הצבעים החזקים של מרוקו

שתף
WhatsAppEmailFacebook

עצמו לרגע את העיניים ודמיינו שאתם במרוקו. האם אתם בצהוב של דיונות הסהרה או בכחול של חופי הים? האם בין התבלינים האדומים בשוק של מרקש או בלב הזהב של שקיעה בהרי האטלס? העושר של מרוקו מסחרר את החושים וכיוון שזהו בדיוק מאותם יעדים שרובנו מגיעים אליהם רק פעם בחיים – חשוב לעשות זאת בדרך הנכונה – עם MEDRAFT,

הטיול המקיף במרוקו נמשך 12 ימים ובכל יום הוא מספק חוויה אחרת, שונה ונדירה של יופי והתרגשות. הדוגמאות רבות: עבור רבים זה פשוט הקוסקוס הכי טעים בעולם, עבור אחרים אלה הדיונות האינסופיות בלב הסהרה, עם הצורות המעוגלות והרכות וגרגרי החול העדינים.

לכל אחד יש את מרוקו שלו – עבור רבים אלה הערים המדהימות – רבאט הבירה, מקנס עם השוק הגדול, פאז עם האדריכלות המופלאה, מרכז העיר העתיקה והשוק המסורתי או מרקש האגדית. עבור אחרים, והם רבים אפילו יותר, אלה הנופים של הרי האטלס. שם אנחנו רואים את הדרכים המפותלות, שמאפשרות לנו ליהנות מן הג’יפים, את היערות, מטעי התפוחים והכפרים, האגמים והעיירות.

כדי ליהנות ממרוקו האמתית חשוב לדעת איפה לעצור ולנשום עמוק. רגע כזה הוא למשל הרגע בו לוגמים את הקפה המצוין באיפרן – ארמון החורף המושלג של מלך מרוקו, בלב יערות צפופים וניחוח אירופאי.

יש כאלה שיגידו שהרגע שלהם במרוקו הוא הביקור בכפר אימלשיל בגובה 2000 מטר, מול שני האגמים הכחולים והגדולים. כאן אנחנו יודעים שהגענו אל המנוחה ואל הנחלה. הקצב המהיר נרגע, המתחים נושרים מאתנו וצפון אפריקה חודרת לנו לדם. כאן שותים תה מתוק עם נענע, כמו שרק במרוקו ורק בהרי האטלס יודעים להכין.

הדרך לפנינו ארוכה ומענגת. אנו מטפסים בדרכי העפר דרך הרכסים הדרומיים של האטלס אל מעבר הרים גבוה וממנו יורדים אל הקניון העצום של הדדס. נטפס לג’בל סהרו בנוף סלעי צבעוני במיוחד וניסע בדרך “אלף הקסבות” או “מיליון הדקלים”.

הנסיעה דרומה מאפשרת לנו להתמסר לדיונות החול שמקיפות אותנו. בלילה אנחנו מרימים את המבט לשמיים ורואים את הכוכבים שאין להם סוף ולמחרת בבוקר נבקר בעיר הסרטים המרוקאית וורזאזת, וונערוך קניות במחירים מצחיקים וסיור בקסבה הכי יפה מכולן – עיט בין חדו, קסבת בוץ ואבן מרהיבה ומרשימה. ויש גם טיפוס בדרך היפה לטילוואת – ארמון הגלאווים וחציית טיז אן צ’יקה – מעבר הרים שמוביל אותנו למרקש ואל הכיכר המרכזית, זאת שמכנים לעתים קרובות “התאטרון הגדול”. הפעילות בכיכר אינסופית, ביום ובלילה. מאלפי נחשים מופיעים לצד דוכני האמנים שיוצרים ציורי קעקוע בחינה. בערב מגיעים לכיכר 100 שפים שמציעים מנות אינסופיות וטעימות של בשר צלוי ומעדנים. לצידם מופיעים המוזיקאים, הרקדנים, הקוסמים וההילולה כמו שרק במרוקו יודעים לקיים הילולה.

  

MEDRAFT הירשמו בחינם למגזין

  ...לפני שאתם הולכים

  הירשמו למגזין מדרפט

  מגזין על כל יעד, כתבות וטיפים, אצלכם במייל

   אינדי. חבילות טיול למטייל העצמאי.
   להיות עצמאי בשטח אבל אף פעם לא לבד.

   הבנתי! תחזיר אותי חזרה לעמוד
   Design: Ayala Eylath Develped by: EOI - Web Like This!