אנחנו והנסיך הקטן במרוקו

שתף
WhatsAppEmailFacebook

העושר של מרוקו דורש זמן, ידע והיכרות רחבת היקף. מסע הג’יפים של MEDRAFT  לוקח אותנו אל הניסים והנפלאות של הממלכה בקצה הצפון מערבי של אפריקה. יש בו הכול – דהרת ג’יפים בלב הסהרה, ערים מרתקות, השווקים הכי טובים בעולם, מעדנים שגורמים לנו ללקק את האצבעות לצד נופים שלא רואים כמותם בשום מקום אחר. 12 ימים של טיול מקיף מאפשרים לנו להכיר את מרוקו לעומק, לאורך ולרוחב. הטיול הארוך מאפשר לנו ליהנות בנחת, בשלווה ובאופן הנכון מפלאי מרוקו.

רבים משווים את הטיול במרוקו לסיפורי “אלף לילה ולילה”. קל להבין מדוע. בכל יום נדמה שהגענו לשיא העניין, הריגוש והעונג, אבל אז מתחיל יום חדש, עם חוויות חדשות, שמשכיחות מאתנו את כל מה שקרה קודם לכן. טיול במרוקו נע בין קצוות – בין הדיונות הצהובות של הסהרה לפסגות המושלגות של הרי האטלס הגבוה. בין חופי הים הכחולים לבין היערות עם מפלי המים, בין המורשת היהודית העשירה והמפוארת לבין מנות הקוסקוס הכי טעים בעולם. בשום מקום אחר אי אפשר אפילו לחלום על המגוון האדיר והזול שמוצג בשווקים של מרוקו.

תחילתו של הביקור המקיף במרוקו בהיכרות עם כמה ערים מרתקות – רבאט הבירה, מקנס הנפלאה בזכות השוק הגדול, פאז בה גאים להציג בפני האורחים את מרכז העיר העתיקה והייחודית ושוק מסורתי ענק שחלקו המפורסם ביותר הוא שוק העורות.

הערים של מרוקו נהדרות אבל הלב מושך אותנו לצאת דווקא אל ההרים. תחילה אנו מטפסים להרי האטלס. זו הדרך ליהנות מן הג’יפים שמאפשרים לנו לחוש את ההרים ואת הדרכים המפותלות. אנחנו נוסעים בנופים מגוונים – בין פסגות ליערות, אזורי בזלת וגעש, מטעי תפוחים וכפרים חקלאיים, אגמים ועיירות צפופות. זה הרגע ללגימת קפה מצוין באיפרן – ארמון החורף המושלג של מלך מרוקו, בלב יערות צפופים וניחוח אירופאי.

מכאן אנו נוסעים אל הכפר אימלשיל ששוכן בגובה 2000 מטר. לצידו פרושים לפנינו שני אגמים כחולים וגדולים. כאן אנחנו יודעים שהגענו אל המנוחה ואל הנחלה. הקצב המהיר נרגע, המתחים נושרים מאתנו וצפון אפריקה חודרת לנו לדם. כאן שותים תה מתוק עם נענע, כמו שרק במרוקו ורק בהרי האטלס יודעים להכין.

הדרך לפנינו ארוכה ומענגת. אנו מטפסים בדרכי העפר דרך הרכסים הדרומיים של האטלס אל מעבר הרים גבוה וממנו יורדים אל הקניון העצום של הדדס. אלה הנופים הרחבים והחזקים שלמענם באנו. כאן חווים את החוויות האמתיות. כדי לחוש אותם נטפס לג’בל סהרו בנוף סלעי צבעוני במיוחד וניסע בדרך “אלף הקסבות” או “מיליון הדקלים”. ברוכים הבאים למרוקו.

אנחנו נוסעים דרומה ומתמסרים אט אט לדיונות החול המופלאות שעוטפות אותנו. אלה המקומות בהם חיים מעל האדמה אבל גם תחתיה. אלה הלילות בהם אנו מביטים בהשתאות השמימה ורואים את הכוכבים שאין להם סוף. כאן נצעד בקסבה החפורה מתחת לאדמה, נבקר בכפר המיושב האחרון לפני שנתקדם עוד קצת ונמצא עצמנו בים החולות העצום. כאשר נטפס לראש אחת  הדיונות כדי לצפות ממנה בשקיעת השמש נבין בדיוק מה חש הנסיך הקטן כאשר עמד כאן.

וזה עוד לא הכל – יש גם את עיר הסרטים המרוקאית- וורזאזת, ואת הקניות הנהדרות, וסיור בקסבה הכי יפה מכולן – עיט בין חדו, קסבת בוץ ואבן מרהיבה ומרשימה. ויש גם טיפוס בדרך יפהפייה לטילוואת – ארמון הגלאווים ואת חצייית טיז אן צ’יקה – מעבר הרים נהדר ולבסוף מגיע עוד אחד משיאי הטיול – מרקש והכיכר המרכזית, זאת שמכנים לעתים קרובות “התאטרון הפתוח הגדול”. הפעילות בכיכר אינסופית, ביום ובלילה. מאלפי נחשים מופיעים לצד דוכני האמנים שיוצרים ציורי קעקוע בחינה. בערב מגיעים לכיכר 100 שפים שמציעים מנות אינסופיות וטעימות של בשר צלוי ומעדנים. לצידם מופיעים המוזיקאים, הרקדנים, הקוסמים וההילולה כמו שרק במרוקו יודעים לקיים הילולה.

 

MEDRAFT הירשמו בחינם למגזין

  ...לפני שאתם הולכים

  הירשמו למגזין מדרפט

  מגזין על כל יעד, כתבות וטיפים, אצלכם במייל

   אינדי. חבילות טיול למטייל העצמאי.
   להיות עצמאי בשטח אבל אף פעם לא לבד.

   הבנתי! תחזיר אותי חזרה לעמוד
   Design: Ayala Eylath Develped by: EOI - Web Like This!