המשפחה רוקדת ביוונית

שתף
WhatsAppEmailFacebook

טיול ג’יפים משפחתי לחבל זגוריה, למטאורה ולשמורות הטבע הנפלאות בצפון יוון מציע חוויה מיוחדת במינה. זאת הזדמנות נדירה לאחד כוחות, לאסוף את מי שאתם הכי אוהבים ולצאת יחד לטיול שכולו הנאה בעונה היפה ביותר בשנה. ההרים בצפון יוון פורחים באביב במיליון צבעים והחוויות שמחכות לנו שם מגוונות באותה מידה. אז מה גורם לכם להשתגע מהנאה? נופים נהדרים מאופק לאופק? רפטינג בנהר הכי צלול באירופה? הליכה וגלישה הרפתקנית בנחל, קניונינג בין סלעים עם מים זורמים? אולי ארוחת מעדנים יווניים עם כוסית קטנה של אוזו או ספלון קפה שחור חזק? Medraft   מציעה לכם את כל אלה והרבה יותר.

טיול ג’יפים משפחתי דורש תכנון וארגון מיוחדים במינם. אנחנו ואתם הרי רוצים שכולם ייהנו ולא קל  לגבש משפחה שלמה לחוויה חזקה, שנשמרת בזיכרון ומעוררת אהבה. נקודת הפתיחה החשובה ביותר היא היעד. יוון ההררית, כמה שעות צפונה מאתונה, היא יעד מושלם לטיול משפחתי כזה. יש בחבל הארץ המופלא הזה הכול – טבע פראי וכפרים קטנים. חנויות שכיף לבקר בהן לצד נופים שתענוג לדהור בהם. זאת חוויית ג’יפים מהירה לצד הליכה שלווה בצל העצים. שיט מהיר בנהר לצד קפה קטן בטברנה מקומית.

חבל אברטניה (Evritania) זכה לכינוי “שווייץ של יוון” ויש לכך סיבות טובות. נסיעה לאורכו של נהר הקרפיניסטיוסיס עוזרת לנו להבין למה. לאגמים יש כאן גוונים של טורקיז, הפסגות גבוהות והנוף שרואים כאשר הג’יפים מטפסים אליהן פשוט נהדר. בכל מקום ניצבות כמה כנסיות הרריות, מבודדות ושלוות. מכאן קצרה הדרך למנזר פרוסוס (Proussos) שבנוי על הסלע, לטחנות קמח עתיקות, כפרים קטנים כמאגלו חוריו וגשרים הכי יפים בעולם, שצורתם קשת מושלמת כגשר של פילי, גשר קוקורי או גשר קאלוגריקו המפורסם בזכות שלוש קשתות האבן שלו.

נהר קריקולופוטימוס מעניק לנו חוויה שלא שוכחים. כאן נלך במים למפלי “הגשם הנצחים” שבדיוק עכשיו, באביב, הם הכי יפים בשנה ופשוט מתפוצצים מרוב מים. כדי להשלים את התמונה הנהדרת הזאת נזכיר גם את המערה השחורה ואת אגם פלסטירה (Plastira), שנחשב לאחד האגמים היפים ביוון.

כפרי חבל זגוריה (Zagoria) הם יוון במיטבה. מי שלא ביקר בהם יתקשה להבין את הטבע היווני, את האוכל, המשקאות, אהבת האירוח ובעיקר את יפי הארץ. חבל זגוריה מבשר שהפתעות גדולות עומדות להתרחש. השאלה הגדולה היא איפה נבחר לעצור לקפה קטן? אולי בכפר היפה קיפי (Kipi), ממנו רואים באביב את הפריחה היפה ביותר או אולי בכפר מונודנדרי (Monodhendhri), הכפר המפורסם ביותר באזור, שזכה לכינוי “הכפר היפה ביותר בזגוריה”.

שמורת הטבע “ויקוס–אאוס” היא אחת הגדולות והמרשימות ביוון. קניון ויקוס זכה בספר השיאים של גינס לתואר “העמוק והצר ביותר בעולם”. יש בו תצפיות שמרחיבות את הלב והנפש ובדיוק כאן נגיע לאחד משיאי הטיול ולאחד החידושים הכי מהנים שלנו – קניונינג בנחל משולב בגלישות ורחצה בבריכות מים צלולות. פשוט ומהנה. נגלוש בין סלעים גדולים, נקפץ במלי המים והמשפחה כולה תחוש כיחידה מובחרת ומגובשת. לנהר הוידומטיקס יש צבע טורקיז ייחודי והחוויה מרגשת ומסעירה. כדי להירגע קצת אין טוב יותר מטיול רגלי בכפר מיקרו פפינגו שנחשב לגן העדן הקטן של יוון.

החוויות המרגשות של הטיול ביוון כוללות גם נסיעת שטח בנהר המילופוטמוס – נהר התפוחים -והליכה במים בין קירות המצוקים האדירים וגם רפטינג חווייתי על נהר האליקיומטיקס. אין עוד חברה שהתמחתה בשילוב רפטינג בנהרות כמו MEDRAFT  וזאת הזדמנות נהדרת להכיר את הטבע בעוד דרך – על המים.

מטאורה (Meteora) היא בעיני רבים הקצפת ששומרים לסוף הטיול. משמעות השם מטאורה ביוונית “תלויים באוויר” ואין דרך טובה יותר לתאר את האופן שבו צופים המנזרים על העמק. המיתוס המפורסם ביותר אמנם טוען שהצוקים הוטלו כמטאורים (ומכאן השם) לעמק בידי אל זועם. זה מסוג המקומות שצריך לראות אותם כדי להאמין והכי כדאי לראות אותם כאשר כל המשפחה חבוקה יחד.

MEDRAFT הירשמו בחינם למגזין

  ...לפני שאתם הולכים

  הירשמו למגזין מדרפט

  מגזין על כל יעד, כתבות וטיפים, אצלכם במייל

   אינדי. חבילות טיול למטייל העצמאי.
   להיות עצמאי בשטח אבל אף פעם לא לבד.

   הבנתי! תחזיר אותי חזרה לעמוד
   Design: Ayala Eylath Develped by: EOI - Web Like This!