דרכים שונות וחדשות להכיר את רומניה

שתף
WhatsAppEmailFacebook

הגיע הזמן להפתיע, לחדש, ולהציג פנים אחרות ואזורים שונים של רומניה. לקראת עונת 2018 פתחנו ברומניה מסלולים חדשים. אנחנו ב – MEDRAFT מחפשים את היעדים המפתיעים והנה הן לפניכם – האפשרויות הפחות מוכרות לבקר בקרפטים. בואו איתנו בטיול עצמאי צפונה, או בטיול הליכה ייחודי. אל תהיו כבדים – בוא לפגוש דובים.

טיול עצמאי בצפון רומניה

באזור לא גדול בצפון חבל מולדביה, קרוב לגבול עם אוקראינה ניצבות כמה מן הפנינים הארכיטקטוניות והאמנותיות המרשימות והמרתקות בתרבות אירופה.

מסלול הטיול העצמאי שלנו מוביל אותנו מיאש (Iași) במזרח רומניה, אליה נגיע בטיסה ישירה, לקלוז’ במערב. אלה מחוזות מרוחקים יותר מאלה שמטיילים בהם בדרך כלל. אלה אזורים מרתקים, עם תרבות שונה, אוכל שונה, ובעיקר נופים אחרים, מרתקים ויפים.

הטיול העצמאי MEDRAFT GPS כולל את כל היתרונות של טיול מאורגן והוא נטול חסרונות. הטיול מעניק לכם את הטעם של פעם. רק באזורים אלה ברומניה אפשר עדיין לראות את המסורות הישנות, לטעום את היוגורט הכי אמיתי בעולם, ליהנות מהכפרים הקטנים ומהמעדנים המופלאים. רק כאן אפשר לפגוש כפריים שחיים בדיוק כמו שהסבא שלהם חי ובמקומות רבים הם עדיין שואבים כמוהו מים מן הבאר.

אין דרך טובה מזו להכיר את המורשת היהודית העשירה של יאש וסביבתה ואת אזור האגמים של צ’חלאו. כך ניסע אל מעבר הביקאז, נחצה קניון צר ומרשים ונגיע אל האגם האדום, עליו אפשר לשוט בדוגיות קטנות. נעלה ברכבל לתצפית יפה על העיירה פיאטרה ניאמץ ונהנה מן המעדנים והשתייה שמציעים בה.

המשך המסלול מוביל אותנו אל האגם היפהפה ביקאז, אל בית הכנסת של הבעל שם טוב, לחבל מרמורש ואל המנזרים המצוירים שבאופן ייחודי – קירותיהם החיצוניים מכוסים באלפי ציורים צבעוניים, מפורטים ומדויקים. כיום, 500 שנים לאחר שנוצרו, נחשבים המנזרים המצוירים ליצירות מופת של אמנות ואדריכלות. ארבעת המנזרים המצוירים באזור זה הוכרזו בידי ארגון אונסק”ו כנכס תרבות עולמי. הציורים, שמכסים לחלוטין את קירותיהם החיצוניים של המנזרים, הופכים אותם למעין לוחות מודעות ענקיים מתקופה אחרת. ציורי הקיר, שנוצרו במאות ה15- וה16-, עדיין שומרים באורח מופלא על הצבעים והחדות, למרות העובדה שהם חשופים במשך כל השנים לשמש, רוח וגשם. המנזר המפורסם ביותר הוא מנזר וורונץ (VORONET), שזכה לכינוי “הקפלה הסיסטינית של המזרח”.

טיול הליכה ברומניה

אם אתם חובבי הליכה ומעדיפים טיול נינוח בטבע ושלווה גדולה הכנו במיוחד עבורכם הפתעה מושלמת. אלה ימים מלאי חוויות טבע נהדרות שמתחילים בעיירה  סינאיה וממנה ממשיכים לרכס הבוצ’ג, עולים בהליכה נינוחה לגובה 2000 מטר וצועדים בכל יום כמה שעות ביערות מוצלים, בפסגות הרים יפים ובין כפרים ועיירות מרתקים.

הטיול שתכננו עבורכם ערוך בצורת כוכב, כלומר חוזרים בכל ערב ללון באותו מקום וכך מקלים על עצמנו וחוסכים זמן יקר ומעברים ממייגעים בין בתי מלון. הקבוצות שמשתתפות בטיול זה קטנות ומונות רק 6-14 מטיילים. אנחנו ב-Medraft מטפלים כמובן בלוגיסטיקה ואתם רק הולכים, שואפים אוויר צח ונהנים מכל רגע. רמת הקושי היא קלה עד בינונית.

כך נצעד בקניון הזרנשט שקירותיו הגבוהים יוצרים מסדרון צר ועמוק, נבקר בשמורת הדובים המרתקת, שמורת הדובים החופשיים הגדולה בעולם. נבקר גם בעיירה היפה פויאנה ברשוב, נצעד ברחוב הצר ביותר באירופה, קצת שופינג בשוק נהדר או במדרחוב של ברשוב ואפשר להמשיך.

כמנה אחרונה וכדי להישאר עם טעם מצוין בפה נטפס בקניון שמפלי מים זורמים בו, נעלה בעזרת סולמות ויתדות, נלך בין נקיקי סלע ביער עצום ונגלוש מטה באומגות ארוכות מעל מפלי המים השוצפים. אין כיף גדול יותר.

 

MEDRAFT הירשמו בחינם למגזין

  ...לפני שאתם הולכים

  הירשמו למגזין מדרפט

  מגזין על כל יעד, כתבות וטיפים, אצלכם במייל

   אינדי. חבילות טיול למטייל העצמאי.
   להיות עצמאי בשטח אבל אף פעם לא לבד.

   הבנתי! תחזיר אותי חזרה לעמוד
   Design: Ayala Eylath Develped by: EOI - Web Like This!