הלב שלנו במרוקו

שתף
WhatsAppEmailFacebook

ניסינו לבחור נקודה אחת, עליה נוכל להצביע כשיא הטיול שלנו במרוקו. לא הצלחנו. טיול הג’יפים של MEDRAFT מכיל שיאים רבים כל כך, מקומות נפלאים, נופים, שווקים, ערים, מפגשים אנושיים עד שקשה לבחור. מרוקו היא ארץ הפלאות. יש בה הכל, מכל טוב ובעושר אדיר. התכנון הנכון, ההדרכה, הנסיעה בג’יפים שמאפשרת לנו להגיע אל התצפיות היפות ביותר ואל הכפרים הקטנים, כל אלה יוצרים כאן תבשיל מרוקאי משובח, עם ריח נהדר וטעם שגורם לנו ללקק את האצבעות. האם אתם ערוכים לחוויה כזאת?

התה מוגש לנו בכפר הקטן אימלשיל בכוסות זכוכית דקיקות ונאות. יש לו טעם נהדר. רק במרוקו יודעים להכין תה כזה. נופי הרי האטלס הגבוה נפרשים סביבנו במלוא הדרם. אנחנו יושבים בגובה 2200 מטרים ומולנו האגמים טיסיל וטיסלית. זה הרגע המאושר בו אנו מבינים את קסמה המיוחד של מרוקו.

בין הדיונות של הסהרה לפסגות של האטלס הגבוה – מרוקו היא היעד החלומי לחובבי מסעות. היא מכילה מגוון אדיר של נופים, שווקים ומקומות שמושכים את העין ושובים את הלב. איפה עוד נוכל למצוא במרחק נסיעה קצר יערות עם מפלי מים לצד דיונות אינסופיות, כתומות-צהובות, עשויות גרגרי חול זכים. יש במרוקו חופים ים תיכוניים וחופים שפונים אל האוקיינוס האטלנטי. יש בה עושר תרבותי אדיר שמכיל את תושבי המדבר, מורשת יהודית עתיקה כביתו של הרמב”ם בפאז, נוודים מרתקים וכפרים קטנים ומבודדים בהרים. רבים טוענים שכדאי לנסוע עד מרוקו רק כדי לטעום את הקוסקוס האלוהי שמכינים בה או כל אחת מן המנות האחרות שמגישים במסעדות הנהדרות: מעדנים חריפים, מלוחים ומתוקים שאין בשום מקום אחר בעולם. אחרים סבורים שכדאי לנסוע למרוקו כדי לשוטט בשווקים. אפשר לערוך בהם קניות מופלאות, זולות, מגוונות. הניסיון מוכיח שבכל ביקור יוצאים מן השווקים האלה עם משהו נפלא שמעולם לא חלמתם שתרכשו, אבל שתציגו בגאווה רבה כאשר תשובו הביתה.

טיול במרוקו כולל ביקור ברבאט הבירה, במקנס המעניינת בזכות השוק הגדול, בפז בה יש את “המדינה”, העיר העתיקה והייחודית ושוק מסורתי ענק שחלקו המפורסם ביותר הוא שוק העורות. אין מקום טוב מזה לחוש בכל החושים את המסורת המרוקאית העשירה ורבת השנים.

המשך הדרך שמטפסת אט אט אל הרי האטלס מובילה אל הכפר אימלשיל בו לגמנו בתחילת הכתבה תה. מכאן ניסע למדבר הסהרה העצום ונחווה בהשתאות את יופיו. התמונה שלא שוכחים מן הביקורים במרוקו היא מראה הדיונות העצומות בשעת ערב, כאשר האור נהפך רך, הצבעים אדמדמים והאוויר צונן.

 טיול MEDRAFT במרוקו מכיל שיאים רבים אבל אחד מהם הוא אותו רגע בו הג’יפים מובילים אותנו בדרכי הרים צרות אל הפסגות הגבוהות של הרי האטלס, אל האגמים התכולים בראש ההרים ואל קניון הדאדס. אנו חולפים בדרך על פני עשרות קאסבות – כפרי בוץ וטיט וכאשר סועדים ארוחת צהריים בשטח וצופים בנוף המרהיב אפשר להבין את ייחודו של המסע הזה ואת יתרונותיו. שיא נוסף הוא בלי ספק המעבר בהר סהרו. חציית מעבר ההרים טיז טאזזרט מותיר גם מטיילים מנוסים שכביכול ראו כבר הכל, פעורי פה ונפעמים.

ואחרי כל אלה אנו מגיעים למראקש ולכיכר המרכזית שלה, זאת שמכנים לעתים קרובות “התאטרון הפתוח הגדול”. הפעילות בכיכר אינסופית, ביום ובלילה. מאלפי נחשים מופיעים לצד דוכני האמנים שיוצרים ציורי קעקוע. בערב מגיעים לכיכר 100 שפים שמציעים מנות נהדרות של בשר צלוי ומעדנים. לצידם מופיעים המוזיקאים, הרקדנים, הקוסמים וההילולה כמו שרק במרוקו יודעים לקיים הילולה.

 

MEDRAFT הירשמו בחינם למגזין

  ...לפני שאתם הולכים

  הירשמו למגזין מדרפט

  מגזין על כל יעד, כתבות וטיפים, אצלכם במייל

   אינדי. חבילות טיול למטייל העצמאי.
   להיות עצמאי בשטח אבל אף פעם לא לבד.

   הבנתי! תחזיר אותי חזרה לעמוד
   Design: Ayala Eylath Develped by: EOI - Web Like This!