המסע האמתי באתיופיה

שתף
WhatsAppEmailFacebook

אתיופיה במזרח אפריקה היא אחד המקומות הבודדים בהם אפשר עדיין לחוות הרפתקה אמתית. עכשיו, בנהיגה עצמית עם הג’יפים של  MEDRAFT, גם אתם יכולים ליהנות מהיעד המופלא ביותר – עם אגמי השבר המרשימים, שמורות הטבע המדהימות, בעלי החיים, הנופים, המעיינות ובעיקר בני האדם – בני השבטים שחיים לאורכו של נהר האומו. אלה המפגשים שיוצרים חוויות בלתי נשכחות. אלה המפגשים שמעוררים מחשבות על משמעות החיים.  

המסע הגדול לאורכו של נהר האומו מזמין אותנו למאות קילומטרים עמוסים בעניין, הרפתקאות וחוויות מרגשות. אנחנו יוצאים אל אחד האזורים הנידחים באתיופיה והפעם, עונה שלישית ברציפות, בנהיגה עצמית, שמאפשרת לכם לחוות את המסע מיד ראשונה. כולנו הרי יודעים שיש הבדל גדול בין ביקור במקום רק כנוסעים לבין ההזדמנות החד פעמית לחוות אותו בנהיגה, כאשר אתם מתמודדים בעצמכם עם קשיי הדרך, מכירים אותה לא רק כמתבוננים מהצד, אלא כשותפים מלאים במסע. הפעם אתם קובעים איפה כדאי לעצור לרגע כדי לצלם עוד תמונה טובה, או איפה מוטב לחנות בצד הדרך לתצפית נפלאה. ההגה בידיים שלכם.

הג’יפים לוקחים אותנו מאדיס אבבה דרומה אל אגמי השבר הסורי אפריקאי. בחבל סוֹדוֹ מדרום לאדיס אבבה נראה אתרים ארכיאולוגים קדומים ונבקר בחשוב שבהם – אוואש מֶלֶקֶה. באתר התגלו שרידים פרה היסטוריים של האדם הקדמון וכלי ציד קדומים. במקום פועל מוזיאון מרשים בחסות האיחוד האירופי.

בשמורת הטבע אביאתה נצפה במאות ציפורים מקננות ובשניים מאגמי השבר, בהם חיים שקנאים לבנים ופלמינגו ורודים. נבקר באגמים אביג’טה, אוואסה וצ’אמו. נצא לשיט שיעזור לנו לצפות מקרוב בלהקות ענקיות של תניני יאור והיפופוטמים. נבקר בשוק הדגים המרשים באוואסה. נעלה לרמה הררית גבוהה כדי לצפות בנוף אגמי השבר הגדולים – אגם אבאייה ומדרום לו אגם צַ’אמוּ. הג’יפים מטפסים לכמה תצפיות נהדרות על אגמי השבר. טיול באזור זה מאפשר לנו לפקוד כפרים של בני שבט הדורזה, המתמחים באריגת כותנה וחיים בבתי מגורים מיוחדים, ממבני הארכיטקטורה המסורתית של אפריקה. סיור בשוק מקומי מאיר עניינים ומרחיב את האופקים. כל מה שחלמנו עליו בשוק אפריקאי מסורתי ואמתי נמצא בדיוק כאן.

בארבה מינץ’ (Arba Minch), כ-400 קילומטרים מדרום לאדיס אבבה וכ-200 קילומטרים מן הגבול עם קניה, מתחיל המסע לאורך נהר האומו. משמעות השם הוא “ארבעים המעיינות”. ארבה מינץ’ שוכנת על גדת אגם צ’אמו (Chamo) ומשמשת כעיר המרכזית בדרום הבקע הסורי-אפריקאי.

מכאן כבר קצרה הדרך אל הפארק הלאומי מאגו (Mago National Park) בו אפשר לראות יותר משמונים מינים של בעלי חיים גדולים, ביניהם הפיל האפריקאי, הבופאלו, ג’ירפות, צ’יטה, אריות ועופות רבים, חלקם נדירים מאוד. עוד בפארק הלאומי מאגו – מעיינות חמים, יערות, נופי סוואנה יפים ומגוון גדול של נקודות תצפית שגורמות לנו נחת.

בני המורסי הם המסקרנים ביותר מבין בני השבטים החיים בפארק. הם התפרסמו בעיקר בזכות הנשים, שמכניסות לפיהן בגיל צעיר מאוד דסקיות חימר ואוחזות אותן בשפה התחתונה. אחרות תוחבות את הדסקיות המסורתיות לתנוכי האוזן. כך בדיוק נראים מפגשים של אנשי נשיונל ג’אוגרפיק שיוצאים ללב אפריקה.

החוויות הדרמטיות שצופן המסע בדרום אתיופיה כוללות גם מפגשים עם בני שבט הקארו, באזור מורלה, החיים לאורך נהר האומו ומפורסמים בקישוטי הגוף הצבעוניים שלהם, או פגישות עם בני שבט ההאמר שמעטרים את גופם בצבעים ובנוצות ומורחים את שערם באוכרה אדומה.

יש מסעות שמשנים חיים והמסע הגדול באתיופיה מאפשר לכולנו להביט על החיים שלנו מזווית חדשה וקצת שונה. המפגשים עם בני השבטים הקדומים, שחיים בדרך כה שונה משלנו שמים עבור כולנו את הדברים בפרופורציות אחרות. השאלות שמתעוררות במסע כזה הן דווקא השאלות העמוקות ביותר שכל אחד מאיתנו שואל את עצמו – מהי הדרך הנכונה לחיות? מה גורם לנו אושר? מה חשוב לשמר ומה אפשר ואולי כדאי לעזוב בצד הדרך? לפעמים, בחיים של כל אחד מאיתנו יש צורך בהפסקה כזו, בהתבוננות מהצד בבני אדם שחיים אחרת ובהבנה של המשמעות העמוקה יותר של החיים שלנו.

 

MEDRAFT הירשמו בחינם למגזין

  ...לפני שאתם הולכים

  הירשמו למגזין מדרפט

  מגזין על כל יעד, כתבות וטיפים, אצלכם במייל

   אינדי. חבילות טיול למטייל העצמאי.
   להיות עצמאי בשטח אבל אף פעם לא לבד.

   הבנתי! תחזיר אותי חזרה לעמוד
   Design: Ayala Eylath Develped by: EOI - Web Like This!