יוון – קפיצה קטנה מעבר להרים

שתף
WhatsAppEmailFacebook

קשה להאמין כמה זה קרוב. לא יאומן כמה שזה פשוט. המסלול המקוצר של Medraft ליוון ההררית מאפשר לנו לחוות קפיצה קטנה לחו”ל, שגורמת התרגשות גדולה. הקרבה של היעד, הנגישות של האתרים המרהיבים ביותר, העבירות הגבוהה של הג’יפים – הכול פשוט קורא לנו בקול גדול – בואו לחמישה ימים ביוון ההררית. אתם עוד תודו לנו מול ההרים, הצוקים הפנטסטיים והמנזרים של מטאורה שתלויים באוויר.

טיול ג’יפים ביוון הוא חוויה ענקית, אלא שבאופן מפתיע היא לא גוזלת מכם המון זמן או הכנות. המסלול המקוצר שמוצע כאן לראשונה דורש רק חמישה ימים מרוכזים מזמנכם, אבל מעניק לכם מרחבים אינסופיים של שמחה. נופי ההרים רחבי הידיים של אבריטניה, הרי הפינדוס הצפוניים והיפים, היערות הירוקים שבדיוק עכשיו משנים את צבעם והופכים אדמים וזהובים, אגם פלסטירה הכחול והגדול, כמה מסלולי הליכה קצרים ונעימים בקניונים שמים זורמים מפכים בהם, והדובדבן שבקצפת – המנזרים התלויים במטאורה, שגורמים לנו בכל פעם מחדש להאמין בניסים.

לכל אלה כדאי להוסיף עוד כמה פיתויים קטנים אבל חשובים בדמות האוכל היווני, הכפרי, ההררי והמשובח כמותו לא טועמים בשום מקום אחר. אחר כך אפשר לשתות כוסית קטנה של אוזו, עם מים שקופים שהופכים את המשקה לחלבי ומשמח לב.

אין כמו טיול ג’יפים באזורים הרריים אלה של יוון כדי לערוך לנו היכרות עם הדרכים הכפריות הקטנות, כאלה שרק תושבי המקום ואנחנו מכירים. המעבר חדים – מן המציאות הישראלית הדחוסה והאנטנסיבית לשלווה שמוצאים רק בהרים ובכפרים הקטנים. פתאום, בחמישה ימים בלבד, אנחנו מבינים כמה היינו זקוקים להפסקה הקטנה הזאת במרוץ הגדול של החיים.

מסתבר גם שבחמישה ימים אפשר להספיק המון: תחילה נבקר באגמים בצבע טורקיז עז, משם נמשיך ונחצה את רכס אבריטניה (Evritania). נכיר את הפסגות הגבוהות, כנסיות הרריות מבודדות ושלוות, מפלים שוצפים שנקראים “מפלי הגשם הנצחיים” (שם שרק רומז עד כמה הם יפים); מנזרים כפרוסוס (Proussos) שבנוי על הסלע, טחנות קמח עתיקות וגשרים שצורתם קשת מושלמת והם בנויים אבן וחוצים את הנהרות כבר מאות שנים.

לכל אלה נוסיף את “המערה השחורה”, אגם פלסטירה (Plastira) שנחשב לאחד האגמים היפים ביוון. כל אלה אמנם מספקים התרגשות גדולה וחוויות שזוכרים במשך שנים רבות לאחר הטיול, אבל אוהבי הריגושים והאדרנלין יאהבו במיוחד את הפעילות האתגרית שמזמן הביקור בצפון יוון – נהיגת ג’יפים בהרים, במרחבים גדולים שמרחיבים את הנפש. חובבי התרבות ירוו כאן נחת משפע של שרידים מרתקים מן העבר ומן הכפרים העתיקים, שנותרו כמעט ללא שינוי מאות שנים.  גולת הכותרת של כל אלה היא ביקור במנזרי מטאורה (Meteora), שניצבים בראש צוקי סלע בגובה מאות מטרים ובמשך שעות ארוכות אפשר לעמוד מולם, להתבונן בהם פעורי פה ולתהות שוב ושוב איך הצליחו הנזירים לבנות את המנזרים המדהימים האלה בראש הצוקים שעליהם הם ניצבים. יש כאן תעלומה ומראה ייחודי שכמותו לא תוכלו לראות בשום מקום אחר בעולם. סיבה טובה לעוד קצת אוזו ואז לצלילים של בוזוקי ולמנות גדולות של סופלאקי כמו שרק תושבי ההרים יודעים להכין אותו.

כשחוזרים מטיול כזה התגובה הטבעית ביותר היא “מה? היתכן שחלפו רק חמישה ימים מאז ההמראה?”

MEDRAFT הירשמו בחינם למגזין

  ...לפני שאתם הולכים

  הירשמו למגזין מדרפט

  מגזין על כל יעד, כתבות וטיפים, אצלכם במייל

   אינדי. חבילות טיול למטייל העצמאי.
   להיות עצמאי בשטח אבל אף פעם לא לבד.

   הבנתי! תחזיר אותי חזרה לעמוד
   Design: Ayala Eylath Develped by: EOI - Web Like This!