הדובדבן – הרים חופים וברצלונה אחת

שתף
WhatsAppEmailFacebook

הפירנאים מציעים כמה ממסלולי טיול השטח היפים באירופה. הם דרמטיים, מגוונים, מים זורמים בהם בכל מקום, הנופים מדהימים והמרחבים עוצרי נשימה. זה טיול מושלם אלא שבקיץ 2018 אנחנו מוסיפים דובדבן על הקצפת – אחרי הטיול צאו לבלות בברצלונה – אחת הערים היפות בעולם או צאו לחופשה רגועה ונינוחה על אחד מחופי הקוסטה דוראדה שמדרום לעיר. מה יכול להיות טוב יותר?

טיול משפחתי ועצמאי בפירינאים שבצפון ספרד הוא הרפתקה נהדרת. כך אנחנו משלבים הנחיה ומסלול מפורט, בלי מחויבות לקבוצה מאורגנת. כך אנחנו נהנים מפרטיות וגם מן הידע של המדריך הוירטואלי, ומן החבילה המושלמת. הטיול בספרד מאפשר לבקר באתרים כשמורת הטבע אגואס טורטס, קניון אניסקלו, הדרכים ההרריות והמפותלות שמובילות לגבול עם צרפת, הכפרים המבודדים שמעטים מגיעים אליהם, עם האוכל הכי טעים ונסיכות אנדורה.

לאורך הפירינאים יש 450 קילומטרים של פסגות מושלגות, כפרים קטנטנים ושמורות טבע נהדרות. יש בהם חוויות שמענגות את חובבי הנוף לצד אתרי מסורת, תרבות והרפתקאות. המסלול שלנו מוביל אתכם אל הפינות הנסתרות ביותר בהן כדאי לעצור, לנשום עמוק, ללגום קפה שרתח לפני רגע ולטבול את הרגליים במים הקרים.

אנחנו מתחילים בחבל אראגון ובביקור בקניון אניסקלו (Anisclo). שביל צר נמתח לאורכו של הקניון. למטה, באפיק, זורמים מים גועשים. מעלינו קירות גבוהים, זקורים, שמשאירים רק מעט מקום לשמיים. כל הדרמה הזאת נוחה לגישה, נדירה ביופיה, אבל אופיינית מאוד לפירנאים. מפלי המים שמרעישים בקניון הם פס הקול היחיד ששומעים כאן.

המשך הדרך מוביל אותנו לתצפית במעבר ההרים קול דה סאון בגובה 2000 מטר ולדרכי השטח אל הכפר צ’ייה ואל עמק דה אראן. משם נגיע אל הכפרים היפים של עמק נהר הפיירסה (Pallaresa). זהו אחד מנהרות הרפטינג הטובים באירופה וחוויה משפחתית מסעירה. השיט במורד הפאיירסה נמשך לאורך 14 קילומטר. הוא מהיר ומלהיב אבל בטוח ובעיקר מענג.

יש לפנינו עוד פארק חבלים בו מטיילים בין צמרות העצים, ירי בחץ וקשת עם הדרכה צמודה והתרגשות אחת נוספת – מזחלת הטובוטרונק שטסה במורד לאורך המסלול הארוך בעולם.

אחרי כל ההתרגשות הזו אנחנו מוכרחים לנוח קצת וזה הרגע לבחור בין שתי אפשרויות. אם אתם מתגעגעים מאוד לעיר הגדולה – אתם מוזמנים לבלות את הימים הבאים בברצלונה – עירו של הגאון גאודי, הבניינים היפים והשווקים הנהדרים. ויש גם אפשרות מעניינת נוספת – נופש על החוף, בטן-גב באיכות הטובה ביותר בחופים שמדרום לברצלונה. האזור שנקרא קוסטה דוראדה מציע כמה ערי נופש נהדרות כמו סיטג’ס – “סן טרופז של ספרד”.

העיר נחשבת מפלט נעים מעודף הפעילות והרעש שמציעה העיר הגדולה. יחד עם זאת יש לסיטג’ס לא מעט צדדים מפתיעים. בעיקר בזכות האורחים שנמשכו אליה במשך כל המאה הקודמת ודחפו אותה לשמש מרכז פעיל של תרבות אלטרנטיבית. נתון אחד בולט במיוחד לעין – יותר משליש מבין עשרים וחמישה אלף התושבים בעיר הם כיום מהגרים רודפי שמש וים שהגיעו מהולנד, סקנדינביה, בריטניה וארצות מעוננות אחרות. לא קשה לשער שהסובלנות והפתיחות בה התפרסמה העיר מאז שנות השישים, כאשר פרנסיה אפשרו לבלות ולחגוג בה בדרכים שלא הותרו בערים אחרות תחת משטרו של פרנקו, הן חלק מכוח המשיכה של העיר גם היום.

הנכס האדריכלי הגדול ביותר של סיטג’ס הם “בתי האמריקנוס” – בתים יפים שבנו מהגרים לקובה ששבו לארצם. בתים אלה, לצד כמה ארמונות קטנים שנבנו סמוך לקו החוף, צופים על המים של המפרץ הכחול לחופו שוכנת העיר, מעניקים לה ייחוד ועניין אדריכלי. כמה מהם נחשבים עתה לפנינים ממשיות.

הסיום המפתיע הזה להרפתקה ההררית שלנו בפירינאים הופך את כל בני המשפחה למאושרים. כל אחד מן המשפחה קיבל בחופשה הזו בדיוק את מה שהוא אוהב. אף אחד לא חוזר בתחושה ש”הקריב” עצמו למען האחרים ואין הרגשה טובה יותר בסיומו של טיול. עכשיו נותר רק לבחור – האם אתם מעדיפים שאנחנו נזמין עבורכם את כל החבילה – כולל הטיול והנופש או שאתם תבחרו נופש שמתאים לכם ואנחנו רק נצמיד אותו אל הטיול בדרך הנוחה ביותר.

 

MEDRAFT הירשמו בחינם למגזין

  ...לפני שאתם הולכים

  הירשמו למגזין מדרפט

  מגזין על כל יעד, כתבות וטיפים, אצלכם במייל

   אינדי. חבילות טיול למטייל העצמאי.
   להיות עצמאי בשטח אבל אף פעם לא לבד.

   הבנתי! תחזיר אותי חזרה לעמוד
   Design: Ayala Eylath Develped by: EOI - Web Like This!