לוקחים את גאורגיה בהליכה

שתף
WhatsAppEmailFacebook

אתגרים מעניקים טעם לחיים. טיול ההליכה של MEDRAFT בחבל סוונטי הנסתר בגאורגיה מספק אתגר ממשי לצד חוויה ייחודית ונדירה, שאי אפשר לחוות בשום דרך אחרת. שבילי ההרים הגבוהים בקווקז, אגמי המים הכחולים, החוות המבודדות והכפרים עם מגדלי האבן העתיקים והתושבים מכניסי האורחים שמזמינים אותנו ללגום תה על הספסל מול ביתם. השבילים, הנוף והחינקאלי הכי טעים בעולם – כולם שלכם. הדאגות, הארגון והפרטים הקטנים – עלינו.

טיול ההליכה בגאורגיה מיועד לבעלי כושר גופני טוב ולחובבי הרפתקאות ואתגרים. ההליכה במסלולים בגאורגיה נמשכת כשש-שבע שעות ביום – ועל פני כעשרים קילומטרים. המסלול כולל טרק נהדר בשבילי הקווקז ובחבל סוונטי הנידח והיפה. הוא כולל טיפוס לאורך פלגי מים, הליכה ביערות עצי אשוח מרשימים, שרידי מגדלי אבן עתיקים, כפרי האושגולי המיוחדים וחציית נהר אדישי על גב סוסים. כל אלה יוצרים כמובן חוויה חזקה שנחרתת בזיכרון. בייחוד אם זוכרים להוסיף אליהם את האוכל הגאורגי הפנטסטי, עם מנות גדולות של חינקאלי, חצ’פורי, קנקנים ענקיים של יין אדום וכוסית קטנה של ברנדי סאראשווילי משובח.

לאן נלך? נחצה את מסטיה ונעפיל למעבר ההרים בכיוון הכפר זבשי. נצפה על קרחון אושבה ונגלוש אל לנחל טצ’נרי. נטבול בבריכת המעיין הצוננת ליד זבשי וכבר באותו רגע נדע שאין עונג גדול מזה בסיומו של יום הליכה. ביום אחר נעפיל למעבר טטנולדי שגובהו 2700 מטר. נחצה את יערות האשוח הענקיים ונתבונן מעלה מעלה אל פסגת הטטנולדי שמתנשאת לגובה כמעט 5000 מטר. נחצה את רמת זגרי ואת פלגי המים שזורמים בה ונרד לקראת ערב, כאשר האור אדמדם ויפה לכפר אדישי. האוכל, השתייה, הלינה בכפר כזה, ששוכן בגובה 2000 מטר, כל אלה יוצרים חוויה שזוכרים למשך שנים רבות.

למחרת, בהמשך המסלול שלנו, נחצה על גב סוסים את נהר אדישי. נטפס למרומי מעבר הרים גבוה ושם ננוח קצת, צופים בנוף הרחב, נושמים עמוק ומשננים בפעם המאה – אין תענוג גדול יותר מזה. בדיוק כך נחשוב גם בשעת ערב, כאשר נגיע לארוחה מצוינת בכפר איפרלי.

מכאן נצעד לאורך נהר אנגורי לכפרי אושגולי – הכפרים הגבוהים ביותר באירופה. ההליכה והטיפוס אל הרכס המפריד בין סוונטי העליונה לתחתונה הם משיאיו של הטיול כולו. שיא הגובה ביום זה כמעט 3000 מטר. הנופים שרואים מן התצפיות הגבוהות עוצרי נשימה וחדוות ההצלחה – שהרי עמדנו באתגר, השלמנו את מסלול ההליכה המרתק בגאורגיה – אין כמותה. זה בדיוק סוג הסיפוק והאושר למענו אנחנו מתכננים מסלולים נפלאים כמו זה בגאורגיה.

 

MEDRAFT הירשמו בחינם למגזין

  ...לפני שאתם הולכים

  הירשמו למגזין מדרפט

  מגזין על כל יעד, כתבות וטיפים, אצלכם במייל

   אינדי. חבילות טיול למטייל העצמאי.
   להיות עצמאי בשטח אבל אף פעם לא לבד.

   הבנתי! תחזיר אותי חזרה לעמוד
   Design: Ayala Eylath Develped by: EOI - Web Like This!