הראש בעננים בקוסטה ריקה

שתף
WhatsAppEmailFacebook

קוסטה ריקה במרכז אמריקה היא ארץ טרופית יפה. אין עוד מקום בו אפשר לחוות בקרבה גדולה כל כך את צמרות העצים, את יערות הגשם, האגמים, מפלי המים ובעיקר את הרוח המיוחדת של המדינה. “פורה וידה” אומרים תושבי קוסטה ריקה ומתכוונים למשהו מורכב שכולל חיים טהורים, אבל גם גישה נכונה לחיים, זרימה, חיבור לטבע ובעיקר שלווה ונינוחות שאין בשום מקום אחר. לצד כל אלה יש את ההרפתקאות והאקשן שחווים רק כאן. MEDRAFT מאפשרת בפעם הראשונה, לבקר בקוסטה ריקה באופן עצמאי עם כל היתרונות של טיול מאורגן.

הטיול של MEDRAFT בקוסטה ריקה הוא טיול ג’יפים עצמאי, בנהיגה עצמית. המסלול מתוכנן מראש. אתם בוחרים עם מי ומתי. כך אפשר ליהנות מכל היתרונות של טיול מאורגן ולדלג בקלילות מעל החששות או החסרונות. לפני הנסיעה תקבלו מערכת מפות מפורטת ומכשיר ניווט GPS. יש גם מפגש מקדים עם מדריך שטח ישראלי במשרדי החברה. כל שנותר הוא לצאת לדרך והיא יפה. הטיול שלנו מבטיח שתגיעו לאתרים היפים ביותר, לא תחמיצו את האטרקציות הכי מעניינות ולא תלכו חלילה לאיבוד בלב היער.

כל טיול בקוסטה ריקה מתחיל בעיר הבירה סן חוזה שבמרכז המדינה. ממנה מוביל המסלול שלנו למפלי לה פז הנמצאים בלועו העצום של הר געש. יש כאן גם גייזרים אדירים, מפלים, גנים נהדרים והדובדבן שעל הקצפת – מצפה הפרפרים הגדול בעולם. ברוכים הבאים לקוסטה ריקה.

מכאן מובילות אותנו דרכי השטח שחוצות את יערות הגשם של קוסטה ריקה לשמורת מנואל אנטוניו על חוף האוקיינוס השקט. השמורה זוכה למוניטין עולמי בזכות יערות הגשם, המגוון האדיר של צמחים טרופיים ובעלי חיים שרואים בה, כולל קופים ומאות מיני עופות, בזכות החופים הלבנים והארוכים ושוניות האלמוגים. הפארק מהיפים באמריקה כולל בשטחו ארבעה חופים, שלכל אחד מהם מאפיינים מיוחדים.

קוסטה ריקה מזמנת למבקרים הרפתקאות שאין אפשרות לצאת אליהן בשום מקום אחר. אז מה מדליק אתכם? דהרה על אופנועי ים באוקיינוס השקט לצד דולפינים מזנקים ולווייתנים? או אולי שיט בין איים מסתוריים והפלגה ביער המנגרובים שחלק ממנה מוקדש לתצפיות על קופים, רקונים מגוון רב של חיות מים וסחלבים?

את אחת ההרפתקאות הכיפיות ביותר חווים ביער העננים של מונטה וורדה. זה המקום הנפלא ביותר להתנסות בו בהליכה על גשרי חבלים בין צמרות העצים. רק כך אפשר להבין מה פירוש הראש בעננים. החוויה הנהדרת הזאת היא אחד הדברים שנחרתים הכי טוב בזיכרון מן הביקור כולו.

נסיעה קצרה ממונטה ורדה מובילה להר הגעש הפעיל ארנאל. נחלוף בדרכי שטח, נרד מהגבהים של מונטה ורדה ונעצור לביקור במפלי פרסקו שאשדות מים ממלאים אותם. נמשיך לאגם ארנאל ונטבול במפלי פורטונה החמים.

חלק מן החוויה שלנו הוא היכרות עם החקלאות המקומית – לשם כך נבקר בלה קאסונה – חווה חקלאית לגידול קפה, קקאו ,קנה סוכר ופירות טרופיים. נכיר את תהליכי הייצור המסורתיים, נשתתף בהכנה ונהנה מטעימות. זו גם הזדמנות למפגש עם בני שבט המלקו, אחד משבטי האינדאנים האחרונים המשמר את דרכי החיים והמסורת בקוסטה ריקה. במהלך הביקור אצל בני השבט נכיר את בקתת השאמאן ונשתתף בסדנת ליקוט צמחי מרפא.

ביקור מרתק במיוחד מזמנת לנו שמורת הטבע טורטוגרו (Parque Nacional Tortuguero), על חוף הים הקריבי, בצפון מזרח המדינה ולא רחוק מן הגבול עם ניקרגווה. שמורה זו התפרסמה בזכות החופים שלה שמשמשים אתרי קינון בטוחים עבור צבי הים הירוקים – מין בסכנת הכחדה חמורה. פארק טורטוגרו מורכב מרשת תעלות ואגמים בהם חיים בעלי חיים רבים כמו קרוקודילים, איגואנות, צבים, קופים ולמעלה מ-300 סוגי ציפורים.

הסיור בכפר טורטוגרו הנמצא בשולי הפארק, בין הים והתעלה הראשית מאפשר לנו לפגוש את שורשיה המקפיצים של מוסיקת הרגאיי.

לכל אלה יש להוסיף את המפגשים הנהדרים שקוסטה ריקה מאפשרת ויש כאלה מסוגים שונים. המרגשים ביותר הם כמובן המפגשים עם ה”טיקוס” – תושבי הארץ שהם מכניסי אורחים ומסבירי פנים. החוויה המקומית במהלך הביקור בקוסטה ריקה מאפשרת לנו לערוך היכרות עם ילידי הארץ שנהגנו לכנות אינדיאנים, עם מומחים לצמחי מרפא, שגדלו ביערות ולצדם ויודעים לשלב את המסורת העתיקה של אבותיהם עם החידושים של תקופתנו. יש כאן אפשרויות לבקר ולהכיר חוות חקלאיות בהם מגדלים קקאו, קפה וקנה סוכר. יש אפשרות להכיר את הבישול במטבח הקוסטה ריקני ואת השימוש המגוון בפירות הטרופיים.

חלק מן הייחוד של קוסטה ריקה טמון בכך שבזכות הקרבה היחסית לארצות הברית אפשר ליהנות בה מכל העולמות – תשתית טובה, בתי מלון איכותיים, דרכים נוחות אבל גם ניתוק, בריחה מן העולם המערבי לחיק הטבע הפראי ושימור של אוצרות שבמקומות אחרים אפשר כבר רק לחלום עליהם.

 

MEDRAFT הירשמו בחינם למגזין

  ...לפני שאתם הולכים

  הירשמו למגזין מדרפט

  מגזין על כל יעד, כתבות וטיפים, אצלכם במייל

   אינדי. חבילות טיול למטייל העצמאי.
   להיות עצמאי בשטח אבל אף פעם לא לבד.

   הבנתי! תחזיר אותי חזרה לעמוד
   Design: Ayala Eylath Develped by: EOI - Web Like This!