המשפחה המלכותית של צ'כיה

שתף
WhatsAppEmailFacebook

צ’כיה היא אחת ההפתעות הנפלאות עבור חובבי הטבע, הנופים, הבילוי בדרכים וכמובן מבשלות הבירה הכי טובות בעולם. מסלול הטיול העצמאי עם אינדי בצ’כיה הוא חידוש מרענן, באווירה אינטימית. אין כמו צ’כיה כיעד לטיול משפחתי ורבים משווים אותה ליער השחור, עם אטרקציות אתגריות, שגורמות לכולם שמחה והתלהבות. מתי ירדתם עם קורקינט מפסגת הר? ומתי ישנתם לילה בטירה עתיקה?

צ’כיה היא יעד חלומי ועבורנו ב-MEDRAFT אין בכלל ספק שהיא עומדת להפוך להפתעה הגדולה של השנים הקרובות בתחום יעדי התיירות למשפחות. רבים מאוד כבר ביקרו עם המשפחה ביער השחור בגרמניה, או בנופים השטוחים של הולנד. צ’כיה מספקת חוויות באיכות דומה ואולי אפילו טובה יותר, עם מקומות מעניינים, נופים נהדרים והרפתקאות שמתאימות לכל המשפחה. שומעים כאן הרבה פחות עברית משר ביעדים הצפופים יותר. כיוון שמספר המבקרים בנופים של צ’כיה ובמרחבי הטבע שלה עדיין נמוך יחסית אפשר לערוך את ההיכרות הזו באווירה אינטימית. טיימינג הוא דבר חשוב בכל תחום, אבל בתיירות הוא לפעמים מכריע בין חוויה נהדרת לבין צפיפות גדולה. זה הרגע הנכון להפנות את תשומת הלב שלכם לצ’כיה כיעד הבא לטיולי משפחות.

הנופים

יש בצ’כיה הכל עבור חובבי טיולי הטבע. יש בה הרים אלפיניים גבוהים, שזיכו אותם בתואר “הרי הענקים”. ההר הגבוה בצ’כיה נקרא סניישקה והוא מתנשא לגובה 1602 מטרים. בין ההרים נפרשים לפנינו מרחבים עצומים, ירוקים, פורחים ומשמחים. לצידם יש כמה אגמים יפים, יערות ירוקים, כפרים קטנים וערים עתיקות ומעניינות.

מסלול הטיול שתכננו עבורכם חוצה את אזור “גן העדן הצ’כי” ובו מסלולי הליכה יפים באזורים מצוקיים וירוקים ואת שמורת הטבע של “הרי הענקים” בצפון צ’כיה על גבול פולין. נצא גם לטייל לאורכו של מסלול הליכה, שחוצה את נהרות ועובר דרך נופים מרהיבים, יערות אלפיניים וחיות בר.

ההרפתקה

כדי להעלות את האדרנלין נבקר בפארק משימות אתגרי ומיוחד במינו. בפארק ארבע קומות של אתגרים ואטרקציות, משחקי כוח, משחקי חשיבה והפעלות אינטלקטואליות.

מהפארק נמשיך צפונה להרפתקה נוספת בפארק החבלים. נגלוש באומגות בין העצים, נלך על גשרים תלויים ונזנק על נדנדות “טרזן”. אתם יכולים רק לתאר לעצמכם את החיוך שנסוך ברגע הזה על פני כל בני המשפחה.

כבר למחרת בבוקר מגיעה ההמלצה להמשך – הרפתקה במזחלות ההרים המהירות שמספקות לנו תצפית מרהיבה על נופי הפארק העצום. אחר כך, לצד נהר האלבה, נגיע למסלול אומגה קצר מעל הסכר, שמאפשר להבין את עוצמת הנוף.

מה עוד הכנו לכם? רכיבה משפחתית על אופניים. תחילה נעלה איתם ברכבל אל פסגת אתר סקי ואז נגלוש למטה בלב נופים אלפיניים שגורמים לנו לצעוק מהתרגשות וחדווה ואפילו שיט רגוע בקנו, שכל בני המשפחה ייהנו בו מכל רגע.

ימי הביניים

בכפרי ובערי צ’כיה יש לנו אפשרות והזדמנות חד פעמית – להציץ ולהכיר את ימי הביניים באופן הקרוב והטוב ביותר. בואו נתחיל למשל מא’יצין – עיירה ימי ביניימית, בה אפשר למצוא סיפור יהודי מרתק. אינדי, המדריך הוירטואלי  שמלווה אתכם במהלך המסע – מכיר את הסיפור וישמח לחלוק אותו אתכם מתי שנוח לכם.

בוורכלבי, בירת האזור הצפוני, שנחשבת כשער הכניסה להרי הענקים, יש מצודה בת 500, עם אדריכלות מרשימה, אופי איטלקי ואוכל מצוין. גם בה נבקר ונבין איך חיו לפני מאות שנים.

כדי להשלים את החוויה המשפחתית נלון בטירה בה נרגיש, חוויה של פעם בחיים, בדיוק כמו משפחה שחיה בימי הביניים. נפגוש את האבירים, נצפה בקרבות, נאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית ונשתה כמובן קצת בירה צ’כית מצוינת.

פראג

אחרי כל זה עוד מחכה לנו פראג היפהפייה, שנראית כעיר מן האגדות. רבים מכירים אותה, אבל אף אחד אינו מכיר בה את הפינות הנסתרות כמו המומחים שלנו. בזריזות ובאופן המהנה ביותר נערוך לכם היכרות עם עיר הבירה הצ’כית, שיש בה הכל – תרבות אירופית ומורשת יהודית, שופינג נהדר וכמה מן הברים הכי טובים בעולם לבירה איכותית. נצעד על גדת הנהר ונבקר בפארקים ובבתי הכנסת. נבלה נהדר כי פראג היא עיר נפלאה עבור מי שיודע איך ליהנות ממנה.

 

MEDRAFT הירשמו בחינם למגזין

  ...לפני שאתם הולכים

  הירשמו למגזין מדרפט

  מגזין על כל יעד, כתבות וטיפים, אצלכם במייל

   אינדי. חבילות טיול למטייל העצמאי.
   להיות עצמאי בשטח אבל אף פעם לא לבד.

   הבנתי! תחזיר אותי חזרה לעמוד
   Design: Ayala Eylath Develped by: EOI - Web Like This!