077-996-8720 dgfhytjyku

מגזין MEDRAFT

פורטוגל היא הלהיט של 2018

פורטוגל נחשבת עכשיו ללהיט של אירופה. מבלי שנרגיש נהפכה המדינה בקצה המערבי של היבשת ליעד מושך, מסקרן ומגוון. דווקא בזכות העובדה שאינה במרכז המהומה האירופית זוכה עכשיו פורטוגל לעדנה. יש בה הכול – טבע פתוח עם הרים, מים, שמורות גדולות ונופים ויש בה תרבות עשירה עם מוזיקת פאדו נהדרת, אוכל מצוין, יין פורט וערים מרתקות. כל אלה ארוזים באריזה קומפקטית, במדינה קטנה יחסית, שאפשר ליהנות ממנה גם בכמה ימים מרוכזים. אם יודעים איך.

הטיול הבא: 15.5, 18.6 

 לפרטים נוספים לחצו כאן>>

מגזין MEDRAFT
חווית צבעים בעיר הנמל פורטו

המסלול של MEDRAFT בפורטוגל לוקח אותנו מדרום המדינה צפונה. תחילתו בקאבו דה רוקה – צוק אדיר שמזדקר לתוך הים, עם מגדלור מרשים ומבט נהדר אל האוקיינוס האטלנטי. אחר כך, מעט צפונה משם, מחכה לנו העיר העתיקה קוימברה – בירת הפאדו – המוזיקה הפורטוגלית צובטת הלבבות ששרים בהמון רגש. ערב אחד מעורר דמעות והתרגשות לצידם של נגני הפאדו עוזר לנו להבין את המסורת המרתקת שלהם.

רכבי השטח שלנו לוקחים אותנו צפונה לעיר הנמל הגדולה פורטו, מקום הולדתו של יין הפורט המצוין , שהעניק לה שם עולמי. רחובותיה הצרים של פורטו, הגשרים היפים שבנה המהנדס אייפל, מעל נהר הדואורו והיקבים על גדת הנהר הופכים את פורטו למקום מיוחד במינו.

צפונה מפורטו ניסע לשמורת הטבע ג’רש – השמורה הגדולה ביותר בפורטוגל. אין כבר מקומות רבים באירופה בהם אפשר ליהנות כך מטיול ביערות ערמונים ואלונים עתיקים וענקיים. נבקר ביער אלברגריה ובמפל אראדו, נלון במלון משפחתי לצד היער וכאן, בין הכפרים, נכיר את פורטוגל האמתית.

 מגזין MEDRAFT
מתקנים לייבוש תירס בשמורת ג’רש

גדול הנהרות בצפון פורטוגל, שחוצה אותה לרוחבה מן הגבול הספרדי ועד לים, הוא הנהר דואורו (Douro). הייחוד של עמק הדואורו טמון בטרסות המרשימות שמתרוממות על שתי גדותיו. סלעי הצפחה המקומיים סיפקו כאן חומרי גלם שחורים ויפים במיוחד לבנייתן של הטרסות החקלאיות. בעלי החוות והכפריים בעמק הדואורו מגדלים מטעי זיתים וכרמי ענבים ליין הפורט המפורסם. המשמעות פשוטה – מלבד הנוף הנהדר ביקור בעמק הדואורו הוא חוויה קולינרית נהדרת שמשלבת בין אוכל מצוין ליין מקומי משובח.

הסוד של יין הפורט גלוי כבר זמן רב – סוחרים אנגלים שייבאו יין מפורטוגל נהגו להוסיף לו ברנדי כדי לשמר אותו טוב יותר בדרך הארוכה לאנגליה. התוצאה נהדרת.

בעבר חיו יהודים רבים בצפון מזרח פורטוגל. גם היום מכונה עדיין העיר בלמונטה “בירת היהודים”. במקום פועל מוזאון יהודי מעניין והתושבים מספרים למבקרים את פרטי המורשת היהודית של חלק מן הקהילה שחיה כאנוסים והסתירו את אמונתם הדתית.

בלמונטה הוא השער המערבי לפארק הלאומי סרה דה אשטרלה (Serra da Estrela). רבים קוראים לאזור הזה “שווייץ של פורטוגל” אבל הם חוטאים לאמת, כי המרחבים הגדולים פראיים ומפתים יותר ממה שאפשר לראות בשווייץ או באזורים אחרים, מיושבים יותר של אירופה. הייחוד הגדול של הנוף בפארק הלאומי סרה דה אשטרלה הם צוקי הגרניט הגדולים והשחורים, שהמראה המעט מאיים שלהם מעניק לאזור כולו קסם גדול. בין הצוקים יש כאן יערות, עמקים אלפיניים, נהרות ואגמים כחולים.

נסיים בביקור בליסבון, בירת פורטוגל. העיר הנהדרת על גדת נהר הטז’ו משמרת היטב את העבר של פורטוגל כארצם של מגלי הארצות. בסיומו של טיול כזה עם Medraft גם אתם מרגישים קצת כמגלי ארצות.

מגזין MEDRAFT
לטייל בין הכרמים הקסומים של עמק הדואורו

 בעבר חיו יהודים רבים בצפון מזרח פורטוגל. גם היום מכונה עדיין העיר בלמונטה “בירת היהודים”. במקום פועל מוזאון יהודי מעניין והתושבים מספרים למבקרים את פרטי המורשת היהודית של חלק מן הקהילה שחיה כאנוסים והסתירו את אמונתם הדתית.

כדי לסיים את המסע בפורטוגל בטעם טוב במיוחד נצא גם לשייט קאנו בנהר מונדגו במהלכו נצפה בעופות כנשרים ובזים ובבעלי חיים החיים באיזור. ואחרי  כל אלה נסיים בביקור בליסבון, בירת פורטוגל. העיר הנהדרת על גדת נהר הטז’ו משמרת היטב את העבר של פורטוגל כארצם של מגלי הארצות. בסיומו של טיול כזה עם MEDRAFT גם אתם מרגישים קצת כמגלי ארצות.

 לפרטים נוספים לחצו כאן>>

מגזין MEDRAFT
כפרים וטרסות של גפנים בעמק הדואורו

 

 

מגזין MEDRAFTדרכי שטח בשמורות הצפוניות של פורטוגל

מגזין MEDRAFTמרתפים המצוננים של יין הפורט המפורסם

מגזין MEDRAFT
טיולים רגליים בין מפלים בשמורת סרה דה אשטרלה

 

מגזין MEDRAFT
חווית קייקים במורד הנהר

 

מגזין MEDRAFT
שירים, ריקודים ומופע פאדו

 

 לפרטים נוספים לחצו כאן>>

הירשמו למגזין MEDRAFT
לבירורים
נוספים חייגו
077-996-8720