי הרפטינג הטובים באירופה, זורם במהירות ומאפשר לנו להתרגש בדיוק במידה הנכונה. אחריו נגיע אל המקום שנחשב ליהלום בכתר של הפירנאים – שמורת הטבע אגואס טורטס. כאן יש 300 אגמים ומקווי מים, שערוצי נחלים, שבילים וגשרים קטנים מחברים ביניהם. כל אלה יוצרים עבורנו את הטיול המושלם, שגורם לנו בכל פעם מחדש להתאהב באמא טבע.

אחרי כל אלה הגיע הזמן להירגע וברצלונה היא העיר הכי מתאימה לכך בעולם. עם השדרות הרחבות, השווקים, קניונים מן הסוג האחר ואוכל טוב – אין סיום טוב יותר למסיבה של הטבע.

 תאריכים קרובים לטיולי ג’יפים: (7 ימים) – 13.6, 9.7, 1.8, 5.9, 18.9, 4.10

 תאריכים קרובים לטיולי משפחות: (7 ימים) 29.6, 25.7, 13.8, 5.10

 תאריכים קרובים לטיולי הליכה: (7 ימים) 13.6, 25.7, 13.8, 18.9, 2.10

 תאריכים קרובים לטיולי אופניים: (7 ימים) 13.6, 9.7, 1.8, 5.9

 טיולים עצמאיים עם המדריך הוירטואלי של MEDRAFT – ג’יפים/רכבים/משפחות/הליכה: (5/7/10 ימים)  תאריכים גמישים 

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

DSC_0544

DSC_0628

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

הירשמו למגזין MEDRAFT
לבירורים
נוספים חייגו
03-578-0555