האנשים המדהימים באתיופיה

שתף
WhatsAppEmailFacebook

אין דברים כאלה. אף אחד מאיתנו לא חושב שבמרחק טיסה קצרה וישירה מכאן, חיים בני שבטים שמשמרים אורח חיים קדום ומדהים. צריך לראות כדי להאמין. סיור בדרום אתיופיה מוביל אותנו למפגשים הכי מרתקים בחיים. רק כך נכיר את בני השבטים המוזרים בעולם – בני ההאמר שמורחים על גופם בוץ אדום, מלך הקונסו שמארח אותנו בביתו, או בני הקארו שמפורסמים בקישוטי הגוף הצבעוניים שלהם. ויש גם את האגמים המופלאים ובעלי החיים שחיים בהם. 

אתיופיה היא אחת ההפתעות הכי גדולות שאפשר לחוות. אין עוד מקום דומה לה. איפה עוד חיים בני שבטים קדומים ומשמרים את אורח החיים המסורתי? איפה אפשר לבלות בשווקים מסורתיים, שבדיוק כמו פעם מוכרים בהם הכול – מבדים צבעוניים ועד תפוחי אדמה, מכלי נחושת יפהפיים ועד מטאטאי קש? טיול באתיופיה מוביל אותנו לכמה מן המפגשים המופלאים ביותר שאפשר לחוות על פני כדור הארץ. אנשים, אנשים, אנשים. אין סיפור מרתק יותר, אין טיול מעניין יותר מזה שמבוסס על מפגשים אנושיים.

לאורכו של נהר האומו בדרום אתיופיה חיים בני כמה מן השבטים המסקרנים והצבעוניים ביותר בעולם. הטיול הוא הזדמנות חד פעמית לפגוש בהם בפרק זמן מרוכז. הבולטים ביותר הם המורסי. בנות השבט ידועות בדסקיות החמר שהן מכניסות מגיל צעיר לשפה התחתונה או לתנוכי האוזן. תוספות קישוטיות אלה מעניקות להן מראה ייחודי. לא פחות מרשימים הם בני ההאמר, שמורחים על גופם העירום אוכרה, מין בוץ אדום, שמשווה להם מראה מיוחד במינו. נפגוש גם את בני שבט הדורזה, המתמחים באריגת כותנה וחיים בבתי מגורים מיוחדים, ממבני הארכיטקטורה המסורתית המיוחדים ביותר באפריקה. ויש את בני הקונסו שהמלך שלהם ישמח לארח אותנו בביתו – הזדמנות חד פעמית להבין את הנוף האנושי האתיופי מקרוב. נבקר אצל בני שבט הדאסאנץ’, החיים על גדות הנהר. בני שבט זה הם נוודים החיים בבקתות מיוחדות, ורובם מתפרנסים מגידול פרות. ויש את בני שבטי הבנה והארי, ואורגוטה ומאלה, שלכל אחד מהם אורח חיים שונה, לשון ייחודית ותרבות מקומית שהתפתחה במשך מאות ואלפי שנים.

אם חשבתם עד לרגע זה שתוכנית הביקור באתיופיה מרתקת – אתם כמובן צודקים אבל זאת רק חצי מן התמונה. החצי השני כולל כמה מאתרי הטבע היפים ביותר ביבשת. סדרה של אגמים מופלאים יוצרת לאורכו של מסלול הטיול חוויות נוף וטבע שגורמות לנו ללקק את האצבעות.

תחילה נבקר באגם זיוויי (Ziway), שהיה פעם לוע של הר געש וכיום הוא אגם ענק בליבה של אתיופיה. זאת הזדמנות ראשונה לראות את הפלמינגו הוורוד, השקנאים הענקיים שיוצאים למסעות דיג וההיפופוטמים העצומים, שמאומה לא יפר את שלוותם.

רשימת האגמים הכחולים ארוכה ומבטיחה. היא כוללת אתרים נהדרים כאגם אביאטה (Abijatta Shella), אגם אוואסה (Awasa) ואגם לונגאנו (Longano). בכל אחד מהם יש בעלי חיים ייחודיים, עופות אקזוטיים, כפרי דייגים שמאפשרים לנו לערוך היכרות קרובה עם אורח החיים המקומי והזדמנות נפלאה להכיר את בתי הבוץ, הבקתות, התושבים מכניסי האורחים והאוכל האתיופי שגורם לנו ללקק את השפתיים.

בעיירה ארבה מינץ’ (Arba Minch), כ-400 קילומטרים מדרום לאדיס אבבה וכ-200 קילומטרים מן הגבול עם קניה, מתחיל המסע לאורך נהר האומו. משמעות השם הוא “ארבעים המעיינות”. היא שוכנת על גדת אגם צ’אמו (Chamo) ומשמשת כעיר המרכזית בדרום הבקע הסורי – אפריקאי. כאשר נוסעים בכלי רכב בעלי עבירות גבוהה כג’יפים אפשר לטפס לכמה תצפיות נהדרות על אגמי השבר. נגיע אפילו לחופיו הצפוניים של אגם טורקנה על גבול קניה. נפגוש בכפרי דייגים החיים על החוף ונחווה את האווירה המיוחדת שלם המקום שכוח האל הזה.

כך נראית הרפתקה אמיתית. הג’יפים מאפשרים לנו להגיע גם אל המקומות הרחוקים והנידחים ביותר. הם מאפשרים לנו לעלות לתצפיות היפות ביותר ולהספיק לראות את השקיעה במקום הכי מוצלח, שרק אלה שכבר ביקרו כאן יודעים להצביע עליו. כך זה כשנוסעים עם MEDRAFT.

MEDRAFT הירשמו בחינם למגזין

  ...לפני שאתם הולכים

  הירשמו למגזין מדרפט

  מגזין על כל יעד, כתבות וטיפים, אצלכם במייל

   אינדי. חבילות טיול למטייל העצמאי.
   להיות עצמאי בשטח אבל אף פעם לא לבד.

   הבנתי! תחזיר אותי חזרה לעמוד
   Design: Ayala Eylath Develped by: EOI - Web Like This!