הירקליס – המקדוני מפסגות יוון ההררית

שתף
WhatsAppEmailFacebook

שמחים להשיק מדור חדש בו נציג בפניכם זווית אחרת, אישית יותר, של האנשים שמלווים אתכם באהבה גדולה בטיולים שלכם איתנו.

הפעם נארח את הירקליס גודרומיחוס. יליד יוון, בן 40 עובד ב-MEDRAFT  משנת 2010

כמו במיתולוגיה היוונית גם הירקליס שלנו מפורסם בכל חוף, יער או פסגת הר ברחבי יוון. להסתובב עם הירקליס ברחבי יוון זו חוויה אחרת, ההיכרות שלו עם כל נקודה ופיסת שטח, עם המקומיים והחיוך התמידי שלו הופכים את טיול הג’יפים, ההליכה או האופניים לחוויה בלתי נשכחת. בעקבות ההיכרות של הירקליס עם ישראל הוא הפך להיות אוהד מושבע ואין שנה שהוא לא מגיע לארצנו הקטנטונת כדי ללכת בשביליה או לרכוב באופני ההרים בסינגלים המדבריים.

מה אתה אוהב במדינה שלך?

הניגודים- הים וההרים, החורף הקר והקיץ החם, השלג והחופים, הנהר וקו החוף, הערים הדחוסות מול הכפרים הקטנטנים, הצ’יפורו (האוזו של אנשי ההרים) מול האוזו…הבשר מול פירות הים…

איזה אזור אתה אוהב ביוון?

שאלה קשה מדי-כי לא אהיה הוגן בתשובתי עם הרבה מקומות אהובים במיוחד…אבל אם כבר שאלת אותי..אני בוחר באזור אברטניה וזגוריה.

לאן היית רוצה לנסוע?

לכל מקום- צפון, דרום, מזרח, מערב- בלב הארץ או באיים, בעיקר רחוק מההמון, מהמקומות המתוירים. שבילים צדדיים וכפרי קטנים בהרים, חופים נהדרים…איך? ברגל,באופניים, בסירת ראפטינג, אופנוע..ג’יפ..בכל דרך!

 מה לדעתך חייבים לקחת לטיול?

קודם כל בגדים מתאימים. ישראלים אף פעם לא באים עם בגדים נוחים ומתאימים לתנאי הטיול ולא מבינים כמה זה משמעותי. וכמובן – טלפון עם חבילת גלישה.

ספר על חוויה מיוחדת שהיתה לך?

שנים לאחור, בטיול הראשון שלי עם MEDRAFT  בצפון יוון, צעדנו בקניון של פורטיצה (באזור גרבנה). היתה שעת ערב והמטיילים כלכך נהנו מההליכה, שהם לא הסכימו לחזור…בסוף חזרנו לאור ירח…למרות שלא הייתי רגוע עד שהגענו חזרה לרכב, הליכת הלילה הייתה החוויה הכי טובה בטיול .

מהי החוויה שאסור לוותר עליה ביוון?

שייט רפטינג באחד מהנהרות היווניים- באביב יש הרבה אופציות, וגם במהלך הקיץ . כמובן שגם ערב יווני אותנטי מלווה בגיטרה, בוזוקי ו..אוזו..

 

MEDRAFT הירשמו בחינם למגזין

  ...לפני שאתם הולכים

  הירשמו למגזין מדרפט

  מגזין על כל יעד, כתבות וטיפים, אצלכם במייל

   אינדי. חבילות טיול למטייל העצמאי.
   להיות עצמאי בשטח אבל אף פעם לא לבד.

   הבנתי! תחזיר אותי חזרה לעמוד
   Design: Ayala Eylath Develped by: EOI - Web Like This!