הכל זהב בגן העדן הסלובקי

שתף
WhatsAppEmailFacebook

אוהבי הטבע האמתיים חייבים לעצמם את סלובקיה. הארץ המופלאה הזאת, עם היערות האדירים, הרי הטטרה הגבוהים, הדרכים שמתאימות בדיוק לטיולים יוצאי הדופן שלנו, לא זכתה עד כה להכרה שהיא ראויה לה. כדאי להקדים ולנסוע לסלובקיה כבר עכשיו והסתיו הוא עונה מצוינת לחוויה הסלובקית שלכם. אין זה מקרה שאחת משמורות הטבע היפות באירופה נקראת “גן העדן הסלובקי”. המסלול של MEDRAFT בסלובקיה מוביל אותנו אל טבע פראי וירוק, הרים גבוהים, מערות מסתוריות, מצודות עתיקות והרפתקאות נהדרות כמו רפטינג במים מהירים, מזחלות הרים, אופניים בשבילי היער, ובעיקר דרכי ג’יפים שמוליכות לתצפיות היפות ביותר.

סלובקיה מיועדת לאלה שמכירים היטב את השטח. היא אוצר בלום לאלה שאוהבים את הטבע, הנופים, השילוב בין דהרת ג’יפים לטיולים רגליים קצרים שמובילים אל המקומות היפים ביותר. בכל יום בסלובקיה מחכות למטיילים בה הפתעות. דרכי השטח מתפתלות בין ההרים לבין הכפרים ומובילות אותנו אל הקרסט הסלובקי ואל אגם רוזין. כך טוב לטייל – בין הרים ובין סלעים, כאשר בסוף היום מחכה לנו מלון כפרי נוח, נעים, בלב היער וסמוך לאגם. עלי השלכת מרפדים כבר את השבילים, העצים מאדימים והשלווה יורדת עלינו והיא נעימה.

כדי לאזן, ותמיד מגיע האיזון, מחכה לנו ההרפתקה הראשונה – גלישה במזחלות הבוב המהירות שטסות במורד. דרכי היער חוצות את ההרים השחורים וטיול רגלי מוביל אותנו לתצפית נהדרת על האגם. רק בסתיו נראה הנוף כאן כה יפה, הגוונים של העצים כה מגוונים והמרחב כה שליו.

אחת ההפתעות המסעירות ביותר בטיול היא מערת הקרח דובשינסקה (Dobšinská), אחת ממערות הקרח הכי מפורסמות בעולם והגדולה בסלובקיה. המערה שפתוחה למבקרים רק במשך כמה חודשים בשנה מפתיעה בכל פעם מחדש. יש בה אולמות, מסדרונות וכיפות גבוהות והכל עשוי מקרח בוהק. התאורה נהדרת, הקרח נוצץ והנשימה נעתקת.

המשך הטיול מוביל אותנו אל הגבול הפולני-סלובקי בלב הרי הטטרה הגבוהים. השלג הרב בהרים מאפשר לנו לצאת כאן בשיט רפטינג מרגש בנהר הדונצ’אק. לא נוותר גם על טיול רגלי בין עצי היער למפלי מים בשמורת פייניני ומיד אחר כך אל ההרפתקה הבאה: טיול אופניים לאורך נהר הדונצ’אק וביקור קצר בכפר פולני. כל אלה מעוררים כמובן את התיאבון לארוחת בר-בי-קיו משולבת בלהקת פולקלור מקומית, עם שירים עממיים, ריקודים, משחקי חוטבי העצים, אלכוהול וקינוח שופע קצפת.

המשך המסע מוביל אל היהלום שבכתר – שמורת הטבע גן העדן הסלובקי (Slovak Paradise National Park). השמורה הנהדרת מזמינה אותנו להכיר את המרחבים העצומים של הרי הטטרה. יותר מ-350 מערות פזורות בין סלעי הקארסט בשמורה זאת בלבד אבל רק אחדות מהן פתוחות לביקורים. עשרות אגמים, מאות מפלי מים קטנים וגדולים, קניונים סלעיים עמוקים, עצים גבוהים ואפרים ירוקים. יש בגן העדן הסלובקי 300 קילומטרים שבילי הליכה, לצד נחלים שזורמים במהירות ומפלי מים. נצא להליכה בקניוני האבן, על סולמות ויתדות המותקנים במקום. נמשיך להרפתקה בין צמרות העצים בפארק חבלים שמאפשר לנו להביט על היער ממרומי צמרות העצים, חוויה בלתי נשכחת. ויש גם ביקור בטירת שפיש המרשימה וסיור בעיר קושיצה (Kosice), ששימשה לפני כשנתיים כבירת התרבות של אירופה. עיר עם שווקים, חנויות, בתי קפה ודוכני גלידה טעימה הם תחנת סיום מושלמת לטיול הסתיו של Medraft.

 

MEDRAFT הירשמו בחינם למגזין

  ...לפני שאתם הולכים

  הירשמו למגזין מדרפט

  מגזין על כל יעד, כתבות וטיפים, אצלכם במייל

   אינדי. חבילות טיול למטייל העצמאי.
   להיות עצמאי בשטח אבל אף פעם לא לבד.

   הבנתי! תחזיר אותי חזרה לעמוד
   Design: Ayala Eylath Develped by: EOI - Web Like This!